Issız Erkekler Korosu

7,3/10  (71 Oy) · 
333 okunma  · 
54 beğeni  · 
2.110 gösterim
Âdemoğlu Pansiyonda bir fasıl gecesi... Müşterilerin hepsi erkek! Ezilen, horlanan, acı çeken, ağlayan, üşüyen, hatta dayak yiyen erkekler onlar. Her birinin ayrı bir hikâyesi, o hikâyenin içine nakşolmuş ayrı bir şarkısı var.Ve tanıdık birkaç yüz... Pirayenin Haşimi, Yüreğim Seni Çok Sevdinin Muratı ve eskilerin Eylemcisi Vedat da orada. Issız erkeklerden oluşan muhteşem koro eşliğinde şarkılarını söylüyorlar. "Ömrüm seni sevmekle nihayet bulacaktır!" sözü verenler... "Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın," diye sitem edenler... "Şimdi uzaklardasın," diyerek hiç dönmeyecek sevgililerine seslenenler...

Onların hikâyelerini paylaşırken, şarkılarında da kendinizi bulacaksınız...
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752114357
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Toprak yıldız 
 31 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

“Ömrüm seni sevmekle nihayet bulacaktır!”sözü verenler...
“Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın”diye sitem edenler...
“Şimdi uzaklardasın” diyerek hiç dönmeyecek sevgililerine seslenenler...
“Eller kadir kıymet bilmiyor anne” diye ağıt yakanlar...
Onların hikâyelerini paylaşırken, şarkılarında da kendinizi bulacaksınız...

AyşeNur 
26 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Canan Tan'ın hemen hemen her kıtabını okudum ve çok beğeniyorum. Issız Erkekler Korosu diğer kitaplarının aksine daha bi sıradan. Kıtapta geçen tum kahramanları kesit kesit ele alıp olayını akışını durdurması, karakterleri tek tek ve uzun uzun anlatırken onların sıkıcı olduğunu düşündüğüm sıkıntılarını anlatması beni boğdu. Hiç yapmadığım biseyi yaparak bu yazarın kıtabı yarım bıraktım. Yaşananların çoğu bi müziık dınletısı yapılan bi pansiyonun bahçesinde geçiyor. Ve yazar karakterlerın adıyla bi başlık atıp onları anlatırken akıcılığı bozuyor.
Kitabın beğendiğim TEK bi yönü var. O da pansiyon sahıbı olan Recep'in müşterileriyle ahbap oluşu, onlarla yakınen ilgilenmesi, sıkıntılarını kendı derdiymişçesine samimi bi şekılde dınlemesi..
İlerleyen sayfalarda Haşim Artukoğlu adını gördün ve bu ısmı Piraye adlı romanında da kullanmış olması bana ''neden aynı isim 2.bi roman da daha geçiyor'' diye düşündürdü. Bu alışılanın dışında bişey. Haşim Artukoğlu'nun yalnızca Piraye'ye yakıştığını düşünüyorum..

thetis 
09 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yıllar önce okuduğum Murat karakterini yıllar sonra Issız Adamlar Korosu’nda yeniden okumak... Kim ne derse desin, Canan Tan ayrıdır, seçtiği şiirleriyle, şarkılarıyla, yazışıyla.

Ceren Acer 
09 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Yazar bu kitabında ezilmiş olan erkeklerin hayatından kesitleri kaleme almış. Okurları birkaç tanıdık yüz karşılayacak Issız Erkekler Korosu kitabında. Piraye'nin Haşim'i, Yüreğim Seni Çok Sevdi'nin Murat'ı ve eskilerin eylemcisi olan Vedat ve Pembe'nin Yusuf'u da bu kitapta. Bütün bu erkekler, Ademoğlu Pansiyonda düzenlenmiş olan fasıl gecesinde okurlarına kalplerini açmayı bekliyorlar. Aşk acılarını, platonik olan aşklarını, Yusuf'un kardeşi Pembe'ye olan bağlılığını ve töre uğruna Yusuf'un katil olmaması için Pembe'nin intihar edişini okuyacaksınız. Fakat bana göre Canan Tan, Issız Erkekler korosu kitabını hiç emek emaresi gütmeden yazmış. Zaten üç romandan ötürü bildiğimiz olay örgülerini tekrar etmiş bu romanında. Tek fark, bu seferki kitabında erkeklerin düşüncesine yoğun bir şekilde yer vermiş.

Özge Uzun 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap canan tan standartlarına göre gerçekten kötü olsa da okunabilir ve sürükleyici. Ama beni asıl şaşırtan şey kitabın arkasında da bahsedilen erkeklerin de acı çektiği, bunun pek dile getirilmediği ve bu kitapta bu ezilmiş acılı yaralı erkeklerin anlatıldığı temasıydı. erkeklerde acı çeker bu tabi ki doğaldır, hiç bir zaman erkeklerin tamamının canavar olduğunu düşünmedim ama kitaptaki karakterlerin çoğu ne kadar acı çekseler de kendi bencillikleri daha ön plandaydı herhalde. Adı 'bencil erkekler korosu' olsa daha yerinde olurmuş. hemen hemen hiç birine en ufak bir sempati besleyemedim. asıl üzücü olansa bu gibi karakterlerin gerçek hayatta da milyonlarca bulunuyor olması.

