İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz? Etkileme Sanatı

5,6/10  (34 Oy) · 
104 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.535 gösterim
İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz? HAZIR OLUN! Düşünme biçiminizi, iş hayatınızı, aileniz ve dostlarınızla iletişim kurma yönteminizi, yani hayatınızı değiştirecek bir kitapla karşı karşıyasınız. Satış görevlilerinin, pazarlama uzmanlarının ve geçimini çevresindekileri ikna ederek sağlayanların, en yeni ve en etkili teknikleri bilmemelerinin mazereti olamaz. Etkileme sanatının duayeni Kevin Hogan, bu teknikleri kullanarak herhangi bir kişiye en fazla 8 dakika içersinde evet dedirtmenizin yöntemlerini ve şimdiye dek duymadığınız etkileme sanatına ait sırlarını sizinle bu kitapta paylaştı!.. Heyecanlanın. Daha önce böyle bir şey okumadınız. Tadını çıkarın; eğlenceli olacak! Kötü amaçlı bir insanın bu kitaptaki ikna sırlarını kullanarak neler yapabileceğini düşününce ürperiyorum, iyi insanların elinde yaratabileceği harikaları düşününce ise seviniyorum. Şaşırtıcı, şok edici, heyecan verici bir kitap. Joe Vitale The Attractor Factor kitabının yazarı.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789758809563
 • Orijinal Adı:
  The Science Of Incluence How To Get Anyone To Say "Yes" in 8 Minutes Or Less!
 • Çeviri:
  Taner Gezer
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tarık Savaş Öpöz 
 06 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Satış, Pazarlama, Reklam ve Uygulamalı İletişim konularına ilgi duyanlar için başucu kitaplarından biri. Ama kitap geneli itibari ile beni tatmin etmedi. Yazarın "Gizli İkna Taktikleri" kitabını okuduktan sonra bu biraz hafif kaldı belki de. Kevin Hogan dünya da İkna Sanatı ile ilgili en fazla eser veren ve ülkemizde dahil birçok ülkede faaliyetleri olan duayen bir isim. Bu konulara ilginiz var ve uzmanlaşmak istiyorum diyorsanız Kevin Hogan'ın bütün eserlerini okumalısınız. Yok ben sadece satış ve pazarlama işinde üç beş taktik öğrensem bana yeter diyorsanız "Gizli İkna Taktikleri" kitabı size fazlasıyla yeter. Vesselam.

Oguzhan Cinbat 
10 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu kitabı okuyalı uzun zaman oldu ama aklımda kalan kısımlarına göre daha çok satış yapan elemanlara tavsiye niteliğinde yazılmış.Okudum bir şey kaybetmedim ama daha kaliteli kişisel gelişim kitapları vardır.

Ceren Cengiz 
09 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Ne saçma bir kitaptı . Okuduğumu hatırlayınca kendime kızıyorum . Gerçi yarım bırakmıştım . Kitap resmen " Sakın kendiniz olmaya kalkmayın bu kitapta ne yazıyorsa o kişi olun diğer türlü insanlar şöyle başarısızlardır böyle mutsuzlardır , insanların gözünde ancak böyle yaparak iyi bir ilk izlenim bırakabilirsiniz aksi takdirde sevilmeyen değer görmeyen bir mahluk olma yolunda ilerleyeceksiniz "
Hadi canım sen de . Adını hatırlamıyorum ama bir ülkede kişisel gelişim kitapları yasaklanmış . İnsanların karakterleri ile oynanıyor , insanlar kitaptakilere uyacağım diye kendi karakterlerinden taviz veriyorlar diye . Ne de iyi yapmışlar o ülkede tebrikler .
Neyse diyeceğim o ki okumayın bu kitabı .
Ha bu arada çok istiyorsanız karşı taraftakini 8 dakikada ikna etmeyi , karşınızdakini taklit edin rahatlamasını sağlayın aynı renk kıyafetleri giyin. Kısaca özeti bu .

vedat 
03 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitaptan anektotlar:

1) Satmış olduğunuz ürünün ufak tefek negatif (-) yönlerini söyleyin bu tarafsız olduğunuzu gösterir. (güvenirlilik yasası )

2) "Sınırlı sayıda kaldı" (kıtlık yasası )

3) İnsanların sizin ürününüzün ya da hizmetinizin saygın, ünlü ya da deneyimli kişilerle ilişkili olduğunu görmesine fırsat verirseniz "evet" yanıtını alma olasılığınız artar. (birlik yasası)

Murat Doğan 
 15 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarında genelde olan eksiklikleri bu kitap da taşıyor. Çok fazla vaat var ama pratik hayatta insanın kullanabileceği yöntemler sınırlı kalıyor. Daha doğrusu okur kitabı hayatına uyarlamak için oldukça fazla çaba sarf etmek zorunda.

