İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları

7,3/10  (8 Oy) · 
34 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.059 gösterim
İşinizi ne kadar severseniz sevin, hiçbir şeyin yolunda gitmediği günler mutlaka olacaktır. Dale Carnegie'nin bu kitapta yer verdiği, gerçekliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütlerine kulak verirseniz;

*Diğer insanların kendilerini önemli hissetmelerini sağlayabilir, üstelik bunu büyük bir içtenlikle yapabilirsiniz.
*Gereksiz gerginliklerden kaçınıp, enerjinizi daha yararlı işler için harcayabilirsiniz.
*İnsanlara hemen "Evet" dedirtebilirsiniz.
*Rutin işleri motive edici fırsatlar haline getirebilirsiniz.
*Düşman kazanmanın yollarını görüp bunlardan kaçınabilirsiniz.
*Eleştiriler karşısında gülümseyebilir ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışabilirsiniz.

İşten Ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, yaşama ve insanlara karşı yepyeni bir bakış açısı geliştirmenizi ve daha önce varlığından bile haberdar olmadığınız yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlayacaktır. Dale Carnegie kendinizi ve zamanınızı en iyi biçimde değerlendirmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Siz de iç güçlerinizi ve yeteneklerinizi geliştirip yaşamın tadını çıkartmaya başlayın. Hemen bugün!
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2010
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789753311007
 • Orijinal Adı:
  How To Enjoy Your Life And Your Job
 • Çeviri:
  Gülsen Şensoy
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dovletgeldi 
14 Ağu 15:28 · Kitabı okuyor · Beğendi · 8/10 puan

Kitabın ismi ilgimi çekti, yazarını da biliyorsunuzdur ünlü ve çok başarılı birisidir. Titizlikle yazılmış, not almamız gereken çok şey var içinde. Beğendim hepinize de tavsiye ederim, mutlu hayat ve mutlu iş hayatı istiyorsanız tabiki:). Hedefli, planlı yürümeyi ince ayrıntılarıyla anlatıyor. Birçok kişinin hayatından problemlerini çözümleriyle gösteriyor... Daha bitirmedim... Bitmesin istiyorum...

Kitaptan 8 Alıntı

Sevil Ersoy KARADEMİR 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Tanrı bile insanı son gününe kadar yargılamaz.'' O halde biz neden yargılayalım?

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 61)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 61)
Sevil Ersoy KARADEMİR 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kötüyü yap bir kere, kalmaz hiçbir söz işitmediğin,
İyiyi yap iki kere , sesini duy sessizliğin.

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 67)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 67)
Sevil Ersoy KARADEMİR 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer yıllar boyu sürecek ve ölünceye kadar unutulmayacak bir küskünlük veya kin oluşturmak istiyorsanız, iğneleyici bir eleştiride bulunun.
İnsanlarla ilişki kurarken , mantıklı yaratıklarla karşı karşıya olmadığımızı aklımızdan çıkarmayalım.Biz duygusal davranan , ön yargıları olan , onuruna ve gururuna düşkün yaratıklarla iletişim kurmaya çalışmaktayız.

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 58)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 58)
Dovletgeldi 
14 Ağu 16:49 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bir akşam Alice eve son derece bitkin geldi. Hareketlerinden yorgun olduğu anlaşılıyordu. Gerçekten yorulmuştu. Başı ağrıyordu, sırtı tutulmuştu. O kadar bitkindi ki yemek saatini beklemeden gidip yatmak istiyordu.
Tam o sırada telefon çaldı. Arayan erkek arkadaşıydı. Onu dansadavet ediyordu. Birden Alice'in gözleri parladı, canlanıvermişti. Merdivenleri koşarak çıktı, uçuk mavi elbisesini giydi ve sabahın üçüne kadar dansetti; sonunda eve döndüğünde yorgunluğundan eser kalmamıştı. O kadar mutlu ve coşku doluydu ki sabaha kadar uyuyamadı.

Alice, sekiz saat önce bitkin bir görünüm ve davranış içindeyken gerçekten yorgun muydu?

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 24)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 24)
Dovletgeldi 
13 Ağu 14:43 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Charles Luckman
Kendimi bildim bileli saat beşte kalkarım, çünkü o saatlerde, diğer saatlere oranla daha iyi düşünebilirim. Bu yüzden o günün planını yaparım ve bu plana göre yapılması gereken işleri önemine göre sıralarım.

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Ebup)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Ebup)
Dovletgeldi 
14 Ağu 15:58 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Yorgunluk ve endişeyi önleyebilmek için:
1. Hemen çözümlenmesi gerek sorunlarla ilgili olanlar dışında tüm kağıtları masanızdan kaldırın.
2. İşleri önemine göre sıralayarak yapın.
3. Bir sorun ile karşılaştığınızda, karar verebilmek için gerekli verilere sahipseniz bunu hemen o anda ve orada çözümleyin. Karar vermeyi ertelemeyin.
4. Organize etmeyi, yetkiyi devretmeyi ve yönetmeyi öğrenin.

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 18)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 18)
Dovletgeldi 
14 Ağu 16:11 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Zihinsel çalışma tek başına sizi yormaya yetmez.
İşte size şaşırtıcı ama önemli bir gerçek: Zihinsel çalışma tek başına sizi yormaya yetmez. Kulağa tuhaf geliyor değil mi? Birkaç yıl önce bilim adamları, insan beynini yorgunluğun bilimsel tarafı olan "çalışma kapasitesinin en aza inmesi" durumuna gelmeden ne kadar uzun süre çalışbileceğini bulmaya çalıştılar. Çalışma halindeki bir beyinden geçmekte olan kanda hiçbir yorgunluk belirtisi görülmediğini bularak çok şaşırdılar. Oysa çalışmakta olan bir gündelikçinin damarlarından kan örneği alacak olursanız, bu kanın "yorgunluk toksinleri" ile dolu olduğunu görebilirsiniz. Albert Einstein'in beyninden bir günün sonunda bir damla kan alsaydınız, bu kanda hiçbir yorgunluk toksini bulamazdınız.

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 19)İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, Dale Carnegie (Sayfa 19)