İstemenin Esrarı

8,3/10  (37 Oy) · 
173 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.970 gösterim
Siz bahar bahçelerinde kanat çırpan çok özel bir ilahî sanatsınız. Yerdekilerin ve göktekilerin nazarında kalbiniz kadar değerlisiniz. Yaradan’dan yola çıkarsanız, tepeden tırnağa sevgiye dönüşürsünüz. Yerde tanınmasanız bile şöhretiniz gökleri kuşatır.
Başarının bir kanadı hikmetli çalışmak, diğer kanadı hakkıyla istemektir. Yaradan, yalvaran gönülleri boş çevirmez, karşılıksız bırakacağı duayı yaptırmaz. Ne kadar çok vermek isterse, o kadar çok istemek verir. Bir mum isterseniz kendinizi, bir güneş isterseniz dünyayı aydınlatırsınız.
İşte bazı okuyucu görüşleri:
• “Defalarca okumak ve okumak istiyorum.”
• “Kitabınızı okurken ne canımda can, ne el ve ayaklarımda derman kaldı.”
• “Bu kitabı okuyunca kalbim manevi bir havayla doldu taştı.”
• “Bu kadar güzel bir anlatım olur ve bir yazarın kitabı bu kadar merak edilir.”
Duygulu dualarınızdan melekler yaratıldığını biliyor muydunuz? Hâlin, dilin ve elin üslubuyla istiyor muydunuz? İlahî rahmetin kalbinizi kuşattığını nasıl anlıyorsunuz? Meleklere ve peygamberlere kalbinizden neler gönderdiniz? Göklerde seviliyor musunuz? Kaderin Sahibi neden bazılarının çabalarını boş bırakıyor?
Hayatı ve başarıyı sevin. Gözleriniz güneşin tebessümle doğuşunu izlemeyi özlesin. Hızınız, sizi engellerin üzerinden uçuracak kadar yüksek olsun. Sizi muhteşem bir hayat bilgeliği bekliyor.
Hemen şimdi istemenin şaşırtıcı esrarını keşfetmeye hazırsınız, değil mi? Büyüleyici gerçekleri avuçlarınızda tutuyorsunuz.
Dr. Muhammed Bozdağ, hayat bilgeliği sırlarını, milyonlarca izleyicisiyle ve okuyucusuyla paylaştı. Siz de, Bozdağ’ın çarpıcı anlatımı aracılığıyla içinizdeki muhteşem bilgeliği keşfedin.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  245
 • ISBN:
  9786053840565
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
22 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu eser,bir kişisel gelişim kitabıdır.Mana dünyamızı ortaya çıkararak nasıl istenmesi gerektiğini ve başarabilmek için neleri dikkate almamızı anlatıyor.Keyif ile okumuştum...

Gizem YALÇIN 
30 Nis 14:17 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

İstemenin Esrarı kişisel gelişim kitapları arasında bulunmasına karşılık kapitalizmin savunmuş olduğu rekabet ve sadece "ben" yaklaşımıyla değil bilakis "biz"in önemini vurgulayıp,her şeyin duayla nasıl değişebileceğini aktarıyor.Duadan kasıt sadece kavli değil de fiiliyata dökülmüş eylemler oluyor.Kitabı okuduğunuzda ziyadesiyle iyi hissediyorsunuz.Gönlünüzün zenginleştiğini,huzur bulduğunuzu ve dahi kelimelerinizin ve eylemlerinizin hikmetini kavrıyorsunuz.

Sedâbiyât 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bazı kitaplar var ki onları sindire sindire okurum. Gönlümden gelince çeviririm sayfalarını. Okudukça beynimde kalıcı yollar oluştursun isterim. Gönlümü doyursun, hayatıma yön verebilsin. Bu kitapta benim için öyle bir kitaptı. Çok uzun zamandır okuyorum ama bana çok şey kattı. Okuduklarımı hayatıma uyguladıkça yeni sayfalar okudum.
Şimdi yeni bir Muhammed Bozdağ kitabı okumak istiyorum.