Öncelikle kitabın adı olan "İstediğiniz kişiye 8 dakikada nasıl evet dedirtirsiniz?"de var olan 8 dakikada kısmı çok havada kalmış. Yöntemler anlatılıyor ama genelde daha çok orta vadede sonuç alabileceğiniz satış-pazarlama teknikleri. Bir başka olumsuz tarafı çok fazla tekrar olması. Kitabın başında yazılan birçok hususun sonradan bolca tekrar edildiğini gördüm.

Bunun yanında yeni bir iş kurmaya çalıştığım bugünlerde "Etkileme Yasalarını Uygulamak" başlıklı 8.bölümden çok istifade ettiğimi söyleyebilirim.
1. Karşılıklılık Yasası
2. Birlik Yasası
3. Kıtlık Yasası
4. Zaman Yasası
5. Zıtlık Yasası
6. Arkadaşlar Yasası
7. Beklenti Yasası
8. Tutarlılık Yasası
9. Konformite (Uyum Gösterme) Yasası
10. Güç Yasası

Sonuç olarak, insan ilişkilerinden ziyade satıcı-müşteri ilişkilerini ön plana çıkaran bu kitaba hızlıca göz gezdirip ilginizi çeken bölümlere yoğunlaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar.

Memmedaga Memmedov 
07 Tem 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 4/10 puan

Yazarın daha önce okumuş olduğum 'Konuşarak İkna Psikolojisi' kitabında da okuyucu satış elemanıymış gibi anlatıldığı yerler vardı ama bu kitabında bu durum daha ağır basmış.
Halbuki her konuda karşıdaki kişiyi ikna edip onay alma durumu olabilir. Örneğin, birine evlenme teklif edeceğim, 'evet' cevabı almak için kitabı okuyorum diyelim, pek bir katkısı olmayacaktır. Sektör olarak Pazarlama/Satış bölümünde olmadığım için yarıda bırakmak durumunda kaldım.

Günümüzdeki yaşam koşullarından bahsetmekte; çok etkilendiğim bir yazar olduğunu söyleyememem.İncelemeleri iş hayatında omuz omuza çalışan herkesin başına gelen bilindik hikayelerden çıkarımlar... sonuç sürekli kişisel görünümün kazandırdığı avantaja bağlanmış, kitabın sonuna varmak sabır işi...

salih cokdoğru 
21 Ağu 2017 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

uzun süreden beri ilk kitap okuyuşum.Elime bu geçti okudum, fakat sardı gerçekten 10 okurum derken 25 okudum şimdi yine başına geçtim bakalım daha ne ilginc seyler varmış

salih 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

Zaman tutmadım ama faydası oldu.Sekiz dakika olmasa bile bazı avantajlarını faydalarını hayatımda kullanma şansım oldu.Güzel bir kitap okumazsanız çok şey kaybetmezsiniz.

Kitaptan 7 Alıntı

Murat Doğan 
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Önce duygusal kararlar alıyoruz, sonra da bunları bir şekilde mantıklı göstermeye çalışarak, doğru olsalar da olmasalar da rasyonelize ediyoruz.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan (Sayfa 120)İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan (Sayfa 120)
Murat Doğan 
13 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

İki kişiyi, bir grubu ya da bir topluluğu, ortak bir düşman yaratmak kadar birbirine bağlayan bir başka şey yoktur.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan (Sayfa 48)İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan (Sayfa 48)
Nesli 
 15 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar, "hareketlerinin sorumluluğunu üzerlerine almaya" başladıklarında hem davranışları, hem de tutumları değişmeye başlar.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hoganİstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan
yuzarsif 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ne kadar fazla seçeneğiniz olursa, seçeneklerin her biri o kadar değer kaybeder. Hatta bunun ne akademik araştırmalarda ne satış deneyimleri arasında ne de politikada istisnasını bulamazsınız.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hoganİstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan
yuzarsif 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İnsanlar gelecek için alacakları herhangi bir risk yerine şu andaki kesin bir kazancı tercih edecektir.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hoganİstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan