İsrail Mitler ve Terör (İsrail Siyasetinin Dayandığı Efsaneler)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.358
Gösterim
Adı:
İsrail Mitler ve Terör
Alt başlık:
İsrail Siyasetinin Dayandığı Efsaneler
Baskı tarihi:
1 Mayıs 2019
Sayfa sayısı:
296
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050830217
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Timaş Yayınları
Baskılar:
İsrail, Mitler ve Terör
İsrail Mitler ve Terör
İsrail Mitler ve Terör
İsrail Mitler ve Terör
İsrail Siyasetini Oluşturan Efsaneler
Hakikatleri bütün çıplaklığıyla haykıran bu kitabından ötürü, büyük bir filozof, gerçek bir düşünür mahkûm edildi!

Alain de Benoist

Siyaset Bilimci ve Yazar

Roger Garaudy bu kitabı yüzünden ağır cezaya çarptırıldı! Bu eser Fransa başta olmak üzere bütün Avrupa’da ve ABD’de yasaklandı! Bu eserin Macaristan’daki mütercimi ve yayıncısı siyonistlerin baskısıyla cezalandırıldı!

Bu kitapta, ülkemizi de çok yakından ilgilendiren asırlık bir yalanın perdesi aralanıyor ve Ortadoğu’daki terör ateşinin niçin sönmeyeceği anlatılıyor.

Sömürgesi durumundaki Amerika Birleşik Devletleri’nin de desteğiyle, İsrail’in bütün dünyaya nasıl meydan okuduğu gözler önüne seriliyor.

Ortadoğu’ya dikilen İsrail devletinin yakın geçmişinden bu yana neler oldu ve neler olacak? Irkçı bir devlet nasıl ve niçin kuruldu? Bu devletin ileriye dönük planları neler? İsrail’in ayakta kalması için Ortadoğu nasıl bölünüyor ve ülkemizi hangi tehditler bekliyor?

İçinde yaşadığımız bölgeyle ilgili oynanan oyunlar hakkında bilmemiz gereken bütün bilgiler bu eserde belgeleriyle okuyucunun dikkatine sunuluyor.
296 syf.
Bu kitap Fransa'da hiçbir yayın evi tarafından yayımlanmak istenmemiş ve yazar eserini kendi hesabına bastırmak mecburiyetinde kalmıştır. Niye yayınevleri basmak istememiş? Neyi anlatıyordu ki bu kitap. Siyonizm'i anlatıyordu. Bu bile siyonistlerin dünyada ne kadar etkin olduklarını gösterir. Ben Hitler'in Yahudileri yakması olayı hasebiyle siyonistleri akrebe benzetirdim. Akrep zayıf yavrularını yani ilerde yaşayamacak olanların suyunu içer. Siyonistlerde zayıf yahudileri yaktırıp İsrail Devleti'nin şimdiki bulunduğu bölgeye kendilerini masum, ezilmiş gösterip oraya yerleşmişler diye komplo teorisi kurardım. Okuduğum bir kitapta buna benzer ifadeler yer aldı ve bu kitaba atıfta bulunmuştu. O vesileyle bu kitabı okudum. İçerik olarak teolojik efsanelerden (Vaat edilmiş toprak, seçkin millet, vb ), 20. yy efsanelerinden (yahudi soykırımı) ve siyonist lobilerden bahsediyor. Yazar bu eseri yazarken birçok kaynaktan da aktarma yapıyor.
296 syf.
·3 günde·8/10 puan
Okuduğum birçok eserin incelemesini burda paylaşmazken, nedense bunu paylaşmak istedim.
Roger Garaudy yakın zamanda aramızdan ayrılan, farklı düşünce sistemlerinin içinde bulunmuş ve en sonunda da İslam’ı kabul edip Müslüman olan son yüzyılın büyük bir filozofudur. Nasıl Müslüman olduğu da ayrıca beni etkilemiştir.

