·
Okunma
·
Beğeni
·
1.261
Gösterim
Adı:
İstikbal İslam'ındır
Baskı tarihi:
16 Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054997039
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beka Yayınları
Baskılar:
İstikbal İslamındır
İstikbal İslam
102 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabı eğer normal bir şekilde okursanız eminim sıkılrısınız. Ama yazar bize bilgi vermiyor. Sadece İstikbal İslamındır diyor ve bizi buna tam bir şekilde inandırıyor. Bu kitabı okuduktan sonra net bir şekilde ve inanmış olarak "İstikbal İslamdır" diyebiliyorsunuz.
102 syf.
·Beğendi·10/10
Mahkeme heyeti onu idama mahkûm ettiğinde Kutub'un ağzından şu sözler dökülmüştü: "Eğer Allah kanunu ile mahkûm edilmişsem ben Hakk'ın hükmüne razıyım. Eğer batıl kanunlarla mahkûm olmuşsam ondan çok daha üstün bir düşünceye sahip olduğum için batıldan ve münafıklardan merhamet dilemem. Allah'a şükürler olsun ki on beş sene cihad ettikten sonra bu mertebeye ulaştım. Ben Allah yolunda yaptığım iş için asla özür dilemem. Namazda Allah'ın birliğine şehadet eden parmağım asla bir tağutun hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır. "
102 syf.
·Puan vermedi
İslam dini bir hayat nizamıdır. İnsan onu ne kadar uygularsa ruhu ve bedeni o kadar rahat edecektir. Hiçbir kimse kendi vicdanı yada ruhundaki boşluğu islam dışında bir teori veya doktrinle doldurmaya çalışmasın. Çünkü islam dışında her görüş daha derin boşluklara sürükleyecektir.
Kitap dinin insan üzerinde ki önemi, geçmiş milletlerin din ile aralarındaki ilişki, İslamın insandan ne beklediği gibi konuları anlatmaktadır. Derdi islam olanların okumasını muhakkak tavsiye ederim.
102 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Nureddin Yıldız'ın, aynı isimli bir sohbetinde sürekli vurgusunu yaptığı bu kitabı, bir nevi hocanın önerisi üzerine okuma fırsatı buldum.
İkinci Dünya Savaşı sonrası oluşmuş çift kutuplu dünyada garb tarafından övülen kapitalizme ve şark tarafından övülen komünizme karşı, olağanca cesaretiyle "İstikbâl İslâmındır!" diye haykıran bir mütefekkir ile karşılaşacaksınız bu kitapta.
Haklıya hakkını veren, garbın da şarkın da övdüğü bu sistemleri artıları ve eksileriyle değerlendiren Kutub, her iki sistemin de cevaplandırmakta aciz kaldığı noktalarda İslâmın çizdiği mükemmel hudutları özellikle gözler önüne serip, her fırsatta "İstikbâl İslâmındır!" diye haykırıyor.
İman ettik, İstikbâl İslâmındır!
İslâm bir sistemdir,bir hayat sistemidir;insan hayatını realite planında bütün yönleri ve konumlarıyla kavrayan bir sistem !
Biz daha önce de dediğimiz gibi kesin bir surette inanıyoruz ki artık insanlık Allah'a dönüyor, onun hayat sistemine sığınıyor. Yine kesin olarak inanıyoruz ki istikbal bu dinin olacaktır!
Dünyanın her yerinde çığlıklar yükseliyor.Şaşkın yüreklerden ve yorgun hançerelerden yükselen bu çığlıklar bir kahraman,bir kurtarıcı arıyor.Tabii bu kurtarıcı için birtakım sıfatlar,belirli özellikler de istiyor.İşte bu sıfatlar ve belirli özellikler ancak bu dinde mevcuttur!

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İstikbal İslam'ındır
Baskı tarihi:
16 Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054997039
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beka Yayınları
Baskılar:
İstikbal İslamındır
İstikbal İslam

Kitabı okuyanlar 99 okur

  • S.Ali
  • Necat Gültekin
  • Abdulselam Gürbüz
  • Mücahit Kabayel

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%7.7 (2)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0