·
Okunma
·
Beğeni
·
12
Gösterim
Adı:
İslamda Savaş Kavramı
Baskı tarihi:
1976
Sayfa sayısı:
135
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fikir Yayınları
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
"Eğer düşmanlar barışa meyl ederlerse, sen de ona yanaş ve Allah'a güvenip dayan.Çünkü her şeyi hakkıyla işiden, kemaliyle bilen bizzat odur."
Çünkü Islam'da cihad, saldırıyı püskürtmek,gerçeği yerleştirmek,hakkın ışığını yükseltmek,zulmü ve ahlaki çöküntüyü söküp atmakdan ibaretdir.
<<Müslüman değildir>> diye hiç kimse öldürülemez.Inançsızlığı, kâfirliği yüzünden kimsenin hayatına kıyılamaz.Bir insan,yalnız ve yalnız Islâm'a ve Müslümanlara saldırıda bulunması sebebiyle öldürülebilir.
<<Ey iman edenler ! Hep birden sulh-u selâma girin.Şeytanın adımları ardına düşmeyin.Çünkü,o sizin apaçık düşmanınızdır.>> (2-Bakara : 208)
"Size harb açanlarla, Allah yolunda, siz de döğüşün(müdâfaa harbi yapın).Ancak aşırı gitmeyin.Şübhesiz ki Allah aşırı gidenleri sevmez." (2-Bakara : 190)
"Kim sizin üzerinize saldırırsa siz de tıpkı onların üstünüze saldırdıkları gibi, ona saldırın. Fakat daima Allah'dan korkun ve bilin ki,şübhesiz Allah takvâ sâhipleriyle beraberdir." (2-Bakara : 194)
Islâmi savaş, imha gayesi taşımaz.Düşmanların kökünü kazıma amacını gütmez.Bir tek hedefi vardır: Yapılan ve ya yapılacak olan saldırıyı önlemek.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İslamda Savaş Kavramı
Baskı tarihi:
1976
Sayfa sayısı:
135
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fikir Yayınları

Kitap istatistikleri