Bu kitabı okumadan önceki İsrail ve diğer bahsedilen devletler hakkındaki araştırmalarımla edindiğim bilgiler, Garaudy’nin bu eseriyle daha da sağlamlaştı diyebilirim. Hepimizi ilgilendiren Garaudy’nin bu eserini okurken yazılan her cümleyi dikkatlice düşünmek gerekir. Okurken birçok yerin altını çizdim, çok kez hayretler içerisinde kaldım ve İsrail’e ve yandaşlarına olan nefretim her sayfa çevirişimde kat be kat arttı. Bu eser bende günümüz olaylarını daha net bir şekilde temellendirmemi sağladı, ayrıca silkelenip kendimize gelmemize de yardımcı olacaktır.
Neysee..
Alain de Benoist, ‘Hakikatleri bütün çıplaklığıyla haykıran bu kitabından ötürü, büyük bir filozof, gerçek bir düşünür mahkûm edildi!’ diyor.
Kitaptaki her söz, her iddia bir kanıta dayanarak savunulmuş adeta suçlunun suçunu yüzüne vurur gibi gerçekleri gün yüzüne çıkarmıştır. O yüzden değil midir ki yazar, ağır cezaya çarptırılıyor ve Fransa, ABD ve Avrupa’da kitabı kesinlikle yasaklanıyor? Evet, maalesef ki günümüzde kim olursa olsun gerçekleri haykıranın ağzına kilit vurmak gibi bir yaklaşım var..

Eserin içeriği hakkında bilgi vermeye kalksam heralde genişçe bir özetini yazarım buraya ama kitabı okuyucuya bıraktım.. Yine de kısaca değinmeden geçmek istemiyorum; İsrail’in biz Müslümanları da çok yakından ilgilendiren Ortadoğu’daki faaliyetlerini, öncesinde neler yaşandığını bundan sonraki süreçlerde neler olacağını, bu faaliyetleri gerçekleştirirken kullandığı yöntemlerini, Ortadoğu’da kurduğu senaryolarla mazlum halka karşı nasıl gaddarca davrandığını, sırtını dayadığı devletlerin planları, nasıl işbirliği içerisinde olduklarını, Hitler’e atfen sözde soykırım iddialarını nasıl sudan sebeplerle meşrulaştırdığını, Dünya Savaşlarında kendi devletini kurmak için nasıl bir tavır sergilediğini, kendi vatandaşına bile insanlık dışı bir politika izlediği ve diğer devletlerden insanları ‘insan’ kavramı dışında tuttuğunu, efsaneler uydurarak sömürgesi durumundaki en büyük destekçisini bile gerektiğinde hiçe sayarak arkadan vuracak alçaklıkla tüm dünyaya nasıl meydan okuduğunu, ve daha birçok konuyu dayanaklarıyla bir bir gözler önüne seren, çok güzel bir tez çalışması okuyacaksınız.

Ben eserin her kesimden insanın kesinlikle okuması gerektiğine inanıyorum.
En azından biz Müslümanlar okumamız gerekiyor..
Okuyacaklara iyi okumalar..
263 syf.
·16 günde·8/10 puan
Son yüzyıl içinde Hitlerin Yahudi soykırımı yaptığını çoğumuz duymuşuzdur. Efendim gaz odaları, ceset yakma fırınları, toplu biçimde ateşte insanları yakmalar filan. Resmi veya adına ne derseniz deyin, işte o rakamlara göre 6 milyon Yahudi insanı soykırıma uğramıştır. Peki bu ne kadar doğrudur? Meşhur Auschwitz toplama kampında yaşananlar gerçek midir? Çekilen bazı fotoğraflar ve sonrasında yapılan dram filmleri bu soykırım iddialarını daha da güçlendirerek insanlığa fayda mı zarar mı veriyor? Fransız Yazar Garaudy, bu soykırım iddialarına tarihi belgelerle değiniyor. Hem de büyük bir titizlikle. Nitekim Fransa'da yayınladığı kitabı yasaklı duruma düşüyor ve kitabını bazı ülkelerde basmak zorunda kalıyor. Çünkü eserinde değinmiş olduğu esas konu, katledilen Yahudi insanların üzerinden prim yapmaya çalışan Yahudi lobisi. Nazi Almanyası döneminde yüzbinlerce insanın özellikle Yahudilerin kamplarda veya bazı şehirlerde eziyet görmesi, öldürülmesi, birtakım zengin Yahudilerin, bugünkü İsrail'e göç adı altında yerleşerek, büyük güce(İsrail'e), bir medeniyetin temelleri atılma şansını veya sebebini oluşturmuştur.

