·
Okunma
·
Beğeni
·
3756
Gösterim
Adı:
Issız Kar Taneleri
Baskı tarihi:
Aralık 2017
Sayfa sayısı:
696
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051882215
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Gold Dust
Çeviri:
Dilek Parsadan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Kar taneleri kaybedilmiş bir çocukluk için dökülen gözyaşını şefkatle kucaklar…

Sovyetler Birliği’nin geleceğinin belirsizliğinde büyüyen üç küçük kız… Sofi ve kuzenleri Natalia ile Lena… Aynı hayalleri ve aynı günahları paylaşacak olan bu üç arkadaş, bir söz verirler. Nerede olurlarsa olsunlar asla birbirlerini bırakmayacaklardır. Ancak kış fırtınayı da beraberinde getirir.

Büyüdükçe her biri farklı yerlere, farklı hayatlara savrulur. Hayatlarına karşı duydukları tatminsizlikler ise kıskançlığa, rekabete ve ihanete yol açacaktır. Her acıyla daha derin yaralar alan bir dostluk, nefreti de beraberinde getirmez mi? Öyle ki bu nefret, içlerinden birinin hayatına son vermek anlamına geliyorsa…

Peki, her kış masalı mutlu sonla biter mi?

Issız Kar Taneleri, tutkuları uğruna her şeylerini riske atmaktan çekinmeyen üç kadının hikâyesini anlatan, kaderin getirdiklerine ve onlarla yetinmeyi bilmeye dair dokunaklı bir Kimberley Freeman romanı.

“Olağanüstü bir hikâye.”
Woman’s Day

“Âdeta modern bir Rus masalı…”
-South Australian News-

(Tanıtım Bülteninden)
696 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Anneleri ölmüş olan Natalya ve Lena, babaları Viktor' un onları bakılmak için amcalarının evine bırakıp, ortadan kaybolması üzerine evin tek çocuğu Sofi' nin ailesine dahil olur.

Hiç bir zaman güzel olamayacaksın dedi annesi Sofi' ye, ama en akıllıları sensin bu nedenle kuzenlerin hep yardım için sana koşacaklar. Natalya en güzelleriydi ve Lena ondan sadece biraz daha az. Sofi takı tasarımcısı, Natalya ve tabi ki Lena da film yıldızı olmak istiyorlardı.

Arkadaşlar bizim eski filmlerimizi eleştirirken artık çok daha anlayışlı olacağım. Hakkını vereyim, kitabın dili sade ve kolay okunuyor gelgelelim konu ne olacak ? Karakterler bazen gerçekten ama gerçekten rahatsız ediciydi.

Hayallerini gerçekleştirmek için masum insanları dolandırmak da neyin nesi ? Tabi ki karma var, yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktı değil mi ? Keşke yazar da böyle düşünseydi. Başrol karakterlerini resmen kayırmış.

Kitaptaki en aklı başında ve sağlam karakter Sofi' nin annesi Stacia' ydı. Taş gibi kendinden emin bir yapıdaydı. Sovyet rusyanın dağılışından sonra biraz bocalamışsa da kendisine ihtiyaç duyulduğunda küllerinden doğarak kızının yardımına koşmuştu.

