İstanbul Erkeği

4,8/10  (6 Oy) · 
21 okunma  · 
4 beğeni  · 
734 gösterim
Belki güzel bir ilişki peşindesiniz, belki de "İlişkilerimde nerede yanlış yapıyorum?" diye soranlardansınız. Evet, biz erkekleri tanımak ve anlamak istiyorsunuz. Fakat ben size süslü ve ağdalı laflarla, daha önce de duyduğunuz romantik nakaratları tekrarlamayacağım. Bunu yapan yeterince yazar var zaten. Benim niyetim size gerçekleri tüm çıplaklığıyla anlatmak; biz erkeklerin sizlere hiç anlatmadığı sırları ortaya saçıp, bizlerin gözünden kadınları ve ilişkileri göstermeye çalışmak. Biliyorum, kimi hemcinslerim beni aforoz edebilirler ama inanın sizler için bu değer!

Çünkü, sizlersiniz bizi yukarılara taşıyan ve aşka olan tüm inancınızla dünyamızı döndüren. Hep böyle kalın. Doğru omuzlarda ömrünüzü geçirin. Gereksiz paniklerle, aceleci seçimlerle, toplumun iteklemeleriyle eksik hayatlar yaşamayın. Dişilik devriminizi pazartesiye bırakmadan hemen şimdi başlatın. Bizlerin, kadınlar ve ilişkiler hakkındaki gerçek düşüncelerimizi merak ediyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Size "İstanbul Erkeği"nin hapını veriyorum.

Hak ettiğiniz hayatlar sizin olsun...
-İ. Ö.-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  206
 • ISBN:
  9789944264549
 • Yayınevi:
  Denizler Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
14 Şub 16:35 · Kitabı okudu · 1 günde · 1/10 puan

Kitabın kapağında her ne kadar ipler kadının elinde olduğu görsel olarak yansıtılsa da içerik olarak kadın her türlü aldatılmaya mahkumdur, erkek tek eşli yetinemez ve aldatmak doğası gereğidir düşüncesini savunan basit örneklemelerle anlatılmış şahsi fikrimce Türk Aile ve kültürel yapısının uzaktan yakından bile geçmeyen felsefesiyle bomboş bir kitap. Çoğu yerini atlayarak okudum, sırf yarım kitap bırakmama alışkanlığım nedeniyle

ozge 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 3/10 puan

Kafa dağıtmalık , erkeklere onların dünyasından bakmak adına etkili bir kitap. Sanırım yazarı kitabı tamamen kendi için yazmış bu nedenle anlatımı içten. Ama kitapta yer alan konular için genelleme yapmak yanlış olur diye düşünüyorum. Sonuçta yazar kendi ve çevresine ilişkin deneyimlerini paylaşmış .

Genel olarak eglenceli bir kitap aslinda ama bazen cok skti beni. 20 gün kitabin yüzüne bakmadim :) sonra zorla bitirmeye calistim. en son sayfalar, kitabin en güzel sayfalariydi bence,

Hazal Erel 
26 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımda okuduğum en kötü en boş kitaptı. Bir çok çerez kitabın aksine insanı eğlendirmiyordu bile. Her konuda genelleme yapılmış. Bedava bulsanız bile tek bi cümlesini okumakla vakit harcamayın

Kitaptan 4 Alıntı

ozge 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Diyelim ki önemli bir davet için kıyafet alacaksınız ,seçerken neleri düşünürsünüz? Üstünüzde iyi durdu mu? ( Kişilikleriniz uydu mu?) Kıyafet kaliteli bir markamı? ( Adam gerçekten kaliteli mi) size yakıştı mı? ( Erkek yanınıza yakışıyormu?) Kıyafet bol mu?
( Sizi boşlayabilecek, ilgisiz bir adam mı?) Çok mu dar? ( Dar bakış açılı ve gereksiz kıskanç birimi?) Kumaşın ve dikişin kalitesi nasıl ? ( Adamın aile yapısı ve görgüsü nasıl ?) Ne sıklıkta giyebilirsiniz?( Adamdan çabucak sıkılacakmısınız?) Kombin yapabilirmisiniz? ( Sizin aile ve arkadaş çevrenizle uyumlu mu?) Seçtiğiniz kıyafetin bütçesi size uygun mu? ( Maddi açıdan beklentilerinizi karşılıyormu?) Başka mağazalara da baktın mı? (Tüm seçeneklerini gördün mü?) Ayakkabı,çanta ve aksesuarlarınız bu kıyafete yakışacak mı? ( Adamdan iyi koca ve iyi baba olur mu? ) Erkeğinizi sevdiğiniz bir kıyafeti seçer gibi seçin ,özenin. ''Aman boşver . Çok ucuz ,en kötü birkaç kez giyer atarım'' diyerek aldığınız ve atmaya kıyamayıp dolabınızın bir köşesinde sakladığınız ucuz kıyafetler gibi sonlar yaşamayın. Keyifli alışverişler.

İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 30)İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 30)
Şeyma Köse 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı anlar vardır; dolu dolu yaşanan. Durdurmak istersin sonsuza dek. Tekrar yaşamak, kaydetmek istersin duyguları, gördüklerini ve kokuları.. Ve hepimiz biliyoruz ki; o anları ne kadar çok hissedebiliyorsan o kadar yaşıyorsundur. İşte aşk böyle bir şey.. Kritik olan ise "Ne kadar nefes aldığın değil, nefesinin ne kadar kesildiği.. "

İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 205)İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 205)
Elis Soylu 
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

"Şimdi bak aynaya, işte tam orada senin mutluluğundan sorumlu kişiyi göreceksin."

İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 34)İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 34)
ozge 
 18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Nikah defterini imzalamadan önce kendinle barış imzala, kendinle mutlu olmayı öğren. Vucudunla, beyninle, tüm geçmişinle içselliğinle barış. Bunu lafla değil, gerçekten hissederek yap. Yaşamak istediğin veya yaşayacağın ilişkiyi hayatının odağı haline getirme. Hayatının tek ve gerçek merkezi sensin, unutma. Kendini gerçekten sevmeyen birinin başkasını sevmesi ne kadar mümkündür zaten?

İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 22)İstanbul Erkeği, İlker Özmestçi (Sayfa 22)