Öncelikle kitapta dikkatimi çeken Gaz odaları konusu. Birkenau'da bulunan 46 adet fırın günde 4400 ceseti yakıyormuş. Lagace adlı bir kişi de, bu fırınların teknik özellikleri bakımından günde en fazla 150 gibi bir ceseti yakacağını söylüyor ve 4400 sayısı iddiasını imkansız ve saçma buluyor. İşte bu türden açıklamarla yazarımız derinlere iniyor ve belgelerle sunum yapıyor. Gaz odalarının fotoğrafı dahi olmadığını, ileriki yıllarda Yahudilerin birkaç kopyasını yaparak insanlığa bir dram sahnesini sergilediğini bahsediyor. Tabii asla red etmiyor. Çoğu insanın gerçekten zulüm gördüğünü, ağır işlerde çalıştığını, tifüs ve koleradan yaşamlarını kaybettiğini bir bir açıklıyor. Tabii ilerili yıllarda Nuremberg Mahkeme ve diğer kuruluşlar, ölenlerin sayısının 6 milyon değil de, 1 milyondan biraz fazla olduğunu açıklamışlardır. Peki azımsanamayacak bu 5 milyon sayısı nereden çıktı?

Şimdi de İsrail ve Filistin konusu hakkında eser ve yazarın bağlantısından biraz bahsedeceğim; Bazı Yahudi kesimlerinin açıkça söylediği bir metin vardır: '' Bizim gelip yurtlarını ellerinden alıp dışarı attığımız anlamda değil ama gerçekten var olmadıkları için Filistin halkı biye bir halk yoktur.'' Aslında bu söz ne kadar açık ve nettir. Yani İsrail Filistin yok olup kendileri tamamen hakim oluncaya kadar kimseyi dinlemeyecektir. Bu savları gerek Dünya politikalarında izlediği güç gösterisi, gerek Abd Başkanlarının Yahudi lobisine itaatleri manasında değerlendirebiliriz. Bu kitabı okudum, gerçekten şok oldum bazı yerlerde. Mesela 1967 yılında İsrail Golan Savaşı bahanesi için ABD gemilerini bombalıyor. Hem de bile bile. İşte vaad edilmiş topraklar için dolarlarının gücüne sığınan İSrail kardeşini vuruyor ve kimsenin aklı almıyor. İşte burada Yahudinin ne şeytani bir güçte olduğunu anlıyoruz.
Tabii bununla bitmiyor. Malum kampta bulunan ateş çukurları diye bahsedilen yerlerin birer bataklık olduğu ve buralarda bu ateşlerin yakılamayacağı tespit edilştir. Bir de edebiyat yönü var ki, burada da karşımıza Yahudiler çıkıyor. #29614705

Aslına bakarsanız İsrail Devleti, ne Yahudileri ne de tüm ırkları düşünüyor ve de onlara saygı duyuyor. Tamamen vaad edilmiş topraklar ve üstün ırk inancı ile hareket ediyorlar. Bu uğurda önlerine kim çıkarsa hem ekonomi hem askeri güç kullanacağı çok bariz. Dünyaya bakıyorum da kimsenin gıkı çıkmıyor. Çünkü her yönüyle 'gizli'/ 'lobi' bir güç var ortada. İnancımdan dolayı derim ki Allah ve yolundan ayrılırsak bizler de bu lobinin kölesi olacağız ve oluyoruz da. Soykırım hiçbir zaman iyi değildir ve ölü sayısının rakamsal değeri olmasa da bu sayıların abartılması da tarihi açıdan asla hoş karşılanmaz. Ve genel olarak bakmak lazım. Bir yandan Nazi katliamlarını unutmayacağımız gibi, bir yandan da Dresden, Hiroşima ve günümüz Halepte yaşanan katliamları da unutmamalıyız. Yahudi insanlarının yasını tutan zihniyet, Suriye'de ve diğer ülkelerde acımasızca yitip giden canları, öldürülen bebekleri ve yine gaz odası mantığıyla hareket eden kişiler, fosfor ve klor gazlarıyla can çekişip ölen onbinlerce insanın da yasını tutacak mı?
296 syf.
·11 günde·9/10 puan
Biz, Müslümanlar olarak, düşmanımızı en iyi şekilde tanımalıyız elbette, onların bizi bütün zayıf noktalarımızla tanıdığı gibi. Bu, en sağlamından onların içine girmekle de olabilir , onların zulümlerine şahit olmakla da(ki medyanın yansıttığı şekilde binde birinden haberimiz oluyor) , bizzat zulümleri altında kalmakla da (ki ürettikleri zehirli ve maddi manevi bütün sağlığımıza zarar veren şeylerle bizler de nasibimizi alıyoruz). Ya da en basitinden bir kitapla da bazı bilgilere sahip olabiliriz.

Bir taneyle bir bütünün hakikatine ulaşılmaz ama bir bütünü hakikiyle bilmek için birkaç tane kavramın muhtevası bilinmesi gerekir. Kitabımızdaki anahtar kelimeler 'İsrail, Mitler ve Terör'. İsrail, din olarak alındığında gücünün yüzde doksanını Yahudilikten alan bir devlet, devlet olarak alındığında birçok Yahudinin ve Hristiyan ve Yahudi misyonerlerin ilahı. Mitler, 9. sınıfta öğretilen anlamının çok daha ötesinde, efsane ve yalanı hakikat tavanına yükseltip, gerçeği efsane ve yalan tabanına indiren sihirli bir değnek. Terör mevzusuna girmeden biraz daha durmak istiyorum şu 'mitler' bahsinde.

''Onlar efsaneyi tarihe dönüştürüyorlar.'' Yazmadan önce altını çizdiğim yerlere bakınga karşıma çıkan ilk cümle. Bilindiği gibi Allah, Yahudilere Fir'avn'ün zulmünden sonra bir kurtuluş ,hsan etmiştir. Ama onlar bu kurtuluşun da şükrünü hakkıyla yapamadıkları halde kalkmışlar yine oradan pay istiyorlar, kendi Yahudi büyükleri ve Hristiyanlarca da kabul edilmediği halde. Tabi bunlar ırkçılıkta çığır açtığından etnik temizlik, siyonist antifaşizim efsaneleri de birbiri ardınca geliyor.

Kendilerine edilen zulümden de kendilerine pay çıkartmaktan da geri kalmıyorlar elbette Naziler sonrasında. Bizlerin çokça duyduğumuz Almannya'da insan yağından yapılan sabunların Yahudi yağından olması efsanesi de Yahudilerin kendilerini temize çıkarmak ve masum gösterme oyunlarından. Ve canlı canlı fırınlarda yakılmaları ve zehirli gaz odalarında ölüme terk edilmeleri de. Elbette bu efsanelerin dış görümünü yanı sıra kendi millettaşlarını da Dünya'dan ve kanunlarından paranoyak bir şekilde uzaklaştırmış ve ''bazı Yahudileri Yahudi olmayanları alt insanlar oalrak görmeye ve böylece de Naziler'in ırkçılığına denk bir tavır almaya götürebilmiştir'. Aynı günümüzde Hristiyanlar da dahil her millete uyguladıkları gibi. Ve son olarak, mitler hakkında söyleyeceğim, günümüz İsraillilerinin ezici çoğunluğunundini ibadeti kabul etmediği halde yine bu tür efsaneleri şiar edinmeleri onların siyasi statüye olan arzu ve İsrail Devleti ilahının bekası :) için verdikleri mücadelenin bir parçası olmaktan ileri gidemiyor.

Biz Müslümanlara şu Yahudi ve İsrail samimieti 'ihlası' azminden gerek. Adamlar başarıyorlar kardeşim. Ellerindeki tüm imkanları sonuna kadar kullanak, hayali dahi hakikate çevirerek, kem ederek küm ederek... ama bir şekilde başarıyorlar. Yukarıda anlattığım tüm o mızırdanmaları ve binlerce kat fazlası ile önce Amerika'nın %100 desteğini alıyorlar, sonra sırasıyla Avrupayı tamamen fethediyorlar. Anlayacağınız İsrail'in girmediği in kalmıyor.

Roger Garaudy'ye gelince, sanki ekonomistler siyaset hakkında daha iyi yorum yapıyorlar gibime geldi. Mesela Mustafa ÖZEL'i okuyunca, adamın üç kelimelik romandanbir rönesans haritasını çıkarttığını görebiliyorsunuz. Hem Garaudy'nin Müslüman olma hikayesi de beni çok etkiledi. Buradan bakabilirsiniz http://www.islamveihsan.com/...l-musluman-oldu.html

