İstiridye Çocuğun Hüzünlü Ölümü ve Diğer Hikayeler

8,9/10  (15 Oy) · 
44 okunma  · 
13 beğeni  · 
775 gösterim
Tim Burton'ın karanlık tarafları ve bu karanlıkta gizlediği gotik gülümseme okuyan herkesi kendi karanlığının gülümsemesinde ele geçirir ve imkansız bir karşı koyuşla, yani koyamayışla kitabın kahramanları ile fark etmeden özleşip yok oluverirsiniz. Yayımlandığı an itibariyle "kült" mertebesine erişmiş bir baş yapıt!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786055532529
 • Orijinal Adı:
  The Melanckoly Death of Oyster Boy & Other Stories
 • Çeviri:
  Artemis Günebakanlı
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra Karaköz 
20 Haz 12:11 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tim Burton'ın olası bütün film karakterlerini bir kitaba toplayıp hepsinden azar azar tadımlık bölümler yazdığı bir kitap gibiydi. Keza çizimlerde bir o kadar şahane idi. Eğlenceli ve hüzünlü bir saat geçirmek için fazlasıyla hoş bir seçim :)

İyi okumalar,

Mujurey 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

"Yüzümüzde asılıp kalacak gotik bir gülümseme..."

Tim Burton'ın o garip, tuhaf ve sıradışı dünyasını seven her gotik hayalperestin doyamayacağı yarım saat süren çok tatlı bir kitap. Her şiirin hikayesi yaratıcılığıyla çekiyor içine. En sevdiğim ise Toksik Çocuk Roy oldu sanırım. Tim Burton yapımlarını seyredip sevmiş kimse almalı, okumalı, resimlerini dakikalarca incelemeli ve tekrar okumalı. Her ne kadar Artemis Günebakanlı tarafında çok hoş bir çeviri yapılmış olsa bile orjinalini de okumak isterim kitabın.

koku nehri 
 08 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

tim burton nın yaptığı her işi o kadar çok seviyorum ki , onunun bu dünyadan değilmiş gibi başına buyruk halleri , çizimleri , fikirleri o kadar orijinal, farklı ve şahsına munhasır ki düşünürken ile istemsizce gülümsüyorum
kısa kısa nesir biçimde yazılmış birçok yaşam var , mutlaka mutlaka denk gelirseniz okuyun
ama yavaş okuyun 15 dakikada bitiyor :(

Norma 
 25 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tim Burton, sinemaya yansıttığı gotik tarzını şiir kitabına da yansıtmıştır. Kütüphanemde olduğu için mutlu olduğum kitaplardan biridir.