İzdiham - Sayı 41 (Eylül - Ekim 2019)

·
Okunma
·
Beğeni
·
442
Gösterim
Adı:
İzdiham - Sayı 41
Alt başlık:
Eylül - Ekim 2019
Baskı tarihi:
1 Eylül 2019
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148891000
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İzdiham Dergi
İnanılmaz şık, göz kamaştırıcı bir tasarım ve içerikle İzdiham'ın yeni sayısı çıktı. İzdiham, 41. sayı ile öyle bir şeye başlamış ki kendinden öncekileri unutturmuş kendisinden sonra geleceklere ise ışık tutmuş. Baştan sona doya doya okumaya başladım. Emeği geçenlerin yüreğine sağlık. Bülent Parlak hem şiiriyle hem yayın yönetmenliğiyle harikalar yaratmış 41. sayıda. Çok özel bir dergi İzdiham.
64 syf.
·9/10
İşimiz tikel olanı ifşa etmek, kamusallaştırmak, gerçeğin üzerindeki cafcaflı kıyafetleri söküp atarak ona özünü bağışlamak olduğu için kaynağını da yaşamın içinden alan metinlerle doluyor heybemiz. Bu yüzden on kapağındaki yargı da hakikatin bilgisidir, arka kapaktaki adres de. Ayrılık ilk elmayla başladı, bu da doğru, Rohingya'nın yerini adımız gibi biliyor oluşumuz da. Sağ elimiz daima sol göğsümüzdedir mesela. Rohingya'dadır.

Uzaya uçarken bile ıslık çalanların dergisi @izdihamdergi 'nin 41. sayısı kabuğuna sığmayarak aranızdaki yerini aldı. Her yerde bulabilirsiniz. Üstelik yeni kadrosu, tasarımı, fontları ve kral çıplak demeye devam edişiyle daha da güzelleşti.

Ben de 19. sayfada, yarımın bazen tamdan büyük olduğunu, bazı hayatlarını, bazı eksik hayatların, diğer tam hayatlardan daha büyük olduğunu yaşamın kendisinden naklederek yazdım.

Nasıl olsa yaşam değil, yaşamak ciddi bir müessesedir. İnanmazsanız en yakın seçkin kitabevine koşun, dergiyi alın. Bu kez o sizi okusun. Bakarsınız bağrınızın özlediği taştır o.
64 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
İzdiham bütün dergileri bir kenara bıraktıracak bir sayı ile karşımıza çıktı. Baştan sona harika bir dergi yapılmış. İzdiham bu ülkenin Avrupa'ya açılan yüzü. İnanılmaz özenle hazırlanmış her sayfası. Çok beğendim.
“Uzunca bir süre,bu dünyanın bir başka gezegenin ya akıl hastanesi ya da bir çeşit atık deposu olduğunu düşündüm.”
"Sorarlarsa "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından."
İzdiham Dergisi
Sayfa 2 - Izdiham Maarif Takvimi- Meltem Gülname Kaynar

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İzdiham - Sayı 41
Alt başlık:
Eylül - Ekim 2019
Baskı tarihi:
1 Eylül 2019
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148891000
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İzdiham Dergi

Kitabı okuyanlar 26 okur

  • Seda
  • Büşra DEMİREL
  • KuşluGazel
  • gulchin
  • Fevkalbeşer
  • Feyza Yalman
  • Şüheda Canbaz
  • Gülfem
  • Buket
  • yâren

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%46.2 (6)
9
%23.1 (3)
8
%7.7 (1)
7
%23.1 (3)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları