İstemenin Esrarı

8,3/10  (53 Oy) · 
246 okunma  · 
48 beğeni  · 
2.220 gösterim
Siz bahar bahçelerinde kanat çırpan çok özel bir ilahî sanatsınız. Yerdekilerin ve göktekilerin nazarında kalbiniz kadar değerlisiniz. Yaradan’dan yola çıkarsanız, tepeden tırnağa sevgiye dönüşürsünüz. Yerde tanınmasanız bile şöhretiniz gökleri kuşatır.
Başarının bir kanadı hikmetli çalışmak, diğer kanadı hakkıyla istemektir. Yaradan, yalvaran gönülleri boş çevirmez, karşılıksız bırakacağı duayı yaptırmaz. Ne kadar çok vermek isterse, o kadar çok istemek verir. Bir mum isterseniz kendinizi, bir güneş isterseniz dünyayı aydınlatırsınız.
İşte bazı okuyucu görüşleri:
• “Defalarca okumak ve okumak istiyorum.”
• “Kitabınızı okurken ne canımda can, ne el ve ayaklarımda derman kaldı.”
• “Bu kitabı okuyunca kalbim manevi bir havayla doldu taştı.”
• “Bu kadar güzel bir anlatım olur ve bir yazarın kitabı bu kadar merak edilir.”
Duygulu dualarınızdan melekler yaratıldığını biliyor muydunuz? Hâlin, dilin ve elin üslubuyla istiyor muydunuz? İlahî rahmetin kalbinizi kuşattığını nasıl anlıyorsunuz? Meleklere ve peygamberlere kalbinizden neler gönderdiniz? Göklerde seviliyor musunuz? Kaderin Sahibi neden bazılarının çabalarını boş bırakıyor?
Hayatı ve başarıyı sevin. Gözleriniz güneşin tebessümle doğuşunu izlemeyi özlesin. Hızınız, sizi engellerin üzerinden uçuracak kadar yüksek olsun. Sizi muhteşem bir hayat bilgeliği bekliyor.
Hemen şimdi istemenin şaşırtıcı esrarını keşfetmeye hazırsınız, değil mi? Büyüleyici gerçekleri avuçlarınızda tutuyorsunuz.
Dr. Muhammed Bozdağ, hayat bilgeliği sırlarını, milyonlarca izleyicisiyle ve okuyucusuyla paylaştı. Siz de, Bozdağ’ın çarpıcı anlatımı aracılığıyla içinizdeki muhteşem bilgeliği keşfedin.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  245
 • ISBN:
  9786053840565
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Lightmorelight 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu tür kitaplar okumak için değil de göz gezdirmek için varlar diye düşünürüm,
Bu tür kitaplar, balık veriyor, balık nasıl tutulur öğretiyor gibi ancak içinizdeki imanı arttırması geçici, Fazilet kazandırması zayıf,
İncelenmeli ancak imani kitaplar, örneğin meali ile tefsiri ile Kuran, açıklamalı kütübü sitte (hadis), mevlana mesnevi, Bediuzzaman risaleler azda olsa surekli okunması gereken şeklinde hayatinizda yerini bulduğunda 3/5 sene sonunda çok ciddi bir bilgi birikimi, düşünme tarzı, yargılar, faziletleri elde edilmesi muhtemel
Özetle saman alevi değil, günlük azda olsa Allah a firar etme ile başlayan aşklara ihtiyaç var.

Dikkatsiz ve duyarsız kalplerden çıkan istekler, sahiplerine acı çektirir. İstemenin Esrarı kitabında neden kontrol etmemiz gerektiğini öğreneceğiz.
Evrenin Sahibine yakınlaşmanın yolu, isteklerinize yüklediğiniz duygudan, anlamdan geçtiğini ve yaratıcıyla iletişim kurmanın; O'ndan kendimiz ve sevdiklerimiz için harika yaşantılar dilemenin yolarını arayacağız.