Yani yazacaklarım bu kadar. Ben okurken gerçekten çok sıkıldım lakin tam kapağının kapatacağım sırada incelememin başında yazdığım düşünce hasıl olunca daha bir azimle okudum. Objektif bir kitap. Anca bilgi verir. Ama bir İslam Tarihi kadar özenle okunulmalı.
296 syf.
Söylenecek o kadar çok şey var ki...
Zalimler için yaşasın Cehennem...
Zulüm ile abad olunmaz...
Katil israilin gerçek yüzünü öğrenmek ve zaman zaman hatırlamak için her kitaplıkta olmalı diye düşünüyorum...
296 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitap konusu kadar, anlatımıda ilginç.Kitap İsrail devletinin nasıl ırkçılık temeli üzerine kurulduğu, bu ırkçılığa dayanak olan Tevrat’ı nasıl kendi isteklerine uygun yorumladıklarını, yahudi devletinin kurulması için sadece orada yaşayan müslümanları değil kendi İnsanlarını bile öldürmekten çekinmediklerini, dünyada ki İsrail lobilerinin çevirdiği dolapları ve baskıları, tüm delilleri ile okuyacaksınız. Yazar tüm iddialarını delillendirmiş ki bu deliller yine İsrail yetkililerinin beyanı, kitapları, demeçleridir. Bu nedenle yazar için ön yargılardan sıyrılmış,konuları objektif olarak ele almıştır diyebilirim. Bu kitabın okunmasını şiddetle tavsiye ederim.
283 syf.
·10/10 puan
Bu eserde efsane veya mitlerin dünya siyasetini nasıl yönlendirdiği sergileniyor. Bu eserde Ortadoğu'daki terör ateşinin niçin sönmeyeceği açıklanıyor. İsrail ve Siyonizm hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
“İster Yahudi olsun, isterse Yahudi olmasın, tek bir masumun öldürülmesi, zaten insanlığa karşı işlenmiş bir cinayet olma açısından yeterlidir.”
"... peygamberler geleneği açıkça gösteriyor ki toprağın kutsallığı yere, o yerin halkına değil, sadece kendisinin o toprak üzerinde bulunmasına bağlıdır."
Sadece Ortadoğu'da değil, günümüz dünyasında da en büyük zarar ve ziyanı vermeye devam eden yalanlardan biri üzerinde durmak istiyoruz. Bu yalan, 6 milyon Yahudi'nin öldürülmüş olduğu efsanesidir. Bir dogma haline getirilen ve kutsallaştırılan bu efsane, İsrail devletinin Filistin'de, bütün Ortadoğu'da, ABD' de ve ABD aracılığıyla bütün dünya siyasetinde yaptıkları haksızlıkları ve milletlerarası her türlü hukukun üstüne yerleştirerek işledikleri bütün zulümleri mazur göstermek için istismar edilmektedir.
"Yakup ailesinin liderleri ve İsrail evinin yöneticileri beni dinleyin! Sizler iyilikten nefret ediyor ve kötülüğü seviyorsunuz... Siyon'u kanla ve Kudüs'ü cinayetle kuruyorsunuz..."
Roger Garaudy
Kaynak: Mika, III, 1-12.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İsrail Mitler ve Terör
Alt başlık:
İsrail Siyasetinin Dayandığı Efsaneler
Baskı tarihi:
1 Mayıs 2019
Sayfa sayısı:
296
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050830217
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Timaş Yayınları
Baskılar:
İsrail, Mitler ve Terör
İsrail Mitler ve Terör
İsrail Mitler ve Terör
İsrail Mitler ve Terör
İsrail Siyasetini Oluşturan Efsaneler
Hakikatleri bütün çıplaklığıyla haykıran bu kitabından ötürü, büyük bir filozof, gerçek bir düşünür mahkûm edildi!

Alain de Benoist

Siyaset Bilimci ve Yazar

Roger Garaudy bu kitabı yüzünden ağır cezaya çarptırıldı! Bu eser Fransa başta olmak üzere bütün Avrupa’da ve ABD’de yasaklandı! Bu eserin Macaristan’daki mütercimi ve yayıncısı siyonistlerin baskısıyla cezalandırıldı!

Bu kitapta, ülkemizi de çok yakından ilgilendiren asırlık bir yalanın perdesi aralanıyor ve Ortadoğu’daki terör ateşinin niçin sönmeyeceği anlatılıyor.

Sömürgesi durumundaki Amerika Birleşik Devletleri’nin de desteğiyle, İsrail’in bütün dünyaya nasıl meydan okuduğu gözler önüne seriliyor.

Ortadoğu’ya dikilen İsrail devletinin yakın geçmişinden bu yana neler oldu ve neler olacak? Irkçı bir devlet nasıl ve niçin kuruldu? Bu devletin ileriye dönük planları neler? İsrail’in ayakta kalması için Ortadoğu nasıl bölünüyor ve ülkemizi hangi tehditler bekliyor?

İçinde yaşadığımız bölgeyle ilgili oynanan oyunlar hakkında bilmemiz gereken bütün bilgiler bu eserde belgeleriyle okuyucunun dikkatine sunuluyor.

Kitabı okuyanlar 84 okur

  • Bay W
  • Ege
  • Ege
  • Zîşan
  • İsmett Gdmn
  • İbrahim Kaya
  • Ozal
  • Kitap Tutkunu Adam كتاب طوتقونی
  • SNilifırka
  • Murad Asgarzade

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%8 (2)
9
%12 (3)
8
%8 (2)
7
%4 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0