İşkencecinin Yamağı

2,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
532 gösterim
"Bir zamanlar iyi kalpli ama geleceği pek parlak olmayan bir çocuk vardı, babası onu bir işkenceciye çırak verdi."

Art arda üç yıl En İyi Amerikan Öyküleri Seçkisinde yer alan, O. Henry ödüllü John Biguenet, "memleketi" New Orleansın ve o ele avuca sığmayan kentle akraba mekânların çokrenkliliğini bütün klişeleri kırarak öyküleştirdiği başyapıtıyla Türkçede. Tanıdık bir tarihin, bildik yaşamların içinde saklanan dipnotları bir istiridye avcısı azmiyle bulup çıkardıktan sonra hınzır bir hayal gücünün kanatlarında beklenmedik noktalara taşıyor Biguenet. İşkencecinin Yamağı, okurunu dönüştürücü bir yolculuğa davet eden, cilve, şaşırtı ve hüzün yüklü bir metinler yumağı.

"Unutulmaz... Heyecan verici... Büyüleyici."
-The New York Times-

"Başından sonuna ustaca yazılmış öyküler."
-Le Figaro-

"Biguenet, kendi tarzında inkâr edilemez bir usta."
-de Volkskrant-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  233
 • ISBN:
  9786054849321
 • Orijinal Adı:
  The Torturer's Apprentice
 • Çeviri:
  Ümit Şenesen
 • Yayınevi:
  Aylak Adam Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurdan Atay 
01 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Amerikan öykücülüğünün en önemli temsilcilerinden denilen bir yazar. Bu konuda söz söyleyemem belki ama bu kitap denileni çok haklı çıkartıyor bence. Öyküleri gizemli, farklı. Farklı dünyalara götürüyor sizi. Bitmesin diye yavaş yava sindire sindire okuduğum bir kitap. O sıradan gibi gibi görünen olağanüstü anlatım. Dili, akıcılığı, sadeliği ile şaşırmak, çarpılmak istiyorsanız, fantastik edebiyata mesafeli olsanız bile elinizden düşürmeyeceğiniz bir eser. Bu dünyadan kendinizi mahrum etmeyin.

ezgi 
15 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Bu nasıl bir kitaptır ? Bu kitap ne anlatıyor ? Ben bu kitabın neresindeyim ? Bu kitabı okuyorsunuz ama bu soruların hiçbirine hiçbir şekilde yanıt bulmuyorsunuz. Okuyup okumamak sizin elinizde ama bence zaman kaybından başka bir şey değil .