Kaç Kiloya Programlısın: Bilinçaltı Diyeti

5,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
474 gösterim
Bedeniniz hangi içgüdüsel programla çalışıyor?

Metabolizmanızı nasıl hızlandırabilirsiniz?

Bedenin doğal set noktası nedir?

Plato evreleri nasıl oluşur?

Duygusal açlık nedir?

Duygusal şişmanlık nedir?

Bilinçaltı kalıplarınız kilo vermenizi nasıl engelliyor?

Metabolizmayı etkileyen temel hormonlar hangileridir?

Kilo vermek isteyen çoğu insan, bedenini bir düşman gibi görür. Siz kilo vermek istersiniz ama bedeniniz sizi dinlemez ve fazla kiloları vermemek için direnir. Yaptığınız diyetler, bedenin direncini kırmaya yöneliktir. Bedeninizle bir savaş başlatmışsınızdır. Ama ne kadar diyet yaparsanız yapın son sözü söyleyen yine bedeniniz olur; iradeniz değil.

O zaman bedeninizi tanımak, ondan öğrenmek daha bilinçli bir seçim olmaz mı?

İyi bir dinleyici olduğunuzda bedeniniz harika bir öğretmen olur. Bedeninizin niye kilolu kalmak istediğini anladığınızda diyet yapmaya son verir ve onun rehberliğine güvenirsiniz.

Bedeniniz yağ biriktirmeyi istediğinde, diyet bir işe yaramadığı gibi bedeninizin daha da fazla yağ biriktirme güdüsünü harekete geçirir.

Bu kitapta kilo ile ilgili sorunlarınızı yaratan nedenleri ve doğal çözüm yollarını öğrenecek, belli uygulamalarla çözümü hızlandıracaksınız.
Merve Mrv 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitabın ismine aldanıp bilinçaltındaki düşünce kalıplarımızın kilomuza etkisi ve bunları değiştirme yöntemlerini bulacağım bir kitap sandım. Tamamiyle fiyasko.. Beslenmeye dair hemen hemen hepimizin bildiği bilgileri yazıp paylaşmış yazar. Ne kadar etik ne kadar çıkarcı bir durum tartışmaya açık..