Nurhan Işkın 
22 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu eser,bir kişisel gelişim kitabıdır.Mana dünyamızı ortaya çıkararak nasıl istenmesi gerektiğini ve başarabilmek için neleri dikkate almamızı anlatıyor.Keyif ile okumuştum...

Gizem YALÇIN 
30 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

İstemenin Esrarı kişisel gelişim kitapları arasında bulunmasına karşılık kapitalizmin savunmuş olduğu rekabet ve sadece "ben" yaklaşımıyla değil bilakis "biz"in önemini vurgulayıp,her şeyin duayla nasıl değişebileceğini aktarıyor.Duadan kasıt sadece kavli değil de fiiliyata dökülmüş eylemler oluyor.Kitabı okuduğunuzda ziyadesiyle iyi hissediyorsunuz.Gönlünüzün zenginleştiğini,huzur bulduğunuzu ve dahi kelimelerinizin ve eylemlerinizin hikmetini kavrıyorsunuz.

Sedâbiyât 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bazı kitaplar var ki onları sindire sindire okurum. Gönlümden gelince çeviririm sayfalarını. Okudukça beynimde kalıcı yollar oluştursun isterim. Gönlümü doyursun, hayatıma yön verebilsin. Bu kitapta benim için öyle bir kitaptı. Çok uzun zamandır okuyorum ama bana çok şey kattı. Okuduklarımı hayatıma uyguladıkça yeni sayfalar okudum.
Şimdi yeni bir Muhammed Bozdağ kitabı okumak istiyorum.

Emrecan Yıldız 
 11 Haz 2017 · Kitabı okudu · 32 günde · Puan vermedi

"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var."
(Furkan suresi 77.Ayet)

"Rabbimiz buyurduki: Bana dua edin size cevap vereyim."
(Mü'min suresi 60. Ayet)

Kitaptan 53 Alıntı

Sedâbiyât 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ne kadar çırpınsalar da, insanlar kalbinizin derin ihtiyaçlarını gideremez.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 45 - kitap)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 45 - kitap)

Bir insan çekirdeğinden isyankâr bir Firavun da çıkabilir, yüce bir Peygamber de yetişebilir.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 60 - Yakamoz yayınları)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 60 - Yakamoz yayınları)
Afra 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne kadar İstek ve dua biriktirdik? Geleceğimiz, dileyişlerimizin büyüklüğü kadar yükselecektir. Geçmişimizi dualarımız kadar temizleyeceğiz. Son Peygamberin (asm) dediği gibi, "Dua, başa gelmiş ve gelecek her şeye faydalıdır."

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ

Yeryüzünde meşhur olmanın değeri bir kaç damla su ise, gökyüzünde tanınmanın değeri ufka uzanan okyanustur.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 37 - yakamoz yayınları)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 37 - yakamoz yayınları)

Sınırsız Merhametin huzurunda iki büklüm ezilmiş; içtenlikle yardım dileyen bir insanın ruhunun, karşılıksız geri çevrilebileceğini düşünebilir misiniz? Merhametsiz insan bile, muhtaç birisine yardım etmese, vicdan azabı çeker. Evrenin sahibi, kırık bir gönülle yalvaran sevgili kulunun dileklerini görmezlikten mi gelecek? İnsanlar Evrenin Sahibini merhametsiz mi sanıyorlar?

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 30 - yakamoz yayınları)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 30 - yakamoz yayınları)
Afra 
24 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rabbim! Beni bağışlayıp, sevdiklerine dahil etmeni istiyorum. Beni karanlık ve tehlikeli yollardan geçirirken yalnız bırakmamanı, benim yanımda olduğunu hissetmemi sağlamanı istiyorum. Kusurlarımdan utanıyorum. Yalanlarımdan, bencilliklerimden, ikiyüzlülüklerimden, şükürsüzlüklerimden utanıyorum.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ
R. 
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu

Sahte kimlik.
İnsanın gerçek kimliğinin üzerine, sahte bir kimlik yerleştirmeye çalışması yorucudur, bunaltıcıdır.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Yakamoz yayınevi)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Yakamoz yayınevi)