İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad

8,4/10  (5 Oy) · 
39 okunma  · 
9 beğeni  · 
807 gösterim
Cihada, Allahın istediği gibi İslamın yaşanmasıdır. Dolayısıyla İslimi tebliğ uğruna verilen bütün mücadele Cihaddır.rnBöyle ele alındığı takdirde görülecektir ki, İslam Devletinin tüm faaliyetleri Cihadı içermektedir. Biz bu kitapçığımızda cihadın sadece bir yönü olan askeri cihadı incelemeyi hedef tuttuğumuzdan, meseleyi mümkün mertebe özlü aktarmaya çalıştık. Bu küçük çalışmada Devletin yoğun işleri yanında Hz. Peygamber (s.a.v.)in askeri cihada ne kadar önem verdiği, on senelik Medine hayatının ekserisini Allah yolunda savaşmaya ayırdığı görülecektir.rn
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9754730040
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
BayPipo 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sınav haftasından dolayı uzattığım bu kitabı bugün itibariyle bitirmiş bulunuyorum.

''Ben savaş ve merhamet peygamberiyim'' hadisini açıklar nitelikte ki bu eser,İslamın yayılışını camide uzanan kardeşlerimizle varsayıldığını düşünen(!) gençliğe; tam anlamı ile hakikatı haykırıyor.

Kitaptan 6 Alıntı

Afra 
 12 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Şirk buydu işte! Onlar Allah'ı inkar etmiyorlardı. Onlar, Allah'ı tanıdıkları gibi, putlaştırdıkları bazı kimselerin heykellerini büstlerini yaparak, onların kanunlarına göre hayatlarını tanzim ettiklerinden müşriktiler..

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 193)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 193)
Afra 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Basın denen şey, öyle güçlüdür ki, binlerce ordunun yapamadığını bir gazete yapar. Bir ülkeye müstehcen basın ve neşriyat hakim oldu mu, binlerce ahlakçı ve mücahid kurtaramaz ahlaksızlığa dalmış olan gençliğini. Müstehcen neşriyat, dünya emparyalizminin ve Siyonizminin silahından başka bir şey değildir.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırmaİslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma
Afra 
 10 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hicret, ilâhî emirler doğrultusunda, oluşturulacak yeni bir hayat tarzı için yapılacak olan atak ve fetih için bir gerilmedir, konsantre olmadır. Hicret, Müslümanlara dinlerine göre yaşama hakkı tanımayan müşriklere karşı bir mücadele ve hedefe varabilmek için, yapılan bir ''kamp değiştirme'', bir varolma kavgası sürecidir.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 14)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 14)
Sümeyye K. 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu basın denen şey, öyle güçlüdür ki, binlerce ordunun yapamadığını bir gazete yapar. Bir ülkeye müstehcen basın ve neşriyat hâkim oldu mu, binlerce ahlâkçı ve mücahid, kurtaramaz ahlaksızlığa dalmış olan gençliğini.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)
Sümeyye K. 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kisrâ'ları, Kayser'leri, İmparatorlukları, tağuti rejimleri deviren İslam ordusunun gücü; askerlerin çokluğunda, orduların büyüklüğünde füzelerinin son model oluşunda değil, imanlarının temizliğinde ve samimiyetindeydi.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 145)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 145)