İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad

8,6/10  (14 Oy) · 
75 okunma  · 
27 beğeni  · 
914 gösterim
Cihada, Allahın istediği gibi İslamın yaşanmasıdır. Dolayısıyla İslimi tebliğ uğruna verilen bütün mücadele Cihaddır.rnBöyle ele alındığı takdirde görülecektir ki, İslam Devletinin tüm faaliyetleri Cihadı içermektedir. Biz bu kitapçığımızda cihadın sadece bir yönü olan askeri cihadı incelemeyi hedef tuttuğumuzdan, meseleyi mümkün mertebe özlü aktarmaya çalıştık. Bu küçük çalışmada Devletin yoğun işleri yanında Hz. Peygamber (s.a.v.)in askeri cihada ne kadar önem verdiği, on senelik Medine hayatının ekserisini Allah yolunda savaşmaya ayırdığı görülecektir.rn
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9754730040
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazar bu kitabında Peygamberimizin Medine'ye hicretinden sonra,İslam Devletinin kuruluşunu,İslamı tebliğ ve Allah'ın istediği gibi İslamı yaşamak için verilen mücadeleleri kronolojik ve adeta özetleyerek anlatıyor.
Tavsiye eder,iyi okumalar dilerim.

BayPipo 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sınav haftasından dolayı uzattığım bu kitabı bugün itibariyle bitirmiş bulunuyorum.

''Ben savaş ve merhamet peygamberiyim'' hadisini açıklar nitelikte ki bu eser,İslamın yayılışını camide uzanan kardeşlerimizle varsayıldığını düşünen(!) gençliğe; tam anlamı ile hakikatı haykırıyor.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad benzeri kitaplar

serkan şen 
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle herkesin okuyup öğrenmesi gereken olayların anlatıldığı sıkılmadan okuyacağınız bir kitap. Serisi ile birlikte okununca daha da güzel olur.

Kitaptan 15 Alıntı

Afra 
 12 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Şirk buydu işte! Onlar Allah'ı inkar etmiyorlardı. Onlar, Allah'ı tanıdıkları gibi, putlaştırdıkları bazı kimselerin heykellerini büstlerini yaparak, onların kanunlarına göre hayatlarını tanzim ettiklerinden müşriktiler..

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 193)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 193)
Ekrem Özkara 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

" Hz.Peygamber ( sav ),kesinlikle kafir adetleriyle adetlenmeyi,örfiyle örflenmeyi yasaklıyor."

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 149)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 149)
Afra 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Basın denen şey, öyle güçlüdür ki, binlerce ordunun yapamadığını bir gazete yapar. Bir ülkeye müstehcen basın ve neşriyat hakim oldu mu, binlerce ahlakçı ve mücahid kurtaramaz ahlaksızlığa dalmış olan gençliğini. Müstehcen neşriyat, dünya emparyalizminin ve Siyonizminin silahından başka bir şey değildir.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırmaİslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma
Handan ... 
 06 Oca 23:39 · Puan vermedi

Bazı kimseleri memnun etmek için tarihi gerçekleri tahrif etmeye hakkımız yoktur. " İslâm müdafa dinidir , kılıç dini savaş dini değildir." gibi sözler , ne İslâm 'â bir yarar sağlar , ne de İslâm karşısında olanı İslâm â çeker! Böyle görüşler İslam'ın ruhuna da aykırıdır.


{Nisa , 4 /95. }

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 65 - undefined)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 65 - undefined)
Ekrem Özkara 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

" İmanı zayıf olan müslümanlar,İslam Devletinin zayıf anlarında ortaya çıkıyor; bunun bilinmesi lazım."

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 148)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 148)
Handan ... 
12 Oca 00:47 · Puan vermedi

Hicret, İslami hayat eğitiminin üniversitesiydi. Bu üniversiteye , iman medresesini bitirenler giriyordu... Giriyorlardı ki , bu üniversiteyi bitirip , cihad ihtisasına girebilsinler!..

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 230)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 230)
2 /