İstikbal İslamındır

7,3/10  (3 Oy) · 
20 okunma  · 
5 beğeni  · 
673 gösterim
Bu din, cehalet yerine ilimden, noksanlık yerine kemalden, zayıflık yerine güçten, heva yerine hikmetten kaynaklanan Rabbani sistem ilkesine dayanır. Şüphesiz insanlığın bu sisteme olan ihtiyacı ona kin besleyenlerin kininden daha büyüktür. İnsanlığın Allah'a O'nun hayat için gönderdiği sapasağlam sistemine dönmekten başka kurtuluş yolu yoktur. Biz, insanların Allah'a, O'nun hayat sistemine döneceklerine, gerçekten geleceğin İslamın olacağına inanıyoruz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  102
 • ISBN:
  2789785956877
 • Çeviri:
  Mustafa Özel
 • Yayınevi:
  Özgün Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 19:47 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitabı eğer normal bir şekilde okursanız eminim sıkılrısınız. Ama yazar bize bilgi vermiyor. Sadece İstikbal İslamındır diyor ve bizi buna tam bir şekilde inandırıyor. Bu kitabı okuduktan sonra net bir şekilde ve inanmış olarak "İstikbal İslamdır" diyebiliyorsunuz.

Furkan Gurbetoğlu 
 26 Mar 03:47 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Nureddin Yıldız'ın, aynı isimli bir sohbetinde sürekli vurgusunu yaptığı bu kitabı, bir nevi hocanın önerisi üzerine okuma fırsatı buldum.
İkinci Dünya Savaşı sonrası oluşmuş çift kutuplu dünyada garb tarafından övülen kapitalizme ve şark tarafından övülen komünizme karşı, olağanca cesaretiyle "İstikbâl İslâmındır!" diye haykıran bir mütefekkir ile karşılaşacaksınız bu kitapta.
Haklıya hakkını veren, garbın da şarkın da övdüğü bu sistemleri artıları ve eksileriyle değerlendiren Kutub, her iki sistemin de cevaplandırmakta aciz kaldığı noktalarda İslâmın çizdiği mükemmel hudutları özellikle gözler önüne serip, her fırsatta "İstikbâl İslâmındır!" diye haykırıyor.
İman ettik, İstikbâl İslâmındır!

Kitaptan 1 Alıntı

Betül 
07 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Şüphesiz 'Allah'ın dini' hizmetçilik yapamaz ki, efendilerinin huzuruna çıksın, istedikleri zaman ona yönelsinler, istedikleri zaman da huzurlarından kovsunlar, o da el etek öperek çekilip gitsin, kapının arkasında hizmetçilerin 'gel' işaretini beklesin! Onu çağırdıklarında yerleri öperek huzura girsin, eğilerek ''Buyurun, efendim!'' desin. 'Din adamları' adını verdiklerinin yaptığı gibi.''

İstikbal İslamındır, Seyyid Kutubİstikbal İslamındır, Seyyid Kutub