İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence

·
Okunma
·
Beğeni
·
3152
Gösterim
Adı:
İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence
Baskı tarihi:
Mart 2019
Sayfa sayısı:
140
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754730036
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beyan Yayınları
Hz. Adem ile başlayan İslam tebliğ tarihi, yani insanlık tarihi, Onun oğulları Habil ve Kabil zamanında iki kutba ayrılmış ve bu iki kutup günümüze kadar gelmiştir, kıyamete kadar da sürecektir. Bu iki kutup Hakk ile Batıl kutuplarıdır.rnHabil kutbunda olanlar daima Hakkı yani Allah davasını, Kabil kutbunda olanlar da daima Tağutu veya Allah düşmanlığını savunmuşlardır. Allah davasını savunanlar daima tebliğ, Tağut davasını güdenler de daima bu tebliğ edenlere işkence yapmışlardır.
158 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Hz.Adem le başlayan islam tebliğ tarihi,yani insanlık tarihi,onun oğulları Habil ve Kabil zamanında iki kutba ayrılmış ve bu iki kutup günümüze kadar sürecektir.Bu iki kutup Halk ile Batıl kutuplardır.
158 syf.
·Beğendi·7/10
Mekke direnişin ve dirilişin kadim diyarıdır. Bu kitabı okuyunca şunu anladım ki hiç bir mücadelenin yolları güllerle bezeli değildir. bilakis bu yolda ruhu ve ceseti incitecek dikenler bulunur.
158 syf.
·3 günde·5/10
Muhammed'in kendisini peygamber olarak ilan ettiği tarihten hicrete kadar yaşadığı dönemde Mekke'de gelişen olaylar, akıl süzgecinden geçirmeden bir Müslüman'ın bakışıyla anlatılmaya çalışılmış. Mümkün olsa yazar 1400 sene öncesine dönüp insan kesmekten de çekinmeyecektir. Aslında bu tür kitapların yaşamı anlamlı ve değerli yapacak hiç bir katkısı yok. Katkısı olmadığı gibi insanlar arasındaki kardeşliğin oluşmasına da bir engel olarak görülmelidir. Tıpkı Kuran'da olduğu gibi bu tür kitapları okuyup sorgulamak ve yoksul halkımızı aydınlatmak bizlerin görevi olmalıdır.
158 syf.
·Puan vermedi
Tüm Müslüman kardeşlerim ve bacılarım için tavsiye edeceğim bir kitap. Bu kitabı okuduğunuzda emin olun Peygamber Efendimiz (sav) hakkında bilmedikleriniz çok şey var olduğunu göreceksiniz.
147 syf.
·19 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sevdim mi? Evet.
Gittiğim kitapçıda bulunan yüzlerce kitabın arasından İhsan Süreyya Sırma hocanınkini -bildiğiniz üzere kendisini çok severim- nasıl şak diye buldum bilmiyorum. Hem de 30 küsür yıl önceki basımını. İyi ki bulmuşum(buldurtulmuş). Kitap biraz kısa geldi ve tadı damağımda kaldı ama zannımca yazar lafı uzatmayı ve dolamayı pek sevmiyor. Duygusuz da yazmıyor yazdıklarını. Hem duyguyu veriyor, hem bilgiyi. Anlatımını az ve öz olarak niteleyebilirim sanırım.

Peygamberimiz aleyhissalatû vesselamın hira mağarasında gelen vahiy ile başlayan tüm insanlığa rehberlik yapma sorumluluğuna ve bu yolda gerçekleştirdiği eylemlere karşılık, Mekke döneminde kendine ve kendisine biat edenlere kafirler tarafından ne gibi zorluklar, eziyetler, işkenceler yapıldığını anlatmış İhsan Süreyya hocamız.
İslam uğruna canını veren ilk şehit Sümeyye'yi anlatmış, putlarına saygısızlık yaptığını düşündüğü insanın okuduğu ayetlerle yüzleşince, kaskatı kalbi mucizevî bir şekilde yumuşayan Ömer'i anlatmış, terslenip yüzüne tükürülse, binbir türlü işkenceye maruz kalsa da, ulvî görevinden vazgeçmeyi bir an bile düşünmeyen Rasûlullah'ı anlatmış.

Yine çok güzeldi. Allah İhsan Süreyya Sırma gibi tarihçilerimizin sayısını artırsın.
140 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitap Adı: İslâmî Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence
Yazar: İhsan Süreyya Sırma (1944-)
Milliyeti: Türk
Yayınevi: Beyan
Sayfa Sayısı: 140
İlk Basım Tarihi: 2005?
Başlama Tarihi: 21.02.2020
Bitiş Tarihi: 24.02.2020
Puan: 100
Fikir: Çok da bir fikir belirtmeye gerek yok zannımca lakin adettendir, yazalım. Kitap İlk Vahiy ile başlayıp Hicret ile son buluyor. Bu aradaki olayları ve özellikle ümmetin çektiği sıkıntıları konu alıyor. Ayrıca tabii yine konu dışı küçük bölümler ve tesbitler de cabası oluyor. Zaten alıntı eklemekten canım çıktı:) Kesinlikle tavsiye ederim. Keyifli okumalar, selâmetle kalın...
158 syf.
·7 günde·6/10
Son dönemde okuduğum en muhteşem eserlerden biri. Hep ilk vahyi okumuşuzdur. Lakin ilk vahyin sadık rüya ile geldiğini okuyunca hem hocaya rahmet okudum hem de sarsıldım. Kitap küçük bir araştırma (makale) olmasına rağmen sizi doyuruyor. Hoca kendi yorumlarıyla okuyucuda yol göstermiş bazen olayı vermiş muhakemesini size bırakmış. Eser akademik bir çalışma hüvviyetinden sıyrılmış, ne hikaye kitabı gibi bir solukta okunuyor ne de sizi sıkıyor. Daha derin okuma yapmak isteyenlere Medine döneminin de hoca tarafından kaleme alındığını hatırlatayım. Ayrıca bu yetmez diyenlere hocanın 5 cilt halinde Müslümanların Tarihi adlı müthiş bir eseri olduğunu öğrendim. Bundan sonraki ilk işlerimden biri bu eseri okumak olacak. Yazdığı eserleri bir araya getirerek oluşturmuş bu eseri. Bu eserle beraber hocayla da tanışma fırsatını buldum. İyi ki tanımışım. Okuyacak arkadaşlara iyi okumalar. Umarım faydalı olabilmişimdir.
158 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Davaya kendilerini kurban etmeyenler, ya savundukları şey dava değil yada kendileri dava adamı değil...