Kalem Kitap 
21 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

# günlerdir kendimi tedavi etmeye calisiyorum...
# #bibliyoterapi, kitapla kendini tedavi etme anlamina gelmektedir.
# dogru zamanda bireyin dogru kitapla bulusmasi da denilebilir.
# #müzikoterapi, müzik terapisi, müzik yoluyla ruhsal durumu etkileme demektir.
# #canantan #ıssızerkeklerkorosu bana ilac gibi geldi
# hepimizin ayri hikayesi; hikayelerimizde de yer eden sarkilar yok mu, iste bu kitapta degisik karakterlerin sarkilarina, acilarina tanik oluyorsunuz
# karakterlerin sectigi birbirinden guzel sarkilar ...
# her #ademoglu' nun yasarken özdeslestirdigi muzik hafizasina yer ettigi sarkilar...
# kitap cok guzel # #canantan yine cok guzel yazmis # dogru zamanda acimin ortasinda, bakis acimi degistiren kendisine ortak eden muhtesem bir kitap #babacigiminsonsuzlugagidisi ben #
#yastayim hic kimse bilmiyor

Şebnem ilarslan 
07 Oca 23:26 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Canan Tan'ın kitaplarını seven biri olarak , yine çok sevdim. Sürükleyici bir kitap olmuş. Karekterlerden en çok Yusuf'un hikayesi dokundu bana. Diğerlerinin hikayeleri biraz da "kendim ettim kendim buldum !" der gibi , e iyi olmus bile dedim :) Piraye ; yazarın en sevdiğim kitaplarındandır. Yeniden okumus gibi oldum , bu da çok hoşuma gitti.
Tavsiye ederim...

Esra Akgun 
04 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yüreğim seni çok sevdi'nin Murat'ı hatırına başlamıştım en başta . Ama okudukça okudum . farklı kişiler farklı hikayeler farklı acılar . Tek bir mekan tek bir eğlence . Tek acı aşk değil bunu da anladığım bir kitap . Okudum ve pişman değilim kim ne derse desin . Bu kitap beni acılarımdan utandıran tek kitap .

Yağmur 
21 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Blogumda yazmakta olduğum yazıdan alıyorum.Spoi içerir.Bilgilerinize.

Issız Erkekler Korosu kitabı ile aşk acısına ve ayrılıklara çok farklı bir yerden yalnız erkeklerin gözünden bakarak ve diğer kitaplarının karakterlerinin bir araya geldiği kitap özelliğini taşıyor.Aşk acısı çeken erkeklerin buluşma mekanı olan Ademoğlu Pansiyonu yine dertli ve hüzünlü erkekler ile dolu.Her biri içinde farklı bir acı ek barındıran bu kişiler kendi acılarını birer şarkı ile dışa vururlar ve ortaya her kesimden farklı mesajlar veren aşk şarkıları çıkar.Ve her bir bölümde o şarkılarla dinleyerek okumak çok zevkliydi.

Aylin Pınar 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ömrüm seni sevmekle nihayet bulacaktır!" sözü verenler... "Beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın," diye sitem edenler... "Şimdi uzaklardasın," diyerek hiç dönmeyecek sevgililerine seslenenler...

Onların hikâyelerini paylaşırken, şarkılarında da kendinizi bulacaksınız...

2 /

Kitaptan 18 Alıntı

Esra'nın Dünyası 
 01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yürek
O yürek talandı, o yürek yangın yeriydi. Bir tek seni istiyordu o yürek... Bir tek seni!

Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 38)Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 38)
hatice 
22 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sımsıkı sarıldılar birbirlerine. "Dualarım hep seninle olacak" dedi Meryem. "Seni çok sevdiğimi unutma" dedi Meryem. Biliyordu Yusuf. Annesi onu çok sevmese hasretine katlanmayı göze alır mıydı?

Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 126)Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 126)
Esra'nın Dünyası 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onu görür görmez doğduğum günden beri tanıyormuşum hissine kapılmamın sıradan bir yanılsama değil, sonrasında yaşayacaklarımızın habercisi olduğunu çok sonra anlayacaktım.

Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 153)Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 153)
Seda Şimşek 
04 Oca 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Beni öyle yalana inandır ki, ömrümce sürsün doğruluğu...

Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 207 - Özdemir Asaftan bir söz)Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 207 - Özdemir Asaftan bir söz)
thetis 
08 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

“Kristal nadide bir vazo yere düşüp kırıldığında, ne kadar iyi onarılırsa onarılsın, üzerinde bir çatlak kalır.”

Issız Erkekler Korosu, Canan TanIssız Erkekler Korosu, Canan Tan
Seda Şimşek 
03 Oca 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hasret taneleri biriktirdim senin için. Hiçbir zaman veremeyeceğimi bilsem de.

Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 39 - altın)Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 39 - altın)
thetis 
08 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

“Sen olmasaydın eğer aşka inanmazdım
Seni sevmeseydim ah, bu türlü yanmazdım
Sensiz aşkı aramaz mehtabı anmazdım
Seni sevmeseydim ah, bu türlü yanmazdım”

Issız Erkekler Korosu, Canan TanIssız Erkekler Korosu, Canan Tan

Bir kimse arıyorsa, gözü aradığı şeyden başkasını görmez çokluk, bir türlü bulmayı beceremez, dışarıdan hiçbir şeyi alıp kendi içine aktaramaz, çünkü aklı fikri aradığı şeydedir hep, çünkü bir amacı vardır, çünkü bu amacın büyüsüne kapılmıştır. Aramak, bir amacı olmak demektir. Bulmaksa özgür olmak, dışa açık bulunmak, hiçbir amacı olmamak. Sen, ey saygıdeğer kişi, belki gerçekten arayan birisin, çünkü amacının peşinde koştuğundan hemen gözünün önündeki bazı şeyleri görmüyorsun.''

Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 44 - canan tan)Issız Erkekler Korosu, Canan Tan (Sayfa 44 - canan tan)
2 /