İslam Tarihi 2

Adem Apak

İslam Tarihi 2 Sözleri ve Alıntıları

İslam Tarihi 2 sözleri ve alıntılarını, İslam Tarihi 2 kitap alıntılarını, İslam Tarihi 2 en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"En sevdiğim insanlar bana eksikliklerimi ve hatalarımı söyleyenlerdir..." Hz. Ömer
"Gizli ve aşikar her hususta Allah'ın emirlerine saygılı ol. Allah'a karşı saygılı olana Allah çıkış yolu gösterir. Ona beklemediği yerden rızkını gönderir, kusurlarını affeder. Takva, Allah kullarının birbirlerine tavsiye ettikleri en hayırlı şeydir..." Hz. Ebubekir
Reklam
Hz. Ali'den Cemel Ashâbına;
"Sizleri savaşa hazırlanmış olarak görüyorum.Peki bu hareketinizde sizi Allah huzurunda mazur gösterecek meşru bir sebebiniz var mı? Ben sizin din kardeşiniz değil miyim? Ortada benim kanımı size helal kılacak bir sebep var mı?"
Sayfa 277Kitabı okudu
Halifelik meselesi H.z Peygamber' den (sav) sonra Müslümanlar'ın karşı karşıya kaldıkları ilk dahili problemdir. Üstelik bu mesele daha sonraki islam tarihi sürecinde halife seçimi konusu olamakla sınırlı kalmamış, zamanla ortaya çıkan ve sistemleşen Şia, Haricilik, Mutezile, Ehl-i Sünnet gibi fırkaların ayırt edici ana esaslarından biri kabul edilmiştir.
Sayfa 39
Hz.Ömer
Iki kişi bile olsanız işleriniz konusunda aranızda istişare ediniz.( ibn Sa'd ,et- Tabakat, 61).
Peygamberlerini kaybeden Müslümanlar bir kış gecesinin yağmuru altında kalmış koyun sürüsüne döndüler.
Reklam
238 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.