İstiridye Korsanları

7,0/10  (3 Oy) · 
13 okunma  · 
1 beğeni  · 
441 gösterim
Serseriler dünyasının az bulunur yetenekli yazarlarından olan Jack London yaşadıklarını edebiyat haline getirme konusunda da hatırı sayılır bir ün edinmiştir. Yazdığı kitaplar onun özyaşamından izler taşır. Gemicilik, altın arayıcılığı, box gibi işler yapmış, bu dönemde yaşadıklarını hayal dünyasıyla birleştirerek, bir 'serüvencilik' ruhu oluşturup, yazmayı bilmiştir.

Bu bağlamda değerlendirilebilecek kitaplarından biri de İstiridye Korsanları'dır.

Beklenmedik sürprizler, deniz maceraları ve mutlu sonlardan hoşlananlar için keyifle okunabilecek bir eser...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2003
 • Sayfa Sayısı:
  127
 • ISBN:
  9789753853149
 • Çeviri:
  Saner Yıldız
 • Yayınevi:
  Oda Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Okuldan kaçan Joe'nun gemici olma hayalleri ve gemici olacakken bir korsan gemisinde mürettebat olmasını konu alıyor kitabımız. Aslında gemici olmadan önceki bölümü çok daha başarılı bulduğumu söylemek istiyorum. Bu benden kaynaklı sanırım çünkü denizde geçen kısımlar beni sarmadı saramadı. Bununla birlikte karakterler çok hoşuma gitti. Okunmasa da olur.

Nuray Kirik 
15 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

İstiridye Korsanları´nda Jack London, çocuk kahramanları aracılığı ile bir deniz serüvenini anlatmaktadır. Okuldan sıkıldığı için evinden kaçan Joe tayfalık yapmak amacıyla bindiği teknenin korsan teknesi olduğunu bilmemektedir. Böylece Joe ilginç bir serüvenle karşılaşacaktır....