Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Bütün Eserleri 03

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad

İhsan Süreyya Sırma

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad Gönderileri

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad kitaplarını, İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad sözleri ve alıntılarını, İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad yazarlarını, İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Çünkü tekbir, Allah'ı terennüm ediyordu. Çünkü tekbir," En büyük Allah'dır!"diyordu. Çünkü tekbir, Allah'ın yanında hiç bir kuvvet tanımıyordu. Tekbir, bu ilahi kanunun müjdesini veriyordu. Tekbir,tağutlara boyun eğmemeyi,onlara secde etmemeyi,onlar için savaşmamayı emrediyordu;"Her şey,en büyük olan Allah içindir" diyordu...
Sayfa 120
Yahudi milleti kendilerini daima başkalarından üstün kabul ettiklerinden dolayı, kendilerinden olmayan ihaneti meşru görürler. Bu bakımdan, hayatları hile ve desiselerle doludur.
Reklam
Ahh Düştü Gönlüme
Ya Resûlallah! Senin; canınla, malınla yaptığın mücadeleyi, kelimelerle ifade etmekten bile aciz olan bizlere "ümmetim" diyecek misin " Hesap Gününde", Allah'ın huzurunda? Senin davan için uykuları kaçmayan, rahatları bozulmayan, kalpleri titremeyen, Allah'a ve Resulü'ne karşı utançlarından ayaklarının dermanı kesilip yerlere yıkılmayan, senden görünüp, davan için hiçbir şey yapmayan, Müslüman olduklarını söyleyip bütün hayatlarını İslam'a zıt olarak tanzim eden bu insanlar, senin sancağın altına girmek isterlerse Mahşer Günü'nde onları nasıl takdim edeceksin Rabbine? Sen ey Vahşi'ye ve Hind'e selâmet ihsân eden Yüce Peygamber! Mümin ölüp, sancağının altında haşrolunmak istiyoruz Ekber Allah'ın huzurunda. Bize, bize rağmen şefaat et!
Sayfa 11 - BEYANKitabı okuyor
Şurasını kabul etmemiz lazımdır ki, İslam'ı kabul edip etmemede herkes hür olduğu gibi, hiç kimsenin, İslam'ı veya onun herhangi bir müessesesini, olduğundan başka göstermeye hakkı da yoktur. İslam neyse, odur;hiç kimsenin hayal ve düşüncelerine veya mantığına göre bir İslam uydurulamaz!
Onun içindir ki, salim bir Müslümanlığa kavuşup, Kuran'ın tarif ettiği bir Müslüman olmak istiyorsak, Batı normlarına göre değil, Kuran norm ve ölçülerine göre İslam'ı yeniden öğrenmeye mecburuz ki bu, ancak ve ancak Hz. Peygamber (sav) 'in mücadele tarihi olan Siyer' i, yani İslam tarihini çok iyi bilmekle mümkündür.
Sayfa 239Kitabı okudu
Bedir Savaşı, Müslümanların mecburen katıldıkları kaçınılmaz bir savunma savaşı değil, bilakis, başta Resūlullah (s.a.s) olmak üzere, orada bulunan bütün Müslümanların seve seve katıldıkları ve Allah'ın yardımıyla zafer elde ettikleri bir savaştır...
Reklam
Hz. Peygamber(sav) şöyle buyurdu: -Sizler yahudilerle savaşıncaya ve arkasında bir yahudi gizlenmiş olan kaya bile, "Ey Müslüman! Arkamda bir yahudi var; gel onu öldür!" deyinceye kadar kıyamet kopmayacak!
Sayfa 45 - BeyanKitabı okuyor
Cihâd, Allah'ın istediği gibi yaşamanın mücadelesini vermektir. Dolayısıyla İslamî tebliğin uğruna verilen bütün mücâdele ve yaşanması için yapılan bütün mücâhede, cihâd'dır.
256 syf.
8/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Kitap; Pemgamberimizin(s.a.s) Medine'ye hicretinden sonra İslam Devletini kurması, büyük savaşlara hazırlık için Müslümanları sürekli gazve ve Seriyyeye çıkarmasını, Bedr, Uhud, Hendek Savaşları'nı anlatırken İslamiyetin yayılmasında Cihad ve kılıcın rolü üzerinde durulmuş. Siyer bilenler için faydalı bir eser olacaktır. Siyer bilgisi zayıf olanların bu kitapları okumadan önce detaylı bir Siyer kitabı okumalarını tavsiye ederim.
İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad
İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihadİhsan Süreyya Sırma · Beyan Yayınları · 2019815 okunma
565 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.