İyi Hissetme Sanatı Kronik mutsuzlukla Baş Etme Rehberi

8,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
605 gösterim
"Devrim niteliğinde… Duygu dengesini bulmak isteyenler için gerçekten faydalı bir rehber. Bu kitabı hararetle tavsiye ediyorum."
-Daniel Goleman-

Kronik Mutsuzlukla Baş Etme Rehberi
Depresyonla mücadele ediyorsanız, cesur olun, umudunuzu kaybetmeyin. Dikkatinizi en zorlu duygulara ve yaşam tecrübelerine yoğunlaştırmanın basit ama güçlü bir yolu olan farkındalık, kronik mutsuzluğunuzu tamamen yok etmede size yardımcı olabilir.

Bu kitapta benzersiz nitelikteki dört uzman, kötü ruh halinden sıyrılarak "düşünme" veya sadece "üzülmemek için kendini zorlama" gibi çabaların bizi girdabın nasıl daha da içine çektiğini açıklıyorlar. Doğu'nun meditasyon gelenekleri ve bilişsel terapi dersleri sayesinde insanı umutsuzluğa götüren olumsuz düşünceler, kendini suçlama ve sürekli aynı sorun üzerinde düşünüp durma gibi zihinsel alışkanlıklara karşı direnç kazandığınızda, hayatın zorluklarıyla daha kolay başa çıkabileceksiniz.
Necmiye 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 43 günde · 6/10 puan

Tavsiye edilen meditasyon ve egzersizler disiplinli bir şekilde yapıldığında depresyonla ciddi anlamda mücadele edilebileceğini garantileyen ve uzmanlarca hazırlanmış faydali bir kişisel gelişim kitabı.