Issız Kar Taneleri

8,5/10  (19 Oy) · 
50 okunma  · 
25 beğeni  · 
920 gösterim
Kar taneleri kaybedilmiş bir çocukluk için dökülen gözyaşını şefkatle kucaklar…

Sovyetler Birliği’nin geleceğinin belirsizliğinde büyüyen üç küçük kız… Sofi ve kuzenleri Natalia ile Lena… Aynı hayalleri ve aynı günahları paylaşacak olan bu üç arkadaş, bir söz verirler. Nerede olurlarsa olsunlar asla birbirlerini bırakmayacaklardır. Ancak kış fırtınayı da beraberinde getirir.

Büyüdükçe her biri farklı yerlere, farklı hayatlara savrulur. Hayatlarına karşı duydukları tatminsizlikler ise kıskançlığa, rekabete ve ihanete yol açacaktır. Her acıyla daha derin yaralar alan bir dostluk, nefreti de beraberinde getirmez mi? Öyle ki bu nefret, içlerinden birinin hayatına son vermek anlamına geliyorsa…

Peki, her kış masalı mutlu sonla biter mi?

Issız Kar Taneleri, tutkuları uğruna her şeylerini riske atmaktan çekinmeyen üç kadının hikâyesini anlatan, kaderin getirdiklerine ve onlarla yetinmeyi bilmeye dair dokunaklı bir Kimberley Freeman romanı.

“Olağanüstü bir hikâye.”
Woman’s Day

“Âdeta modern bir Rus masalı…”
-South Australian News-

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2017
 • Sayfa Sayısı:
  696
 • ISBN:
  9786051882215
 • Orijinal Adı:
  Gold Dust
 • Çeviri:
  Dilek Parsadan
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Selenay Afşar 
 06 Oca 07:33 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sovyetler birliği döneminde yaşayan üç kuzen... Sofi Natalia ve küçük Lena. Zor geçen yaşamlarını daha güzel kılmak ve hayata tutunmak için yapılan yanlışlar... Sovyetler birliğinde başlayıp Ingiltere ve Fransa'da devam eden üç farklı yaşam. Harika başlayan, merak uyandıran kitap daha sonrasında Türk filmi kıvamında ilerleyen bir romana dönüştü. Aslında sonunu tahmin etmek pek de zor olmadı ama yine de kitabı elimden bırakamadım. Hikaye sizi öyle içine alıyor ki kendinizi kuzenlerden biri gibi hissediyorsunuz..