İsim Şehir Artist

8,8/10  (26 Oy) · 
103 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.890 gösterim
Yılmaz Özdil, İsim Şehir Hayvan ve İsim Şehir Bitki'den sonra 17 Aralık süreci ve Gezi olaylarını da anlattığı çarpıcı köşe yazılarıyla okurlarıyla buluşuyor. Şimdi de sıra İsim Şehir Artist'de.

İstediği kadar tazyikli su sıksın…

Korkma sönmez!
(Tanıtım Bülteninden)
Nurcan 
 11 Kas 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · 9/10 puan

Bu kitapta diğer kitaplari gibi Yilmaz Özdil 'in köşe yazılarından oluşmuş. Siyasî görüşünüz ne olursa olsun olaylara bir de Yılmaz Özdil 'in gözünden bakmanızı tavsiye ederim.

. 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sosyodemokrat bir vatandaş olarak içimdeki anarşizm ateşini körükleyen Yılmaz Özdil'in kalemine yüreğine sağlık.Yazılarını ciddiyet içinde okuduğunuzda '' Daha ne duruyorum bu millet için bir şeyler yapmalıyım'' dedirtebiliyor.Ben onun vermek istediği mesajı aldığıma inanıyorum, ve bu milletin Yılmaz Özdil gibi aydınlara ihtiyacı var ve daima da olacaktır. İş ki onların değerini bilmekte...

Sadettin TANIK 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Güncel olayları zamanında ele almış köşe yazılarının kitap olarak derlemiş. İktidarı zaman zaman ince ince eleştiren bazen ironi yaparak eleştiren bazen de sert bir dille eleştiren Yılmaz Özdil'in kitaplarını okuyarak siyasi gelişmelerden haberdar olma gerekliliğine inanıyorum.

Hatice Kpınar 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çarpıcı saptamaları ve gerçekleriyle bir başucu kitabı.Nasıl bir ülkede yaşadığmızın ortaya serilişi.Bu kadar olup bitene göz atmak için okudum.

Gamze Sel 
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hemşehrim döktürmüş yine. Her yazısı, her satırları hislerime tercümandı. Yılmaz Özdil'in yazı stilini çok seviyorum. Harika bir havası var. Öyleki trajik bir olayı bile size o kadar farklı bir açıyla sunuyor ki istemeseniz de o gülümsemeyi suratınıza yerleştirebiliyor. Sürekli aynı şeyi tekrarlıyor diyenler var. Doğrusu yazarın ben köşe yazılarını sürekli takip etmiyorum o nedenle kitabında okuduğumda herhangi bir gene mi aynı şey Yılmaz demiyorum. Keyifle okuyorum kitabı. Tavsiye ederim herkese.

" John Lennon der ki... Olay şiddet kullanımına dönüşmeye başladığı zaman, sistemin oyununa geliyorsunuz demektir. Yerleşik düzen sizi kavgaya sokmak için kızdırmaya çalışacak, sakalınızı çekecek, yüzünüze fiske atacaktır. Çünkü, siz bir kere şiddete başvurduktan sonra sizinle nasıl baş edeceklerini bilirler. Nasıl baş edeceklerini bilmedikleri tek şey 'şiddet dışı eylemler' ve 'mizah'tır."

"Bizler çocukken sinek ilacı arabasının peşinden koşmuş milletiz, biber gazından mı korkacağız!"

şule uzundere 
29 May 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · 7/10 puan

Yılmaz Özdil’in köşe yazılarını topladığı kitaplarını severek okuyorum. Daha önce üç kitabını okudum ve çok sevdim ama nedense İsim Şehir Artist kitabını çok sevemedim, yer yer sıkılarak okudum. Ya yazarın bu kitabındaki yazıları çok iyi değildi ya da ben kitabı yanlış bir zamanda okudum. Yine de yolda, okulda, kısa aralıklarla yapılan okumalar için uygun bir kitap. Köşe yazılarından oluştuğu için nerede kaldım, kitabı yarım bıraktım duygusu oluşturmuyor.

silaes 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Şu adamın gözlem yeteneği, bilgisi ve kültürü memlekette daha 5 kişide olsaydı bu durumda olmayacağımıza eminim. Siyasi kitapların her zaman için sinir bozucu ve anlam karmaşası yaratma konusunda yetenekleri var. Fakat bu kitap o kadar farklı ki. Söz sanatlarını mükemmel derecede kullanıyor. Korkusuz ve lafı gediğine koyması da cabası.... Çok eğlenceliydi kitap. Ağlancak halimize güldürdü.

