Bütün Eserleri 03

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad

İhsan Süreyya Sırma

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad Sözleri ve Alıntıları

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad sözleri ve alıntılarını, İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad kitap alıntılarını, İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Ey mü'minler, Arap'ın, Arap olmayana; Arap olmayanın da Arap'a hiç bir üstünlüğü yoktur! Üstünlük, ancak, Allah davasına bağlılıktadır."
Sayfa 227 - Beyan yayınlarıKitabı okudu
Kulluk Ne Demek?
Kulluk, belli bir makama kayıtsız şartsız itaat etmek demektir. Yâni bu makamın çizdiği ilkelere ve koyduğu kanunlara eksiksiz ve itirazsız boyun eğmek.
Sayfa 228 - BeyanKitabı okudu
Reklam
Basın denen şey, öyle güçlüdür ki, binlerce ordunun yapamadığını bir gazete yapar.
Sayfa 61 - beyan yayınlarıKitabı okudu
Allah size yardım ederse, artık sizi yenecek yoktur. Sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size yardım edebikecek kimdir? Mü'minler ancak Allah' a güvenip dayanmalıdır.
Sayfa 110 - Ali İmran/160
Hz. Muhammed(s.a.s), Medine'ye gelir gelmez, öncelikle Devletinin merkezini teşkil edecek olan cami inşaatını ele aldı; ve bizzat kendisi de mübarek omuzlarında kerpiç taşıyarak kısa bir zaman içerisinde cami inşaatını tamamladı.
Reklam
Hz. Peygamber (s.a.v) müdafaa yaparak Mekke'yi fethetmediği gibi :İran'ı fetheden Sa'd b. Ebi Vakkas ve İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmed'de müdafaa savaşı ile yapmadılar fetihlerini... Şayet Allah yolunda cihad, gayr-i insani olsaydı, insanı yaratan Allah ve merhamet numunesi olan onun peygamberi Hz. Muhammed cihadı emretmezlerdi!
Sayfa 42
" Tekbirle başlıyor, tekbirle bitiyor ezan! Allah ve dolayısıyla göndermiş olduğu vahiy, beşeri her şeyden üstündü. "
Sayfa 165 - Beyan Yayınları, 51. BaskıKitabı okudu
Enes b. Mâlik (r.a) şöyle dedi: Rasûlüllah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Her kim, samimi olarak Allah'dan şehid olmak isterse, döşeği üzerinde ölse bile, Allah o şahsı şehidler mertebesine ulaştırır.”
Mekke Devletinin bunca baskı ve terörüne rağmen, hiç bir Müslüman davasından taviz vermiyor, tutuşmuş olan İslam meşalesi yanmaya devam ediyordu.
Reklam
Hz. Muhammed (s.a.v)'de üç sıfat birleşmişti: Peygamberlik, Devlet Başkanlığı ve başkomutanlık.
Sayfa 177 - Beyan YayınlarıKitabı okudu
Çünkü onların kışlası camiydi,Peygamber Mescidiydi.
Sayfa 53 - Beyan yayınlarıKitabı okudu
Resûluallah (s.a.v),Müslümanlara yapılan hiç bir ihaneti cezasız bırakmıyor, Onun bu konudaki kanun ve yöntemi şudur: Önce nasihat, sonra ikâz, sonra da savaş!
Sayfa 70
Hz. Muhammed (s.a.s), bir zamanlar Mekke'de İslam'ı tebliğ et­tiği sırada, muhataplarına, "la ilahe illallah deyin, İran ve Bizans'ın sarayları yıkılacak" derken, herkes tarafından kovuluyor, hakarete maruz kalıyor, tekmeleniyordu. Şimdi aynı insan, 30.000 kişilik ordusunun başına geçmiş, 7. yüzyılın iki süper gücünden birisi olan, dünya emperyalizminin anahtarını elinde bulundurup, insanları ezen, onları sömüren; bugünkü Batı dünyasının, Amerika'nın, Rusya'nın ataları olan Bizans İmparatorluğuna karşı savaşmaya gidiyordu. Bu Komutan-Peygamber biliyordu ki, dünya sömürü düzenleri ancak ve ancak, onun vasıtasıyla tebliğ edilen Allah kanunlarıyla yıkılabi­lir.
Özümüze dönelim ve İslam'ı Kur'ân ve Resûlullah (s.a.s)'den ögrenelim!
528 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.