İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği

8,6/10  (45 Oy) · 
157 okunma  · 
42 beğeni  · 
1.782 gösterim
Türkiye´de rastlayabileceğiniz kurum tiplerinin hepsinde çalışmış ve çalıştığı kurumlarda harikalar yaratmış tecrübeli bir yönetici, yönetim ve liderlik sırlarını açıklıyor.Yüzeysel ve insanımıza uymayan teorilerle dolu Amerikan yönetim kitaplarından çok daha verimli bilgiler edineceğiniz bir kitap.
Burcu BİLGİN / Anadolu Ajansı
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2007
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  978-975-6093-07-8
 • Yayınevi:
  Elma
 • Kitabın Türü:
Zeliha Sayın 
25 Eyl 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Ben ahmet Şerif izgörenin kitaplarını severek okuyorum ve bir kitabından okadar verin aldım ki artık çok şeye dikkat ediyorum kitapları o kadar ustaca yazılmış ki insanlar her kelimesinden bir ders alıyor ben çok seviyorum onun kitaplarını

Ayşe Nurdan Kula 
11 Nis 09:09 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Kitap gerçekten sıkılmadan okuyacağınız tarzda . Hoca 4 ana başlık 6'şar yan başlık toplam 30 başlık altında konuyu ele almış.. her başlığın önüne özdeyiş ve hikaye koyarak kitabı eğlenceli hale getirmiş genelde Tsk'den ve futboldan örnekler vermiş

Ali Rıza MALKOÇ 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

İş dünyasında yönetici ve işveren konumunda olanların okuması gereken kitapların başında geliyor.
Güzel öneri, tespit ve tahliller var. Tecrübe konuşturur insanı. Aynı hataları tekrar tekrar yapmaya vaktimiz de yok gücümüz de. Bundan dolayı çözüm ayağımıza gelmiş, sadece açıp okumak düşüyor.

Ceyda BİLEN 
09 May 12:38 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ahmet şerif izgören kitaplarını seviyorum. Çünkü hem yaşanmışlık hemde tecrübeleri anlatıyor. Bu da size iş hayatında ve diğer alanlarda beyin jimnastiği yapmaya fırsat veriyor.

MUSTAFA KAYIŞ 
08 Nis 14:53 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Uzun zamandan beri okumayı hedeflediğim ancak bir türlü fırsat bulup okuyamamıştım. iş yaşamının içinde olan herkesin okuması gereken bir kitap.

Necati karapinar 
16 Mar 10:40 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir işletme alanında akademisyen olarak Ahmet Şerif İzgören’ in kitaplarını severek okuyorum. İş dünyasında yönetici ve işveren konumunda olanlar ve bu alanda eğitim gören öğrencilerin okuması gereken kitapların başında geliyor. İş yaşamıyla ilgili karşılaşılabilecek engeller ve bunların aşılmasına ilişkin çözüm önerilerine ilişkin örneklerle yapılan açıklamalar sıkılmadan okumamızı sağlıyor. Liderlik ve yönetimle ilgili önemli bilgiler yer almaktadır...

Hasan Özbek 
01 Nis 14:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap herkesin anlaya bileceği dilde ve hikayelerle süslenmiş adeta ne zaman ahmet abinin kitabini okusam bir an önce bitirmek ve başka bir kitabını alıp okumak istiyorum abi demek içimden geliyor çünkü samimiyeti bile kitaplarından bize geçiyor anlayacağınız oda bizden biri bu fikirdeki bu akla sahip kişiler kesinlikle bu TÜRKİYE mizi yönetmeli ülkemizdeki gençlerin buna çok ihtiyacı var . Ahmet abi fikrindeki kişilerin bu ülkede çoğalması dileğiyle.

Gökhan Taşpınar 
02 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

İş yaşamıyla ilgili karşılaşılabilecek engeller ve bunların aşılmasına ilişkin çözüm önerilerine ilişkin örneklerle yapılan açıklamalar sıkılmadan okumamızı sağlıyor..Liderlik ve yönetimle ilgili önemli bilgiler yeralmakta...

Aydın Oruç 
06 Oca 19:20 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sadece iş yasaminda değil her alanda uygulanabilecek bir başvuru niteliğinde bir kitap olmuş.Ancak şuanki düzende uygulamayacagina her gün bir kez daha inanmaya başladığım bu is dunyasinda bu kitap ne yazıkki cok masalsı özellikle bu patron zihniyetlerinde .

Abdulkadir Bahadırlı 
02 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İş yaşamında başarıya giden yöntemlerin ve sistem liderliğini ele alan yeni bir iş kuracakların ya da mevcut bir işe sahip olanların okuması gereken faydalı bir kitap.

2 /

Kitaptan 9 Alıntı

H. Egemen Akyüz 
03 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok yalan söylediler bize, hâlâ da söylüyorlar. Gözümüzün içine bakarak aynı şeyleri öğretiyorlar. Artık üzülmemiz gerektiğini de söylüyorlar.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgörenİş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören
H. Egemen Akyüz 
03 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gazete başlıklarıyla devlet yönetilen bir ülkede stratejiden bahsetmek ne denli doğrudur, bilmiyorum.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgörenİş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören

"Bütün bir öğrenim hayatımız boyunca yeteneklimiz-yeteneksizimiz, dehamız-aptalımız aynı sıralarda oturup aynı eğitimleri aldık. Aslında ne kadar eğitim denir bilmiyorum. 60-70 kişilik sınıflarda ilkokuldan üniversiteye kadar ezberleyen insanlar olduk. Sonra iş yaşamına girince, "Hadi üretin." dediler, şaşırdık kaldık. "Bana hiç ürettirmediler ki yaratıcılığımı artırmak için bir şey yapmadım ki!" diyemedik."

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 56 - Elma Yayınevi)İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 56 - Elma Yayınevi)
Hasan Özbek 
29 Mar 22:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Binlerce kilometrelik bir yolculuk, tek bir adımla başlar.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 50 - Elma)İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 50 - Elma)
toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bugüne kadar iş yaşamında başarıya çıkan bir asansöre rastlamadım, mutlaka merdivenlerden tırmanmak zorundasınız.

Ve unutmayın, cesaret bazen bir saniye daha fazla dayanmak olabilir, ölüme de yol açabilir, hayat da kurtarabilir.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 57)İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 57)
candide 
09 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanları bir defa dolduruşa getirebilirsiniz, ikinci defa dolduruşa getirebilirsiniz; ama bir süre sonra hamasi sözler etkisini kaybeder.”Fatih’in İstanbul’ u fethettiği yaştasın!” diye gaz vermeye çalıştığınız personeliniz, aynı zamanda “Deli İbrahim’in balıklara altın attığı yaşta” olduğunun farkına varır. Motivasyon sisteme dayalı olmalı, etkileyici konuşmalara değil.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgörenİş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören
Hasan Özbek 
01 Nis 14:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hayatta karşınıza çıkan fırsatları sakın değerlendirmeyin , iyi olduğunuz konuda çalışın.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Elma)İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören (Elma)