Kitabı dinlendirici bir mola olarak tavsiye edebilirim ancak.
696 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kalın olması sizi korkutmasın bu kitap hayal kurmamı sağladı yürüdüğüm yolda her ne kadar tökezlersem tökezleyeyim yine de kendimden emin bir şekilde yol almamı sağladı okumanızı tavsiye ederim
696 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Sovyetler birliği döneminde yaşayan üç kuzen... Sofi Natalia ve küçük Lena. Zor geçen yaşamlarını daha güzel kılmak ve hayata tutunmak için yapılan yanlışlar... Sovyetler birliğinde başlayıp Ingiltere ve Fransa'da devam eden üç farklı yaşam. Harika başlayan, merak uyandıran kitap daha sonrasında Türk filmi kıvamında ilerleyen bir romana dönüştü. Aslında sonunu tahmin etmek pek de zor olmadı ama yine de kitabı elimden bırakamadım. Hikaye sizi öyle içine alıyor ki kendinizi kuzenlerden biri gibi hissediyorsunuz..
696 syf.
·Beğendi·9/10
Enfes bir kurgu..Gercekcilik ve merak sizi kitabin içine alıp olayların içinde hissettiriyor cok zengin bir içeriğe sahip bir kitap.. Müthiş ve kurguya doymuyorsunuz .. Aşk, İhtiras, fedakarlık,sevgi,ihanet ve mutluluk bu kitabin içinde gerçekçi kurgusuyla sizinle... Yine kimberley freeman kalitesi
696 syf.
·9/10
Yazarın ilk okuduğum kitabı ve kesinlikle son olmayacak!
İlk başlarda biraz sıkılsam da, ilerleyen sayfalarda keyifle okuduğum üç genç kızın hikâyesi.. Sofi, Natalia ve Lena.. Sovyetler Birliğinde başlayan hikâye İngiltere'ye ve Fransa'ya kadar uzanıyor. Çocukluktan yetişkinliğe geçerken hayatın ayrı yönlere savurmasına ve yaşadıkları her şeye rağmen aile bağlarını sürdüren üç yakın arkadaşın hayat mücadelesi beni oldukça etkiledi diyebilirim. Konusu gerçekten çok güzel fakat anlatım biraz uzun tutulmuş. Daha kısa olsa da kitap güzelliğinden birşey kaybetmezdi diye düşünüyorum. Tabii ki uzun olması gözünüzü korkutmasın, sıkılmadan merakla çevirdim sayfaları ve sonlara doğru resmen elimden bırakamaz oldum. "Her kış masalı mutlu sonla biter mi?" Nasıl biteceğini öğrenmek için okumanızı tavsiye ederim. Okuyun! Okutun!
.
.
Sevgim üzerinize olsun, keyifli okumalar dostlar
696 syf.
Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen sıkılmadan, keyifle okudum. Bence güzel ve etkileyici hikaye.. Kahramanlar ve yaşadıkları.. Kitap okumak gibi değil de dizi izlemek gibiydi ve bunu sağlayan da karakterlerin ve mekanların tasviriydi elbette.
696 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
İnsanların arasındaki bağın önemini anlatıyor. Affedilemez sandığımız hataların addedilebileceğini ve her zaman ikinci bir hakkın olduğunu en önemlisi de hayatınızın ne zaman biteceğini bilmiyoruz bu yüzden de değer verdiğimiz insanların yaptığı hataları değil iyilikleri hatırlamalıyız düşüncesiyle bitiyor yazar kitabı bence gayet başarılıydı.
696 syf.
·6 günde·8/10
Tuğla kalınlığındaki kitap gözümü korkutsa da akıcı dili nedeniyle çabucak bitti.Fakat daha önce bir çok kitabını okuduğum yazar bu defa biraz hayalkırıklığı yaşattı.Öncelikle o beklediğim geçmis-günümüz bağlantılı bir olay yoktu.Karakterlerin hiçbirine ısınamadığım gibi olaylar da çok yavan kalmıştı.Açıkcası isminden ve konusundan ötürü sıcak kış masalı tadında bir hikaye beklemiştim.Ama daha çok hırs,kıskançlık, makam merakı ve kötülükler ağır basmış,dostluk,aile ve fedakarlıklar gölge de kalmıştı.
Konusuna gelirsek,ailesinin tek çocuğu olan Sofi ,kuzenleri Natalya ve Lena'nin babalarının onları terketmeleri ile beraber büyürler.Fakat büyüdüklerinde Sovyetler Birliğinin belirsiz durumu her birinin hayallerini farklı bir yerde aramasına neden olur.Gençliğin verdiği heyecanla türlü maceralara atılır her bir büyüdükçe farklı bir yerde hayata tutunurlar.Bağlari kopmayan üçlünün yaşadıkları ve sonları uzun uzun anlatılmış. Karakterlerden Sofi zekası ile ön planda olurken açıkçası soğuk bir karakter geldi bana.Lena ise çok zayıf karakterli olması ile çok acınası bir hayat çizilmesi fazla geldi.Natalya zaten güzelliği ile şöhret düşkünlüğü insanda oldukça itici bir izlenim bıraktı.
Kısaca beni çok etkilemeyen bir kitabın daha sonuna geldim.Ama evde boş vaktimiz bol olduğundan elinizde varsa bekletmeden okuyun derim.Yine de yazarı sevdiğimden ve akıcı dilinden ötürü okunur bir kitap olduğunu düşünüyorum.
694 syf.
·Beğendi·8/10
Sarah Jio'nun neredeyse tüm kitaplarını okumuş biri olarak onunla karşılaştırmak ihtiyacı hissettim. En az onun kadar başarılı. Dokunaklı bir kitap olmuş. Ama bu tarz kitaplarda sıklıkla karşılaştığımız, olumsuz örnek olabilecek kısımlarda azımsanmayacak kadar var.
696 syf.
·20 günde·Puan vermedi
Kimberley freeman Çok iyi bir yazar kalemi hikayesi yazışı çok beğeniyorum ve bütün kitapları okumaya çalışıyorum bu kitapta da gerçekten herkezi af edebilir miyiz herkeze affedilebilir mi her hata affedilebilir mi bunları çok düşündüm bence affetmek çok çok iyi bir şey iyi ki okumuşum bu kitabı ve iyi ki sofi, natalia ve lena yı tanımışım bu kitapta ...
696 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Kimberley Freeman romanlarını sevmeme neden olan bir kitap daha. Üç kadının yaşadıkları ve başına gelenleri öyle akıcı bir dille anlatmış ki bir solukta bitirmek isteyeceksiniz. Elinizden düşmeyecek bir roman
696 syf.
·9 günde·5/10
Ne yaptın Bayan Freeman?
Yazarın büyük bir takipçisi olarak kitaplarını sorgulamadan alırım öyle ki kitaplığımda şu an okunmayı bekleyen başka bir kitabı da mevcut ancak buna uzun süre cesaret edebileceğimi sanmıyorum...

