İstiklal Harbi'nde Etnik İhanet

8,3/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
422 gösterim
Esat Toptanî ve İsmail Kemal hangi Paşa'ya Arnavut prensliğini teklif ettiler?..

Rauf Orbay'ın Amiral Calthorpe ile Agamemnon'da gizli görüşmesi. Orbay'ın İngiliz himayesinde Çerkez devleti isteğine Amiral Calthorpe ne yanıt verdi?..

İstiklâl Harbi'nde Türk düşmanı Rum papazlar...
İzmir işgal edilince Yunan'ın tahsis ettiği arabayla Kordon'da dolaşan Kuşçubaşı Eşref ve arkadaşları...
Yunan subayları şerefine ziyafet tertipleyen Yahudiler...
Türk'ü Türk'e kırdıran "mel'un enişte" Ferit'in akıbeti...
Said-i Nursi, "Kürdistan" kurulması teklifini nasıl reddetti?..

Bizans İmparatoru Konstantin, 29 Mayıs 1453'te hiçbir şansı olmamasına rağmen BİZE karşı savaşarak öldü. Peki yüzyıllar sonra bizim padişahımız ne yaptı?..

Zat-ı Şahane'nin maaşa bağladığı İngiliz destekçisi dernekler...
15 Mayıs'ta "Memleketi kurtarabilirsin" diyen Sultan Vahidettin, 8 Haziran'da Mustafa Kemal'in arkasından nasıl çekildi?

"Kürt Lavrens"ı Yüzbaşı Noel...
İskilipli Atıf neden asıldı?

Ermeni çetelerin kaçırdığı Türk çocukları...
Nazım Hikmet'in annesi ve dedesi İstiklâl Harbi'nde İngilizleri nasıl destekledi?...

Yeşilordu'yu Mustafa Kemal'e tercih eden komünistler...
Aziz Mahmud Hüdayi cemaatı, ecnebilere yaranmak için idam edilen Millî Şehit Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey'in cenazesine tam kadro katılınca ne oldu?...

Ünlü sunucumuz Orhan Boran'ın babası "Tıbbiyeli Hikmet "in hizmetleri...
İngilizlerin yönetiminde ayaklanan Kürtler...
Müslümanları katleden Antranik Paşa ve Barzani'nin bitmeyen dostluğu...

İstiklâl Harbi'ni Kürtlerle birlikte mi verdik?..
150'likler listesinde neden tek bir gayrımüslim yok?..
Türk Milleti'ne ihanet edenlerin hazin sonları... İntihar eden; kumar masasında neyi var neyi yok kaybeden; akli dengesini yitiren; din değiştiren; oradan oraya savrulan, "Memlekete dönecek yüzüm yok" diyenler...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  607
 • ISBN:
  9786054369584
 • Yayınevi:
  Bilgeoğuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Astiras Tombili 
11 Eyl 01:57 · Kitabı okumadı · 10/10 puan

Bu bir sürecin getirisi.II.Abdulhamidin uzun süreli saltanatı ve bıkkınlık veren Jurnal cılık,Sonunda Yüksek Okumuş Aydın takımı,aralarında anlaşarak,İttihat ve Terakkiy i oluşturup,bu şemsiyesinde devirdiler.İçleride Ağabey ve endeneyimli Mahmut Şev ket Paşa Sadrazam olur.Disiplinli yönetiminden sıkılanlarca yapılan Suikast ile ölür ken.Yerine Talat,Enver,Cemal Paşalr gelirken.Mustafa Kemal Paşa hataları yüzlerin e vurur ve şunlar yapılmalı uyarılarından dolayı Sevilmeyen insan olur.Enver Paşan ın Alay ve üzeri Ordu deneyimi yokken,Kendini Paşa ve Serasker yapmış.M Kemal Paşa ise sırasıyla yükselirken,Çanakkale,Bitlis,Suriyede orduyu geri çekerek hezim etten kurtarmış.Başarılarından dolayı ordudanda atamıyorlar.Mondros ateşkesi ile İt ilaf devletleri İstanbula doğru yola çıkınca,Bu üçlü Yurt dışına kaçar.Erkanı Harbiye tüm uyarılara kulak tıkamış,Hep onun başarısı ile bir faciadan kurtulmuş.Başsız kalı nca,Mustafa Kemal Paşa bildiğin gibi yap,görev sende demesi ile Samsuna doğru Anadolu görevi başlar.Sultan VI.Mehmet Vahdettin ile alakası yok.M Kemal Paşa O nu kaypaklıkla suçlar,Güvenilmez insan diye tanımlar.Anadoluda ilk direniş İzmire çıkan Yunan Ordusuna karşı.Hasan Tahsin'den sonra G Bekir Sami Günsav ve yan ındaki Yzb Selahaddin Yoğurtçuoğlu ile başlar.Ordu tamam,aferin,Ne siz direnişi ör gütleyin,Nede G K Karabekir'e görev vermiştir.Her şey Bugünün İstanbul Üniversite si Rektörlük Binası,o devirde Erkanı Harbiye idi,orada olup bitti.