İstikbal İslamındır

6,5/10  (2 Oy) · 
16 okunma  · 
4 beğeni  · 
629 gösterim
Bu din, cehalet yerine ilimden, noksanlık yerine kemalden, zayıflık yerine güçten, heva yerine hikmetten kaynaklanan Rabbani sistem ilkesine dayanır. Şüphesiz insanlığın bu sisteme olan ihtiyacı ona kin besleyenlerin kininden daha büyüktür. İnsanlığın Allah'a O'nun hayat için gönderdiği sapasağlam sistemine dönmekten başka kurtuluş yolu yoktur. Biz, insanların Allah'a, O'nun hayat sistemine döneceklerine, gerçekten geleceğin İslamın olacağına inanıyoruz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  102
 • ISBN:
  2789785956877
 • Çeviri:
  Mustafa Özel
 • Yayınevi:
  Özgün Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 19:47 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitabı eğer normal bir şekilde okursanız eminim sıkılrısınız. Ama yazar bize bilgi vermiyor. Sadece İstikbal İslamındır diyor ve bizi buna tam bir şekilde inandırıyor. Bu kitabı okuduktan sonra net bir şekilde ve inanmış olarak "İstikbal İslamdır" diyebiliyorsunuz.

Kitaptan 1 Alıntı

Betül 
07 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Şüphesiz 'Allah'ın dini' hizmetçilik yapamaz ki, efendilerinin huzuruna çıksın, istedikleri zaman ona yönelsinler, istedikleri zaman da huzurlarından kovsunlar, o da el etek öperek çekilip gitsin, kapının arkasında hizmetçilerin 'gel' işaretini beklesin! Onu çağırdıklarında yerleri öperek huzura girsin, eğilerek ''Buyurun, efendim!'' desin. 'Din adamları' adını verdiklerinin yaptığı gibi.''

İstikbal İslamındır, Seyyid Kutubİstikbal İslamındır, Seyyid Kutub