Kitaptan 47 Alıntı

Sedâbiyât 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ne kadar çırpınsalar da, insanlar kalbinizin derin ihtiyaçlarını gideremez.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 45 - kitap)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 45 - kitap)
Afra 
25 Nis 12:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne kadar İstek ve dua biriktirdik? Geleceğimiz, dileyişlerimizin büyüklüğü kadar yükselecektir. Geçmişimizi dualarımız kadar temizleyeceğiz. Son Peygamberin (asm) dediği gibi, "Dua, başa gelmiş ve gelecek her şeye faydalıdır."

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ
Afra 
24 Nis 17:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rabbim! Beni bağışlayıp, sevdiklerine dahil etmeni istiyorum. Beni karanlık ve tehlikeli yollardan geçirirken yalnız bırakmamanı, benim yanımda olduğunu hissetmemi sağlamanı istiyorum. Kusurlarımdan utanıyorum. Yalanlarımdan, bencilliklerimden, ikiyüzlülüklerimden, şükürsüzlüklerimden utanıyorum.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ
Gizem YALÇIN 
30 Nis 14:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

En can alıcı bilgi şuradadır:Dua ettiyseniz,çekirdeğinizi ektiniz.Duanızı tekrarlayarak onu suluyorsunuz."Evrenin Sahibi onu ne zaman yeşertir,onu ne zaman,ne kadar büyütür ve ona ne zaman ne büyüklükte meyve verir?Sorularının endişesine düşmeyin.Dualarınız varsa sizin de bir ormanınız vardır ve sizinkine de sıra gelecektir.Sabredin.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 137)İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ (Sayfa 137)
Afra 
24 Nis 17:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rabbim, boş zamanlarımda değersiz dedikodulardan ve gereksiz meşguliyetlerden kurtulmak istiyorum. Mümkün olan her uygun zamanımı, öğrenmeme izin vereceğin ilimlerle meşgul olmanın zevkiyle doldurmak istiyorum. Fakat, nefsime söz dinletemiyorum.

Ben, beni yönetemiyorum. Ben, bana ruhumun yapmak istediğini yaptıramıyorum.

Bu zulümler ve gafletler asrında yorgunum, güçsüzüm. Lütfen rahmetinle beni destekle. İrademi güçlendir; bana bilgiyi, ilimle meşguliyeti ve öğrendiğimi yaşamayı sevdir.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ
Afra 
24 Nis 12:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatta en gerçek başarı, İnsanın öğrendiğini eylemine aktarabilmesidir.

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ
Afra 
25 Nis 12:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

New York Psikiyatri Enstitüsü ile Kolombiya Prespyterian Tıp Merkezi, farklı ülkelerden 40 bin kişi üzerinde bir depresyon araştırması yapmıştır. Araştırmaya göre 1950 sonrasında doğan neslin en büyük hastalığı depresyondur ve bu hastalık zaman ilerledikçe katlanarak artıyor.
NewsweekDergisi, toplam nüfusu 270 milyon olan ABD'de 2002 yılı içerisinde 200 milyon kişiye antidepresan ilaç verildiğini yazmıştır.
Medeniyetin İnsanlığı ne denli derin bir ruhsal ıstıraba sürüklediğine bakar mısiniz?
Hürriyet Gazetesi, söz konusu araştırmanın ortaya çıkardığı depresyon sebeplerini şöyle sıralıyor: "Tanrıya inanışın zayıflaması, ölümden sonra yaşam inanışının ortadan kalkması, kadınların baskılar nedeniyle kendilerini güzel olmak zorunda hissetmeleri, evlilik ilişkilerinin çatırdaması, zehirli maddelerin gündelik yaşama girmesi... " Hürriyet Gazetesi, 07.01.1993

İstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağİstemenin Esrarı, Muhammed Bozdağ
5 /