İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence

7,9/10  (12 Oy) · 
63 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.631 gösterim
Hz. Adem ile başlayan İslam tebliğ tarihi, yani insanlık tarihi, Onun oğulları Habil ve Kabil zamanında iki kutba ayrılmış ve bu iki kutup günümüze kadar gelmiştir, kıyamete kadar da sürecektir. Bu iki kutup Hakk ile Batıl kutuplarıdır.rnHabil kutbunda olanlar daima Hakkı yani Allah davasını, Kabil kutbunda olanlar da daima Tağutu veya Allah düşmanlığını savunmuşlardır. Allah davasını savunanlar daima tebliğ, Tağut davasını güdenler de daima bu tebliğ edenlere işkence yapmışlardır.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  158
 • ISBN:
  9754730032
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yakup Emrah 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Mekke direnişin ve dirilişin kadim diyarıdır. Bu kitabı okuyunca şunu anladım ki hiç bir mücadelenin yolları güllerle bezeli değildir. bilakis bu yolda ruhu ve ceseti incitecek dikenler bulunur.

Ömer Nas 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tüm Müslüman kardeşlerim ve bacılarım için tavsiye edeceğim bir kitap. Bu kitabı okuduğunuzda emin olun Peygamber Efendimiz (sav) hakkında bilmedikleriniz çok şey var olduğunu göreceksiniz.

serkan şen 
22 Tem 16:36 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle herkesin okuyup öğrenmesi gereken olayların anlatıldığı sıkılmadan okuyacağınız bir kitap. Serisi ile birlikte okununca daha da güzel olur.

Kitaptan 19 Alıntı

Afra 
21 Nis 14:46 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kafirlerin Hz. Peygamberden istedikleri hep maddi şeylerdi. Meteryalizm felsefesinin temeli budur. Her şeyi maddeyle ölçmek! Okyanus, gramla ölçülür mü?

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 67)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 67)
Afra 
22 Nis 14:09 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Düşündüm, anladım,kalbimle kabul ettim ve dilimle söylüyorum ki: La ilahe illallah ! Allah’tan başka kainat nizamını elinde bulunduran bir başkası yani bir ilah yoktur! İçimde putlaştırdığım makam, ideoloji, ilke, parti, hizip kadın, erkek, evlat, sanatkar, sporcu, kulüp, loca, önder, şef, seks ilahlarının tamamına “LA”deyip, inkar ederek kalbimi ve düşüncemi, ruhumu ve bedenimi. Elimi ve dilimi, “İLLALLAH” deyip Rabbim'in emrine veriyorum.! Ondan başkasına güç tanımaya vesile olacak her şeye “LA”deyip (hayır),kenara itiyor, O’nu yani Allah’i tek ve biricik güç ve hakim tanıyarak “İLLALLAH” diyor bağlanıyorum,bağlanıyorum, bağlandığıma dair söz ve biat ediyorum ki, bütün kainat zerrecikleri şahit olsun.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)
Afra 
21 Nis 14:48 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İman, inkarla bir şeyleri kabul etmemekle başlıyor. Başka bir deyişle bir insan neyi inkar ettiğini bilmiyorsa, neyi tasdik edip, ona bağlanacağını, ona iman edeceğini bilemez. Lâ (hayır, kabul etmiyorum, inkar ediyorum) demesini bilmeyen; İllallah (sadece Allah'ı kabul ediyorum) diyemez! Kafasında ve gönlünde ilahlaştırdığı onlarca belki yüzlerce değere karşı 'lâ' isyanıyla çıkmasını bilmeyen bir insan, nasıl illa inkılabıyla tevhidi gerçekleştirebilsin? Karşı çıkmasını bilmeyen pısırık ruhlar; hiç bir zaman, ama hiç bir zaman imân'ın hürriyet şerbetinden içemezler.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)
Afra 
21 Nis 14:53 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İslam devleti fedakarlık gösteren Esma'ların omuzlarında yükseldi; babasının, kocasının bütün parasını, 'Allah davasını bir tarafa bırakarak' kendi keyfi ve modaları için har vurup, harman savuran kadınların omuzlarında değil!

İslam kadını, ayağının süsünden, kolunun bileziğinden önce, müslümanların ihtiyacını düşünüyordu ki, İslam devleti hükümran oldu!..

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 147)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 147)
Afra 
21 Nis 15:36 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hz. Muhammedin resmen ilan ettiği ilk savaş başörtüsü yüzünden oluyor. Müslüman bir kadının başörtüsünün Yahudilerce açılmak istenmesi üzerine, Hz. Muhammed Kaynuka Yahudilerine resmen savaş açıyor.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 43)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 43)
Afra 
22 Nis 15:04 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İslami tebliğde iki ihtimal vardır:
1. Ya tebliğde muvaffak olunur zafere ulaşılır,
2. Ya da bu uğurda şehit olunur. Allah, bunların her ikisine de cenneti vadetmiştir.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 156)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 156)
Afra 
21 Nis 16:01 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İslami tebliğ kolay olmamıştır. İşkence çekmeden, ezâ görmeden, bu ilahi hareket yürümemiştir. Sünnetullah budur.

Sırf Peygamber oldukları ve Allah davasını tebliğ ettikleri için, Yahudiler Yahya (a.s)'ı öldürmüşler, babası Hz. Zekeriyya (a.s)'ı da kesmişlerdir.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 155)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 155)
Büşra Uyar 
24 Oca 23:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nankör insanoğlu! Kendi baş düşmanı olan şeytanın emrine nasıl girer? Bilmez mi ki, Allah'ın bütün melekleri insana secde ettiler de sadece insanlık düşmanı, kâfir dostu, kibirden müteşekkil bir cin olan şeytan ona secde etmedi. Secde etmediği için de Allah onu meleklikten çıkararak şeytan yaptı. Ne hazindir ki, Allah yolunda olmayan insan, kendisine secde etmeyen şeytan için secdeye gelmiştir. Onun hükmüne girmiştir. Hükmüne girdiği için de onun gibi olmuştur. Şeytanlaşmıştır adeta.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırmaİslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma
Sümeyye K. 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Allah Resulünün hayat programı şu üç kelimeyle özetlenebilir: İman, Hicret, Cihad.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 137)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 137)
Afra 
22 Nis 15:24 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kadir Gecesi... Son ilahi kanuna 'evet' diyenlerin gecesi. Bir tören bir festival gecesi değil bu gece! Çoğu kez ne okuduklarını bilmeyen güzel sesli hafızların okuma yarışı yaptıkları gece de değil bu gece!

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırmaİslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma
2 /