Bu davanın özeti aksiyon(tebliğ) ve reaksiyon (zulüm)'dan ibarettir...
140 syf.
·2 günde·7/10
Sizi sıkmayacak hikaye tarzında, nübüvvetten hicrete kadar ele alınmış İbn Hişam'ın Siretün Nebeviyye'si üzerinden yazılmış fasikül tadında bir eser. Fakat genel olarak bilindik tarih üzerinden anlatılsa da yazarın kendi hayatındaki yaşadığı olaylar onu etkilemiş olsa ki, İslam'ı her an bir başkaldırı dini olarak lanse ettiği itibası edindim. Her ne kadar Medine döneminde Müşrikler ve Ehli Kitapla savaş yapılsa da miladi takvime göre 62-63 yaşında vefat edip hayatının 16-17 ayı savaşta geçmiş(bu da ortalama Yüzde 2,5 tekabül eder) bir peygamberin vefat edene kadar elinden hiç kılıcı düşmediğini söylemenin işid,boko haram,hizbullah,el kaide gibi radikal islamcı örgütlere zemin hazırladığı da izahtan vareste olsa gerek. Yazarın kendi radikal görüşlerini okuyucuya empoze etmeye çalışması dışında gayet keyif verici bir çırpıda okuyabileceğiniz bir kitap.
158 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Kesinlikle herkesin okuyup öğrenmesi gereken olayların anlatıldığı sıkılmadan okuyacağınız bir kitap. Serisi ile birlikte okununca daha da güzel olur.
140 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Çok ayrıntıya girmeden günümüzüde işe katarak çok güzel anlatmış. Seviyor musun? Efendimiz(s.a.v) canımdan çok canından çok sevdiğin bir insanı tanımak için ne yaptın diye sorarlar işte bu yüzden bu kitabı okudumm.
"Hz. Muhammed (s.a.s)'e itaat etmek, o kadar zorunludur ki, Allahu Te'âlâ, onun yanında yüksek sesle konuşulmasını bile menetmiştir. Nerde kaldı ki, Sünnete uyulmasın."
Ramazan ayı ki, Kur'ân onda indirildi. O Kuran ki insanların hidayet kaynağıdır, doğru yolun ve halk ile batılı ayırdeden hükümleri nice açık delilleridir. Öyleyse içinizden kim o aya erişirse orucunu tutsun.
|Bakara suresi 15 |
Allah'ın emirlerine sarılmanın, insanlığın kurtuluş vesilesi olduğunu haykırın !
Peygamber'i örnek almanın hazzını tattırın insanlara ki, birbirlerine düşman kesilmiş olan insanlar, insanlığın, kardeşliğin tadını alsinlar!...
Düşündüm, anladım,kalbimle kabul ettim ve dilimle söylüyorum ki: La ilahe illallah ! Allah’tan başka kainat nizamını elinde bulunduran bir başkası yani bir ilah yoktur! İçimde putlaştırdığım makam, ideoloji, ilke, parti, hizip kadın, erkek, evlat, sanatkar, sporcu, kulüp, loca, önder, şef, seks ilahlarının tamamına “LA”deyip, inkar ederek kalbimi ve düşüncemi, ruhumu ve bedenimi. Elimi ve dilimi, “İLLALLAH” deyip Rabbim'in emrine veriyorum.! Ondan başkasına güç tanımaya vesile olacak her şeye “LA”deyip (hayır),kenara itiyor, O’nu yani Allah’i tek ve biricik güç ve hakim tanıyarak “İLLALLAH” diyor bağlanıyorum,bağlanıyorum, bağlandığıma dair söz ve biat ediyorum ki, bütün kainat zerrecikleri şahit olsun.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence
Baskı tarihi:
Mart 2019
Sayfa sayısı:
140
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754730036
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beyan Yayınları
Hz. Adem ile başlayan İslam tebliğ tarihi, yani insanlık tarihi, Onun oğulları Habil ve Kabil zamanında iki kutba ayrılmış ve bu iki kutup günümüze kadar gelmiştir, kıyamete kadar da sürecektir. Bu iki kutup Hakk ile Batıl kutuplarıdır.rnHabil kutbunda olanlar daima Hakkı yani Allah davasını, Kabil kutbunda olanlar da daima Tağutu veya Allah düşmanlığını savunmuşlardır. Allah davasını savunanlar daima tebliğ, Tağut davasını güdenler de daima bu tebliğ edenlere işkence yapmışlardır.

Kitabı okuyanlar 490 okur

  • Mehmet Toyran
  • Muhammed Süs
  • Tuğçe Atlı
  • Fuat şan
  • SK
  • hndnbyrktr
  • Mustafa
  • Kısa Bir Hikaye
  • Müsayere
  • Zeynep

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.4
14-17 Yaş
%7.1
18-24 Yaş
%31
25-34 Yaş
%19
35-44 Yaş
%21.4
45-54 Yaş
%19
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%43
Erkek
%57

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%48.4 (46)
9
%14.7 (14)
8
%18.9 (18)
7
%10.5 (10)
6
%1.1 (1)
5
%6.3 (6)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0