Demir Fesar 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Köşe yazılarında nasıl ironi yapılır bence bu kitaptan öğrenilebilir. Çok eğlenceli bir kitap . Kendi fikirlerini gayet seviyeli ve güzel bir üslupla köşesine taşıyor . Fikirlerini beğenirsiniz beğenmezsiniz ama şuanda tartışmasız en çok okunan köşe yazarıdır kendisi. Tavsiye ederim...

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
09 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gazete yazılarını takip ettiğim için bazılarını ben tekrar okudum bazı yazılar ise önceki kitaplarda da yer alanlar olduğu için bolca tekrar okumuş oldum ama bu beni rahatsız etmedi, gözden geçirip gerçekleri hatırlamış oldum.

Kitaptan 27 Alıntı

Sadettin TANIK 
 05 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Hırsızlık
Gençliğe hitabe!

Ey Türk gençliği…

Birinci vazifen, ayakkabı kutusunu, para sayma makinesini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli, ayakkabı kutusudur.

Bu ayakkabı kutusu, senin en kıymetli hazinendir, istikbalde dahi, seni bu ayakkabı kutusundan mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.

Bir gün, ayakkabı kutusunu ve para sayma makinesini müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak kutuyu saklamak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin.

Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.

Ayakkabı kutusu ve para sayma makinesine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir soruşturmanın mümessili olabilirler.

Cebren ve hileyle aziz yatak odasının bütün ayakkabı kutulan zapt edilmiş, bütün dershanelerine girilmiş, bütün bakanlan dağıtılmış ve emniyetin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, adliyenin dahilinde, savcılığa sahip olanlar, gözaltına alma gafleti, tutuklama dalaleti ve hatta fezleke hazırlama hıyaneti içinde bulunabilirler.

Hatta, bu adliye sahipleri, şahsi ayakkabı kutularımızın menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı!

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; ayakkabı kutusunu ve para sayma makinesini kurtarmaktır.

Muhtaç olduğun kudret..

Kutularındaki asil banknotlarda mevcuttur.

Ne Mutlu Kutum Diyene!

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
. 
17 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Gözünüzün önünde olan biteni seyrediyorsunuz, seyrediyorsunuz, seyrediyorsunuz, hiç mi rol üstlenmeyeceksiniz, ömrünüzün sonuna kadar hep böyle ''figüran'' olarak mı yaşayacaksınız?

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
Sadettin TANIK 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Embriyoloji profesörü, trenle mescit açılmasını talep ediyor ve virajlarda kıble denk getirilemeyeceği için reddediliyorsa… Milli hap icat etmeye gerek yoktur. Hapı zaten yutmuştur o millet.

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
Sadettin TANIK 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Türkçe sınav sorusu: Ben böyle memleketin taa …… cümlesindeki noktalı yeri doldurunuz.

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil (Sayfa 141)İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil (Sayfa 141)
Sadettin TANIK 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Çalabilirsin. Soyabilirsin. Haram ye. Kandır, dolandır. Fuhuş yap. Aman diim bira falan içmeye kalkma. O çok fena. Ahlaksız mı olacaksın başımıza.

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
Sadettin TANIK 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Belediye başkanıyken Tayyip Erdoğan:
“Üçüncü köprü cinayettir. Böyle bir teşebbüs İstanbul için ölümcül sonuçlar doğurur. İnşallah bu cinayet bitmeden bu hükümet değişir.”
Başbakanken Tayyip Erdoğan:
“ Hani o cumhuriyet mitinglerinde cumhuriyetçiyiz diye yürüyenler var ya, işte hep onlar karşı çıktı üçüncü köprüye, Ufku dar, vizyonsuz bunlar.”

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
Sadettin TANIK 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Ergenekon davası kapsamında Garfield ve Buggs Bunny şüpheli şahı olarak gözaltına alındı, Tom ve Jerry ise aranıyor.

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
. 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir dönem kapanıyor.
''Sanatçı''larımız gidiyor.
''Ünlü''lerimiz kalıyor geriye!

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
3 /