Her zaman ele aldığı dönemi ya da konuları mükemmel bir kurguyla hikayeler oluşturan o yazar duraklama dönemine girmiş sanki. Benim gibi tüm kitaplarını özellikle yazdığı yıllara göre okumuş olan kişiler ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır.

Kısa bir konuya göz attığımda Sovyetler Birliğinin gölgesinde büyüyen üç kuzenin hayatını dönemin şartlarını anlatmak için çizdiği bir hikaye sanmıştım ama değildi.

Natalia, Lena ve Sofi'nin çocukluklarından ele alınan hayatları tarihi dokulardan yoksun adeta konusu uzatılmaya çalışılmış bir pembe dizi tadındaydı.
Öyle ki üç kuzenin büyüyüp yetişkin olduklarında sürekli kavgaları, hayatlarında ki olumsuzlukları ile sezon finali yapıp yapıp ardından benzer acıları tekrar yaşatan ve finaline çok zor ulaştığım 694 sayfalık senaryo okumuş gibiyim.

Hayali bir film yıldızı olmak olan Natalia, duygusal tutarsızlıklar yaşayan kardeşi Lena ve tasarımcı olmak için çabalayan kuzenleri Sofi..

Belki bu tür kitapları fazla okumamış olanlar için cazip bir seçenek olabilir ama önce ki kitaplarında ki başarısı düşünülünce ben hayal kırıklığına uğradım.
Kitapları yarım bırakmayı sevmiyor olmanın verdiği çabayla bitirdim.
Yazarın daha önce ki kitaplarını fazlasıyla tavsiye ediyorum ama söz konusu bu kitap olunca okuyabiliceğinizden eminseniz almanızı tavsiye ederim. Beklentiniz fazla olmasın.
Pozitif bir dil her zaman fark yaratır. Özellikle de hastaneler ve bakımevlerinde psikolojik anlamda ıstırap gören çocuklarda.
Kimberley Freeman
Sayfa 597 - Arkadya yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Issız Kar Taneleri
Baskı tarihi:
Aralık 2017
Sayfa sayısı:
696
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051882215
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Gold Dust
Çeviri:
Dilek Parsadan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Kar taneleri kaybedilmiş bir çocukluk için dökülen gözyaşını şefkatle kucaklar…

Sovyetler Birliği’nin geleceğinin belirsizliğinde büyüyen üç küçük kız… Sofi ve kuzenleri Natalia ile Lena… Aynı hayalleri ve aynı günahları paylaşacak olan bu üç arkadaş, bir söz verirler. Nerede olurlarsa olsunlar asla birbirlerini bırakmayacaklardır. Ancak kış fırtınayı da beraberinde getirir.

Büyüdükçe her biri farklı yerlere, farklı hayatlara savrulur. Hayatlarına karşı duydukları tatminsizlikler ise kıskançlığa, rekabete ve ihanete yol açacaktır. Her acıyla daha derin yaralar alan bir dostluk, nefreti de beraberinde getirmez mi? Öyle ki bu nefret, içlerinden birinin hayatına son vermek anlamına geliyorsa…

Peki, her kış masalı mutlu sonla biter mi?

Issız Kar Taneleri, tutkuları uğruna her şeylerini riske atmaktan çekinmeyen üç kadının hikâyesini anlatan, kaderin getirdiklerine ve onlarla yetinmeyi bilmeye dair dokunaklı bir Kimberley Freeman romanı.

“Olağanüstü bir hikâye.”
Woman’s Day

“Âdeta modern bir Rus masalı…”
-South Australian News-

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 382 okur

  • Şükran GÜNDEM TABAK
  • arzunun.kitaplari
  • Tuğba gürler
  • Makbule Yücel
  • Sanem Aytekin
  • ❣Fatoş C ❣
  • Suay Zoroğulları
  • Satı
  • Zehra Özkan
  • Seval Kuşcu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.5
14-17 Yaş
%7.5
18-24 Yaş
%12.5
25-34 Yaş
%12.5
35-44 Yaş
%42.5
45-54 Yaş
%10
55-64 Yaş
%5
65+ Yaş
%2.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.5
Erkek
%3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31.2 (39)
9
%24 (30)
8
%23.2 (29)
7
%14.4 (18)
6
%3.2 (4)
5
%2.4 (3)
4
%1.6 (2)
3
%0
2
%0
1
%0