Işığın Savaşçısının El Kitabı

7,7/10  (74 Oy) · 
290 okunma  · 
45 beğeni  · 
2.236 gösterim
Işığın Savaşçısı, başkalarının kendisine biçtiği rolü oynamaya çalışarak zaman harcamaz.

Işığın Savaşçısı; kışkırtmalara kulak asmaz; onun, gerçekleştirmesi gereken bir yazgısı vardır.

Işığın Savaşçısı, kendi kusurlarının farkındadır, ama erdemlerini de bilir.

Işığın Savaşçısı, her zaman elinden gelenin en iyisini yapar ve başkalarından da aynı şeyi bekler.

Işığın Savaşçısı, evrenin en uzak köşesinde bulunan yıldızın kendini Savaşçı'nın çevresindeki şeylerde belli ettiğini bilir.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  159
 • ISBN:
  975070262x
 • Orijinal Adı:
  Manual do Guerreiro da Luz
 • Çeviri:
  İlknur Özdemir
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Okunması hiç zor olmayan keyifli bir kitap , başkalarını bilmem ama benim farkında olduğum mutluluk, yenilgi, kötülük, sağlık vs gibi hayatın içinde olan tüm yaşayışları ve tüm duyguları özümseyerek ve farkına vararak yaşamımızı anlatıyor.

Fatoş Çetiner 
22 Eki 2016 · Kitabı okudu · 23 günde · 8/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarını okumakta zorlanıyorum. Belki başka birinden öğüt almak gibi olduğundan karakterimin asi tarafı bu durumu kabullenemiyordur. Belki de biraz ders kitabı niteliğinde olduğundan verilen öğretileri ezberleme ihtiyacı beni yoruyordur. Açıkçası tam olarak ben de bilemiyorum ve bilmek için de çaba sarf etmek istediğim de söylenemez. Bunları söyleme nedenim ise bu kitap.
Kişisel gelişim kitabı tarzına yazılmış, yazarın hayata ve hayatla ilgili her şeye dair bazı tavsiyelerini içeriyor. Yazarla aynı düşüncede olduğum, altını çizdiğim çokça satır mevcut ama bunları hayatıma uygulamayı ne kadar istesem de biliyorum ki okuduklarımın yarısından fazlasını unutacağım. Kitabı açıp altını çizdiğim yerleri tekrar tekrar okumazsam, bu kitabı okumuş olmamın bir faydası olmayacak. Sanırım kişisel gelişim kitaplarını sevmememin asıl nedeni bu. Ben verilmek istenen dersin hikayenin içine yedirilmiş halini okumayı seviyorum. Benimsediğim, kendimden bir şeyler bulduğum, hatta sevdiğim bir karakterin başından geçen birkaç olayla ve çıkarılan dersle bu kitaptan aldığımdan daha fazla fayda sağlayabilirim ve bu sağladığım fayda hayatımda daha kalıcı yere sahip olabilir. Benim kişisel görüşüm bu yönde.
Kitabı tek bir yönden eleştirebilirdim ama yazar kitabın sonunda bununla ilgili mantıklı bir sebep sunarak bu olasılığı ortadan kaldırdı. Bu yüzden ben güzel bir alıntı ile yorumumu daha fazla uzatmadan sonlandırıyorum.
Savaşçı çığ etkisini bilir.
Sesini çıkarmaya cesaret edemeyen birine kötü davranan insanlar gördüğü olmuştur. O kişi korktuğu ve küstüğü için o kişi öfkesini kendisinden daha güçsüz birinden çıkarır; o da gider bir başkasından çıkarır, gerçek bir ıstırap selidir boşanan. Hiç kimse kendi zulmünün sonuçlarını kestiremez.

Günel Həsənova 
03 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biri bir şey dilerse bütün evren ona yardımcı olmak üzere işbirliği yapar...
Məzmun etibarilə fərdi inkişaf kitabı adlandırmaq olar. Kitabın böyük bir hissəsində öz həyatımıza, yaşadıqlarımıza dair nələrsə tapacayıq. Kitabda bəyəndiyim fikirlər çox oldu, onlardan biri də yaxşı insan sadəcə yaxşılıq edən həmişə hər şeyi düzgün edən insanın olmaması, səhflər etsə belə onları qəbul edən, üzr istəməyi bacaran, öz məğlubiyyətləri ilə barışmağı bacaran, məğlubiyyəti zəfər kimi qiymətləndirməməyi v.s kimi maraqlı fikirlər var idi. Poelho hər birimizin İşığın savaşçısı olduğumuzu göstərməyə çalışıb.
Kitabın əvvəlində olan hekayə isə möhtəşəm... oxumağa dəyər

