1000Kitap Logosu
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim

İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.1
130 Kişi
426
Okunma
185
Beğeni
1.062
Gösterim
192 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 26 dk.
Adı
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim
Basım
Türkçe · Türkiye · Hayy Kitap · 2020 · Karton kapak · 9786257909839
Hatice Kübra Tongar'dan Mutlu Ailelere! Çocukluk yaralarımızı iyileştirmek için bir yol haritası: Annemizin güçlü yönlerini alıp cebimize atalım, hatalı tutumları geçmişte bırakalım! “Çocuğuma bağırmak istemiyorum ama kendimi bir türlü tutamıyorum.” “O kadar basit şeylere öfkeleniyorum ki, sonra günlerce vicdan azabı çekiyorum.” “Genç kızken ‘anneme benzemek istemiyorum’ diye ağlardım. Şimdi bakıyorum, aynı annem olmuşum!” “Çocuğum ağladığında çok öfkeleniyorum.” “İçimde nedenini bilemediğim bir öfke var.” “Ne yaparsam yapayım anne olarak kendimi hep yetersiz hissediyorum.” Hayatımıza zehir gibi sızan bu cümlelerin nedenini keşfetmeye hazır mısınız? O halde toparlanın, çocukluğumuza gidiyoruz! Neden öfkeliyiz, neden yetersiz hissediyoruz, çocuğumuzun ufacık yaramazlıklarına neden kocaman tepkiler gösteriyoruz, içimizde bir türlü dolmayan bu boşluk hissinin kaynağı ne? Bağırmayan Anneler kitabının yazarı Uzman Aile Danışmanı Hatice Kübra Tongar hepimizi iç çocuğumuzu bugüne doğurmaya davet ediyor.
6 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺21,46
9.1
10 üzerinden
130 Puan · 37 İnceleme
Gamze Ergin
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim'i inceledi.
192 syf.
·
41 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Herkesin çocukluğuna hitap eden, çocukluk sorunlarımıza değinen ve çözümler sunan harika bir kitap. Okudukça affettim ve hafifledim... Tüm annelere hatta babalara anne baba olacaklara tavsiye ederim. Geçmişi yönetmekle kabullenmekle ilgili güzel tavsiyelerde bulunmuş. Basit bir dili var yani anlaşılır bu da kitabı daha akıcı hale getirmiş.
5
Beyza Baykara
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim'i inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Her bireyin çocukluğuna dair olumlu hatıralar olduğu gibi olumsuz ve travmatik yaşantılar da mevcut. Bu olumlu hatıralar; olumsuz ve travmatik yaşantılar bireyin hayatını etkilemekte. Hatice Kübra Tongar 'İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim' kitabında: Birey üzerinde etki eden olumsuz ve travmatik yaşantılar, aile ve toplum tarafından doğru zannedilen yanlışlar, ebeveynlerimizden öğrendiğimiz olumlu ve olumsuz kazanımların çocukluğumuzu, ebeveynliğimizi, çocuklarımızı kısacası yaşantımızı nasıl etkilediği üzerinde durup çocukluğumuzda yaşadığımız trajik olayları nasıl iyileştirebiliriz? Bilinçli bir birey nasıl olabiliriz? Kişiliğimizi ilgi alanlarımızı nasıl keşfedebiliriz? Sınırlarımızı nasıl belirleriz? Öfkemizi nasıl kontrol edebiliriz? En değerli hediye en kıymetli miras olan sağlıklı ebeveyn çocuk ilişkisi nasıl olmalı?.. Gibi sorulara harikulade bir üslup ile cevap verdiği faydalı bir kitap.
3
yonca kiycak
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim'i inceledi.
192 syf.
·
11 günde
·
10/10 puan
Öncelikle çok beğendiğim bir kitap oldu . Bazı olaylarda çocuğunuza karşı tavrınız nasıl olmalı , geleneksel olarakta buna değinmiş, dili de çok sade ve anlaşılır … - çocuk acılarımızı ve travmalarimizin yükünü evlatlarımız çekmek zorunda degil zinciri biz kırıp mutlu olabiliriz . ( kitaptan anladığım mesaj)
4
Hoca Hanım
İyileşen Çocukluğum İyileşen Anneliğim'i inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ya harika bir kitap. Gerçekten adında yazdığı gibi anneliginizi ve hatta bireysel olarak kişiliğinizi iyileştiren onaran o kadar güzel bir kitap ki.. Artık her önüme gelene tavsiye edeceğim bir kitap daha çıktı karşıma . İçinde uygulamalı çözüm önerileri de var . Herseyden önemlisi fark etmenizi sağlıyor. Ondan sonrası zaten kolay. Hatice Kübra tongarin en beğendiğim kitabi diyebilirim artık. ♡
3