İskemlede Beş Ceset

8,4/10  (26 Oy) · 
124 okunma  · 
19 beğeni  · 
757 gösterim
Belçikalı ünlü dedektif Hercule Poirot dişçi muayenehasinde işlenen bir dizi cinayetin peşindedir.

İskemlede Beş Ceset adlı bu kitapta yine Agatha Christie'nin sürükleyici anlatımıyla cinayeti çözmeye çalışırken, heyecanımız sonuna dek bizi bırakmayacak.
(Arka Kapak)

Herkes tarafından sevilen dişçi Dr. Morley'in intihar etmesi için nasıl bir sebep olabilirdi? Duygusal çelişkiler içinde değildi, parasal ve gönül sorunları da yoktu. Hercule Poirot ile neden buluşacaktı? Meraklı dedektif bu intihar hikayesine inanmamıştı. Doktorun hastalarının, ortaklarının ve dostlarının ifadelerini almaya başlayan Poirot, sonuçta korkunç bir gerçekle karşılaştı. Dr. Morley ne ilk, ne de son kurbandı...
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  186
 • ISBN:
  9789754059540
 • Orijinal Adı:
  One Two Buckle My Shoe
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Cenk Köroğlu 
21 Eyl 11:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ilk defa bir Agatha Christie kitabi okudum. Kendisi zaten çok ünlü bir yazar. Bu ünü kesinlikle hakediyor mükemmel bir kitaptı.Olay örgüsü ustaca kurgulanmış. Her karakter için katil bu olabilir dedirtiyor.Polisiye dedektiflik türü sevenlere kesinlikle öneriyorum. Kalan kitaplarınıda en yakin zamanda okuyacağım.

Serdar Poirot 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir Hercule Poirot romanı. Poirot, Morley adında bir dişçiye gider. Tedavisini olur ve evine gider ancak aynı gün müfettiş Japp onu çağırır ve Morley'in intihar ettiğini söyler. Durum incelendiğinde intihar gibi görünse de Hercule bazı şeylerden şüphelenmiştir. Doktorun müşterileri arasında İngiltere için çok önemli bir insan olan Alistair Blunt da bulunmaktadır. Bu arada bir Yunan hasta da öldürülür ve Sainsbury adlı bir diğer diş hastası da kaybolur. Kadın aranırken suratı ezilmiş bir ceset daha bulunur. Katil kimdir ve cinayetler neden işlenmiştir? Oldukça sürükleyici bir roman.

Kitaptan 2 Alıntı