İstanbul (Bir Aşk Şehri İstanbul)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3219
Gösterim
Adı:
İstanbul (Bir Aşk Şehri İstanbul)
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
478
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054688395
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fenomen Kitaplar
İstanbul... Aşkın, ayrılığın, acının ve kavuşmanın hikâyesinin yaşandığı şehir... Liseli bir genç kız olan Mina'nın Bursa'dan İstanbul'a yaptığı bir yolculukla başlıyor her şey. Kaderin cilveleri ve türlü tesadüflerle örülü, yüreğinizi ısıtacak bir gençlik hikâyesi. Tutkulu, dinamik ve heyecanlı... Gençliğin coşkusu ve kırılganlığı bu kitapta saklı.
Mina'yı zorlu bir duygusal sınav beklemektedir. Bir tarafta arkadaş gibi sevilen bir erkek, diğer tarafta duygularına karşılık verip vermeyeceği belli olmayan diğer bir erkek.
Hangi erkek aşk duygularıyla Mina'nın yüreğini sarsacaktır.
478 syf.
·1 günde·10/10
İstanbul. İstanbul'u bana sevdiren kitap. Ön yargı yapmayacaksanız söyleyeyim: bir wattpad kitabı. Okurken beni büyüleyen kitaplardan biri ve gelecek vadeden yazarlardan biri tarafından kaleme alınmış. Heyecan her zaman dorukta ve bu sizi kitabı okumaya itiyor. Bu çok iyi bir şey. Diğer wattpad kitaplarının aksine kurgusu daha da oturmuş. Ama edebi değer olarak pek güzel bir şekilde yazılmamış. Sade ve akıcı bir üslubu tercih etmiş yazar. Gönül rahatlığıyla alıp okuyabileceğiniz bir kitap. Bir şans verim derim. Okunmayı hak ediyor. İyi okumalar.
478 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap akıcı dili anlatımıyla güzel ve ilgi çekici bir kitaptı.
Aşkın, ayrılığın, acının ve kavuşmanın hikâyesinin yaşandığı şehir... Liseli bir genç kız olan Mina'nın Bursa'dan İstanbul'a yaptığı bir yolculukla başlıyor her şey. Kaderin cilveleri ve türlü tesadüflerle örülü, yüreğinizi ısıtacak bir gençlik hikâyesi.
478 syf.
·Beğendi·10/10
Aşkın, gençliğin, dostluğun anlatıldığı akıcı bir dille yazılmış Tuğba Sayın’ın İstanbul Bir Aşk Şehri İstanbul kitabını okurken sıkılmayacağınız türden bir kitap.

Klasik aşk romanlarının dışında olan Tuğba Sayın’ın İstanbul Bir Aşk Şehri İstanbul kitabında gerçek aşk, dostluk gibi konular ele alınarak hikaye anlatılmıştır.
478 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabı internet üzerinden , Wattpad isimli bir e-kitap sitesinden okumuştum. Ancak bir süre sonra silindi ve kitap halinde basıldı. Tabi ki onu da aldım .Yazarı o kadar iyi bi insan ki kitabı defalarca okudum.
478 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten harika bir kitap ama ilgimi çeken bir isim oldu "Kamer" kız ismi degilmi? Mina bence en çok berke'yi hakkediyordu... Berke'yi sevmese bile onunla çıkmayacaktı ve berke'nin ailesi iflas ettigi zaman onu yanlız bırakmaycaktı.
478 syf.
·Beğendi·6/10
Ben kitabı beğendim. Ama çok orijinal bir hikaye olduğunu söyleyemeyeceğim. Klasik bir Wattpad hikayesi. Açıkçası bu kitabı beğenip beğenmemeniz, sizin bir kitaptan beklentilerinize bağlı. Ben bir kitaptan, akıcı bir dil ve derin bir uslûpla yazılmış, imla kurallarına uygun, yaratıcı karakterler ve farklı, sizi saran, kendinizi kaptıracağınız bir hikaye olmasını beklerim ki, bu hikayede kesinlikle profosyonellik yok. Tamam çok sürükleyici ve duygusal ama okumanız veya okumamanız size pek bir şey katmaz. Hani derler ya 'tek solukta okunan bir kitap' diye. İşte tam öyle bir kitap.
478 syf.
·3 günde·6/10
Wattpad kitaplarının gerçek roman olmaması gerektiğini ispatlayan roman....