Erhan Kurupınar 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabın her sayfsında bize rehberlik edecek kısa ve öz bilgiler yer alıyor.Kişisel gelişim kitabı tarzında yazılmış.Roman olarak edebiyatın gücü kullanılarak yazılsaymış daha etkileyici olabilirdi.Keza giriş bölümünde sürükleyici bir hikaye ile başlıyor kitap.

Goncagül Aydoğdu 
19 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnsan hayatına kılavuzluk yapmada başarılı olmuş kitaplardan biri. Her insanın okuduğunda kendi iç dünyasında değerlendirmeler yapacağı ve yaşama bakış açısını sorgulayacağı kitaplardan biri.

Yalçın Yaşar 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap amaca, direnişe, savaşa, mücadeleye kısacası hayatın her anına dair birbirinden güzel ve aynı zamanda da birbirleriyle çelişen öğütlerle dolu. Ama kitabın sonunda da dediği gibi "Bir savaşçı, tutarlı olmaya çabalamaz, kendi çelişkileriyle yaşamayı öğrenmiştir."

fatoş demirdoğan 
 11 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

ışığın savaşçısı şu eski atasözünü asla aklından çıkarmaz iyi huylu küçük keçi hiç bir zaman melemez.ışığın savaşçısı bilgedir yenilgilerinden söz etmez.

Betül Oktay 
23 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Paul Coelho severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Aslında insan olmanın gerekliliği olan ama hayat koşuşturmacası içinde herkesin kendini soyutladığı değerlere vurgu yapılmış. Okuyanın kendisiyle yüzleşeceği bir kitap aynı zamanda... Çok yalın, çok naif bir üslup..

ebru güllü 
27 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Işığın Savaşçısı, kendi kusurlarının farkındadır, ama erdemlerini de bilir.

Işığın Savaşçısı, her zaman elinden gelenin en iyisini yapar ve başkalarından da aynı şeyi bekler.
Arka kapak yazısında bulunan bu cümlelere hayran kalarak aldığım bir kitaptı.Gerçekten güzel bir kitapmış.Taviye ederim okumanızı.

Zeynep 
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Çok uzun seneler önce okuduğum ve gerçekten karakterimin şekillendiği döneme katkısı olduğunu dusundugum nadir kitaplardan birisidir. Alıp tekrar okumayı düşündüğüm kitaplar arasında.

2 /

Kitaptan 75 Alıntı

“ Işığın savaşçısı için bir çocuğun gözleri çok değerlidir; çünkü o gözler dünyaya acısız bakabilirler.”

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 18 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 18 - Can Yayınları)

“ Pek çok iyi niyetli davranışın altında, hiç kimsenin kendine bile itiraf etmeyi göze alamadığı duygular gizlidir. “

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 122 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 122 - Can Yayınları)

Kıskançlık
“ Sen izin vermezsen kıskançlığın sana bir zararı dokunmaz. Kıskançlık hayatın bir parçasıdır ve herkes onunla baş etmeyi öğrenmelidir.”

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 118 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 118 - Can Yayınları)
Buse Suci 
02 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ne kadar mükemmel bir söz..
Bir yalan uğruna savaşarak zaman yitirdiği çok olmuştur. Sevgisini hak etmeyen insanlar için acı çekmiştir.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 28 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 28 - Can Yayınları)
Buse Suci 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Çünkü -aşkta ve savaşta- her şeyi önceden görebilmek olanaksızdır.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 38 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 38 - Can Yayınları)
Buse Suci 
07 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Çözümsüz görünen sorunlar çözülür, bir daha kurtulamayacağını sandığı acılar kendiliğinden kaybolur.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 117 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 117 - Can Yayınları)
Buse Suci 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bütün yaşadıklarıma rağmen karşıma çıkan güçlüklerden pişman değilim, çünkü onlar beni ulaşmak istediğim yere getirdiler.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 35 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 35 - Can Yayınları)
Buse Suci 
07 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sevgi biriktirmek şans getirir, nefret biriktirmekse felaket.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 46 - Can Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 46 - Can Yayınları)