Kabadayıların Dünyası

8,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.299 gösterim
Görsel veya yazılı Medya aracılığıyla her gün yeni yeni insanlar "Baba" "Ülkücü Baba", "Mafya" diye lanse edilmektedir. Bu tür haberleri yapanların çoğu, babalarla dubaları birbirinden ayırt edemiyecek türde habercilerdir. Çünkü ülkemizde halen uzmanlaşmış haberciliğin önemi bilinmediğinden herkes her konuda haber yapmaktadır. Halbuki dünyanın bir çok ülkesinde her konunun uzmanı olan araştırmacılar yapacakları haberi çok yönlü araştırıp, belgelere veya tanıklara dayandırarak hazırlamaktadırlar.
Serdar Poirot 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Eski kabadayılar ve günümüz mafya babaları ile ilgili olarak bilgiler veren bir araştırma eseri. Osmanlı dönemi kabadayılarından Arif Bey ve Matlı Mustafa ile başlayıp sonrasında Dündar Kılıç, Kürt Ahmet, Alaattin Çakıcı, Antepli Abdullah, Kürşat Yılmaz, Sedat Peker, Drej Ali, Abuzer Uğurlu, sinema oyuncusu Yılmaz Güney gibi isimlerin hayat hikayeleri, yapılan röportajlar, işledikleri suçlar, gazete haberleri gibi detaylı bilgiler veriliyor. Özellikle Yılmaz Güney hakkında çok ayrıntılı bilgileri verildiği bu kitapta ayrıca Çakıcı - Eyüp Aşık, Çakıcı - Korkmaz Yiğit ve daha pek çok görüşmelerin içerikleri hakkında da bilgi veriliyor. Özellikle 90'lı yıllardaki o karanlık dönemi detayları ile anlatması açısından önemli bir kitap. Konu hakkında ilgisi olanların mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.

Kitaptan 2 Alıntı

Bünyamin Müftüoğlu 
15 Nis 18:52 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Her insan senin için bir soru işareti olmalıdır. İşaret küçülüp yok olsada; nokta daima kalmalıdır.

Kabadayıların Dünyası, Hakan Türk (Sayfa 58 - Akademi Tv Programcılık, 6.Baskı)Kabadayıların Dünyası, Hakan Türk (Sayfa 58 - Akademi Tv Programcılık, 6.Baskı)
Bünyamin Müftüoğlu 
15 Nis 19:01 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Carl Sandburg
Yaşam acı bir soğana benzer, kat kat soyarken zaman zaman ağlatır.

Kabadayıların Dünyası, Hakan Türk (Sayfa 149 - Akademi Tv Programcılık, 6.Baskı)Kabadayıların Dünyası, Hakan Türk (Sayfa 149 - Akademi Tv Programcılık, 6.Baskı)