İstanbul Kahini

6,4/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
2 beğeni  · 
438 gösterim
Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemini, Sultan II. Abdülhamit'in danışmanı küçük yahudi kızı Eleonora Cohen'in gözlerinden keşfedin.

"Büyüleyici bir roman... Tutku ve entrika dolu, baştan çıkarıcı bir öykü... Bir oturuşta okunabilecek, tüyler ürperten tanımlarıyla okuyucuyu başka bir yer ve zamana taşıyacak."
-Today's Zaman-

"Bu muhteşem romanda Osmanlı İmparatorluğu'nun efsunlu sesleri ve ihtişamlı görüntüleri adeta sayfalardan dışarı taşıp canlanıyor."
-Booklist-

-Sarsıcı, muhteşem bir roman... Michael David Lukas, yıkılmak üzere olduğunu bilmeyen Osmanlı İmparatorluğu'nun kokusunu, seslerini, parıldayan güzelliğini, hilekâr entrikalarını ve aynı zamanda naifliğini ustaca yakalıyor."
-Siobhan Fallon-

"Bu sihirli roman, Osmanlı İmparatorluğu'nun büyülü ve mistik dünyasını daha önce benzeri görülmemiş bir başarıyla anlatıyor."
-Book Beast-

"İstanbul Kâhini, okuyucusunu büyüleyip ayaklarını yerden kesiyor.
-Vanity Fair-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055360320
 • Orijinal Adı:
  The Oracle Of Stamboul
 • Çeviri:
  Çela Saranga
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
 15 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 1/10 puan

Kitap size vadettiği hiçbir şeyi tam olarak veremiyor, konu, olaylar, İstanbul'a bakış hepsi eksik ve tatmin edici olmaktan uzak. Kitap akıcı olsa da anlatılan belli bir şey olmayınca bir süre sonra sıkıyor, karakterler iyi denebilecek şekilde yazılmış olsa da, yazarın II. Abdülhamit için çizdiği portreyi hiç sevmedim ve bu da puanımı oldukça ekledi. Aslında 2 puan verecektim ancak padişahın kitaptaki yerinden dolayı 1'de karar kıldım. Okumaya değer bir kitap mı bilmem, (benim için değildi), yine de merak ederseniz seçim sizin tabii ki.

Ayrıntılı yorum için ; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...istanbul-kahini.html

Peter McKENNITT HARPER 
11 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Muhteşem, büyüleyici, ilk sayfadan son sayfasına kadar, sizi etkisi altına alıp, Osmanlı İmparatorluğu'nun sonbaharı, yıl 1886 civarındaki İstanbul'a götürecek, bir gerçek tarihin üstüne kurgusal bir romandır.

Kitaptan 4 Alıntı