Julian Sırrı ( Cep Boy )

7,3/10  (12 Oy) · 
39 okunma  · 
8 beğeni  · 
632 gösterim
Da Vinci Şifresi heyecanını tekrar yaşamak isteyenler,
bu sürükleyici romanı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. --Publishers Weekly-

Eski CIA ajanı Don Huff İspanya Sevilla'da Hitler'in ekibinde önde gelen bir üye olan Skorzeny ile ilgili bir kitap yazmaktadır. Bir gün temizlikçi eve geldiğinde adamın vurularak öldürüldüğünü görür. Don'un kız kardeşi polisin hiçbir şey yapmamasından dolayı Lang Reilly'den yardım ister. O bunu kabul eder çünkü öldürülen kişi arkadaşıdır.

Don Huff'u öldürenler gün ışığını görmeksizin yazmaya devam ettiği kitabının yayınlanmasına engel olmak için mi onu öldürmüşlerdi? Öldürülmesine neden olan sırlar neydi? Lang, nedenleri bulmaya kararlıdır. Fakat arkadaşını öldürenler gerçeklere yaklaştığı takdirde onu da öldürmekten çekinmeyecektir.

Sırların izi onu 2. Dünya Savaşı'na ve Kilise'nin kuruluşu döneminde üstü örtülen gizemlere sürükleyecektir. Ölümcül bir takip Lang'ın peşindedir. Her bir sır çözüldüğünde Lang daha fazla tehlikeye girmektedir. Lang adım adım sonuca yaklaşmaktadır-eğer hayatta kalmayı başarabilirse.

"Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız! Loomis tek hikaye içinde üç dönemi farklı ve sürükleyici olay örgüleriyle bütünleştirmiş. Tam da gizemin çözüldüğü düşünülürken, Loomis her zamanki gibi son ana kadar okuyucuyu şaşırtmaya devam ediyor. Pegasus Sırrı'nın devamı niteliğindeki bu kitabı herkese şiddetle tavsiye ediyorum."
-Fresh Fiction-

"Julian Sırrı ilk sayfasından itibaren bitene dek okuyucunun ilgisini çekmeyi başaran akıcı bir kitaptır. Dan Brown hayranları Julian Sırrı'nı Da Vinci Şifresi kadar heyecan yüklü bulacaklardır. Gregg Loomis Indiana Jones tarzında karakterler yaratan yetenekli bir hikayecidir."
-Midwest Book Review-

"Gregg Loomis, sizi her dönüşte yeni bir macerayla karşılaşacağınız bir sırlar labirentine davet ediyor."
-Mystery-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786055943974
 • Orijinal Adı:
  The Julian Secret
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir polisiye roman. Eski CIA ajanı yeni avukat Lang Reilly, sevgilisi olan ajan Gurt Fuchs ile mutlu mesut yaşamaktadır. Ancak bu arada Nazilerle ilgili bir kitap yazan eski bir ajan dostu Madrid'de öldürülür. Kızı çağırdığı için bu işi araştıran Lang, Otto Skorzeny hakkında bazı bilgiler edinir. Bu arada Fransa'da bir mağarada imparator Julian'a ait bazı yazılar ele geçirilir. Bu sırrın anahtarı Otto'ya ve Vatikan'a dayanmaktadır. Hristiyan aleminin böyle bir buluşa henüz hazır olmadığı da bir gerçektir. Bu yüzden Lang ve Gurt tehlike altındadır. Ancak hain hiç beklemedikleri biridir. Acaba bu maceradan sağ çıkabilecekler midir? Keyifle okunan bir roman.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
26 Eki 2013 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitabı bu kadar yerden yere vurmak anlamsız. Kitap gerçekten devam niteliği taşıyor. ve ilk kitabın kadın kahramanı bu kitapta baş role çıkıyor. Yalnız ilk kitap Davinci Şifresi ile kıyaslanamayacak nitelikte fakat güzedi. bu kitapsa daha da basit. Yinede aksiyon kitapları zaten keyif alınmak için okunuyorsa bu kitap tam size göre