Jacob De Zoet'in Bin Sonbaharı

9,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
464 gösterim
Booker 2010 finalisti, İngiliz Uluslar Topluluğu En İyi Yazar Ödülü

Yıl 1799. Hollandalı Jacob de Zoet, sevdiği kızla evlenebilmek uğruna, Batı kültürünün ülkeye sızmasını engellemek için çok ciddi bir sansür geliştirmiş olan Japonya'ya gider. Kâtip olarak çalıştığı yapay ticaret adası Decima'da bir yandan işindeki dürüstlüğün başına açtığı dertlerle, bir yandan da yanık yüzlü ebe Aibagava'ya duyduğu beklenmedik aşkla başa çıkmaya çalışır.

Şiranui Dağı Manastırı'nın başrahibi Enomoto'nun ölümsüzlük peşindeki karanlık eylemleri ve Fransa ile İngiltere arasındaki siyasi ve ticari çekişmeler sonucu Decima'nın İngiliz gemilerince kuşatılması, Jacob'un kendini isyan lideri olarak bulmasına yol açacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  656
 • ISBN:
  9786050920628
 • Çeviri:
  Sıla Okur
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Fatih DOĞANCI 
09 Şub 22:27 · Kitabı okudu · 54 günde · Beğendi · 8/10 puan

İçinde aşkı, macerayı, tarih ve kültürü farklı yoğunluklarda ve hepsinin hakkını vererek barındıran çok katmanlı bir epik roman. Her anlamda çok keyifli ve etkileyici,insanın ruh dünyasına başka dünyalardan, başka heyecanlar, başka kokular ekleyen bir kitap. David Mitchell gösterişten uzak fakat asla basitliğe kaçmayan dili ve hikaye anlatma becerisi ile "Siyah Kuğu Parkı" ndan sonra ikinci ve bu kez daha fazla etkiledi beni.

Kitaptan 1 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber

David Mitchell'in yeni kitabının yayın tarihi 2114
David Mitchell'in yeni kitabının yayın tarihi 2114 Sinemaya da uyarlanan Bulut Atlası romanının İngiliz yazarı David Mitchell, son eserini tamamladı; fakat 2114 yılına kadar kimse kitaptan tek bir satır dahi okuyamayacak!