Hayır ben o wattpadi edebiyat katilliğiyle suçlayanlardan değilim. Aksine wattpadın bir kitap tarzı olduğunu savunan aktif okuyucularındanım. ( @ranaagashicik )
FAKAT Birilerinin wattpad ile gerçek kitaplar arasındaki farkı anlaması ve anlatması gerekli.Öncelikle wattpadin özellikleriyle başlamalıyım:

1)Wattpad elinize aldığınız tamamlanmış bir kitabın yapamayacağı bir şey yapar: SİZE TELEFON BAŞINDA KİTABIN YENİ BÖLÜMÜNÜ BEKLEME KÜLTÜRÜ VERİR.
Yeni bölümün beklemediğiniz bir anda yayınlanmasıyla oluşan heyecanınız ya da bölüm sonunda gelişen olaydaki anlaşılmazlık bizi cezbeder.

2) Wattpad Siz OKURKEN SİZLERLE BİRLİKTE aynı romanı OKUYAN, HER GELİŞMEYE YORUM YAPAN OKUMA ARKADAŞLARI EDİNDİĞİNİZ BİR YERDİR. Belki onları tanımıyordunuz ama 10.bölümün en dramatik sahnesini onun sayesinde gülerek okudunuz.

Herneyse.

Velhasılı kelam gerçek kitaplar ile wattpad kitapları birbirine denk olamazlar Çünkü farklı kulvarlarda doğup gelişmişlerdir. Biri her hafta okuyucusunu tatmin etmek zorundadır. Diğeri ise böyle bir yükün altına girmemiş ve evde sakince tamamlanmıştır.

İstanbul romanı da tipik bir wattpad örneği. Her 10 sayfada bir, çok düşünülmemiş aşk klişelerinden okuyuculara heyecan yaratacak sahneler barındıran kalın bir kitap.
Belki yorgun bir hafta geçirmişken, sıkıntıdan patlıyorken gelen bildirimle o dramatik 10 sayfayı okumuş olsaydım eminim çok zevk alırdım fakat art arda 50 tane(kitap 500 sayfa) gerçekten olağanüstü saçma klişelerle dolu bir somut kitap okuyorsam 200'den sonra 20'şer sayfa atlayarak okumaya başlıyor insan!

Umarım eleştirim anlaşılabilmiştir. Sorunun kaynağı edebiyatı kullanma biçimindeki farklılıklardır. Wattpadden gerçekliğe geçişte kitabın değeri inanılmaz değişti. İte bu bir kanıttır! (Keşke bir trafo olsaydı da tüm enerji akatarılabilseydi sskjskjs)

Belki bir nedeni de doğru söylemek gerekirse yazarımızın ilk romanı olmasından kaynaklanan toyluğudur. Üstüne bir de ergenlik eklenince Off off çekilmez bir roman oldu benim için.

Son bir eleştiri daha yapmak istiyorum. Yıllarca wattpade günah yuvası olduğunu bilerek yaklaşmadım. Sonradan spiritual (ruhsal) bölümünde giderek çoğalan-başta eşeyli sonradan her wattpad kitabı gibi mitoz üreyen- gündelik hayat ve din konulu romanlar baş gösterdi. İlk görüşte vuruldum. Okudum okudum okudum. Fakat bir süre sonra herkes aynı konuları işlemeye başladı. Zorla evlendirilen kız öğğ, ateist imam öğğ ,mersedesli imamahatipli öğğ anlayacağınız kusacaktım.

Sonra Pabucumun ajanı ve benzeri kitaplar bana göz kırptı. Okudum. Okuduktan sonra ağır yaralı olarak savaştan çıktım. Hayalkırıklıkları parçaları beni yaraladı.

Nasıl olur da "Allahın rızası için" tesettüre girmiş bir kız cinsel içerikli kitaplar yazabilir!!? dedim. Evet onu yargıladım. Evet insanları yargılamamalıyım. Hem banane ben de okumam böyle kitaplar!!

İşte o gün tövbe ettim.

3 gün önce bir şans daha verdim konusu dini olmayan wattpad kitaplarına. m
Muhafazakar bir aileden olan tuğba sayını okudum. Aslında Kitaba başlama nedenim kitabın konusu felan değildi arkadaşlarım İstanbul romanında öyle vıcık vıcık aşkların olmadığını, yılllar önce okurken eğlendiklerini söylediler. Tuğbayı tanımak istedim.
Okudum.

Kötü çocuğu alın, kimsenin tensel bir yaklaşımda bulunmadığı (sarılmak ve yanağa"minicik(!)" bir öpücük kondurmak artık bunlardan bile sayılmıyor) ama tıpkı aşırı popüler wp kitaplarındaki gibi herkesin sürekli sevdiği kişiyi değiştirdiği bir kitap düşünün. İşte bu kitap onun acemi versyonu.


Yazara şunları söylemek istiyorum, çocukluğunda çok disney channel izlemiş birazcık o bilinçaltından gün yüzüne çıkmalı ve etrafına bakmalı. Gerçek hayat tesadüfleri sorgulanmayan bir yer. Fakat kitaplardaki her yerden çıkan tesadüfler okuyucuları tarafından sorgulanır!

"Mina sen ölsen mezarında bile kamer veya berkeye denk gelirsin" cümlesi Kiapta en sevdiğim alıntıydı.

Bunun dışında yazar yazı sitili olarak kısa cümlelerle kendini ifade edebilmiş. Edebi amaç için uğraşıp kasıntı hiçbir şey yapmamış. Bu yönden çok tebrik ederim.
Bu uzun yazımı okuduğunuz için teşekkürler.
478 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
İçinde İstanbul geçen tüm kitaplar ilgi odağım olmuştur.Yazar daha da güzel kitaplar yazabileceğini vadediyor satır aralarında.Duyguları çok iyi gözlemleyip anlatmış.Sadece kitabın sonlarına yaklaşırken san ki biraz konu akışında yavaşlama olmuş gibi .Bitişe yakın biraz daha sağlam olabilirdi.Okuyun derim.
478 syf.
·Beğendi·9/10
Tek kelimeyle harika kitap. İlk okuduğum kitaplardan. Yazar çook güzel konuyu işlemiş ve anlatmış. Tavsiye ediyorum. Kitap istanbul bursa civarında geçmektedir.
İkinci kez ayrılmayı ikimiz de istemezdik.
Gözlerinin içine son kez baktığımda o küçük endişeyi gördüm.
Tekrar mutlu olabilecek miydik?
Külkedisi... Senden son isteğim...
Beni bekleyebilecek misin?
Mesafelerin aramıza girmesine izin verecek misin?
Bazen hayatın sıradanlığından sıkıldığımız olur, boğucu gerçekliğinden. O zaman yapmamız gereken pencereden dışarı bakmaktır aslında... Göreceğimiz manzara kendi hayatımızdan farklı değildir. Çünkü tek biz değilizdir mutsuz olan. Dışarıdaki insanlar da bizim kadar umutsuz...
Kamer'in yumuşacık atkısını sarılarak kafamı cama yasladım. Kamer'in ninni gibi şarkı söylemesi de tuzu biberi olmuştu resmen. O kadar uykusuzdum ki daha kafamı cama yasarken uyumuş olmalıyım.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İstanbul (Bir Aşk Şehri İstanbul)
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
478
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054688395
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fenomen Kitaplar
İstanbul... Aşkın, ayrılığın, acının ve kavuşmanın hikâyesinin yaşandığı şehir... Liseli bir genç kız olan Mina'nın Bursa'dan İstanbul'a yaptığı bir yolculukla başlıyor her şey. Kaderin cilveleri ve türlü tesadüflerle örülü, yüreğinizi ısıtacak bir gençlik hikâyesi. Tutkulu, dinamik ve heyecanlı... Gençliğin coşkusu ve kırılganlığı bu kitapta saklı.
Mina'yı zorlu bir duygusal sınav beklemektedir. Bir tarafta arkadaş gibi sevilen bir erkek, diğer tarafta duygularına karşılık verip vermeyeceği belli olmayan diğer bir erkek.
Hangi erkek aşk duygularıyla Mina'nın yüreğini sarsacaktır.

Kitabı okuyanlar 193 okur

  • Fatma Betül Hatipoğlu
  • Mehtap K
  • Seval
  • Duygu
  • Necla dilmen
  • Seda Nur Usta
  • NUR YENER
  • Kır papatyası
  • Sıla Kılıç
  • Zeynep

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%46.8
18-24 Yaş
%38.3
25-34 Yaş
%10.6
35-44 Yaş
%4.3
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.8
Erkek
%6.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%40.5 (32)
9
%12.7 (10)
8
%17.7 (14)
7
%11.4 (9)
6
%8.9 (7)
5
%6.3 (5)
4
%0
3
%0
2
%1.3 (1)
1
%1.3 (1)