Kaçak Yolcu Malory-Anderson Family Serisi 3

7,8/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
550 gösterim
Bazen bir yemini bozduğunuza hiç pişman olmazsınız…

Kalbi kırılan ve çaresizce evine, Amerika'ya gitmeye çalışan Georgina Anderson, Maiden Anne gemisine binebilmek için kamarot kılığına girer. Ancak hiç hayal etmediği bir şey olur ve geminin çekilmez kaptanı James Malory'nin her kaprisini yerine getiren, özel kölesi haline gelir.

Çalkantılı Malory ailesinin günah keçisi, yakışıklı eski korsan bir zamanlar hiçbir kadının onu evlenmeye ikna edemeyeceği üzerine yemin etmiştir. Fakat açık denize açıldıklarında dirayeti, kontrol edilemez bir tutku ve olağanüstü bir güzelliğin etkisiyle sarsılacak, kendi kendine büyük bir mücadeleye girecektir.

"Sıra dışı bir masal."
-Romantic Times-

"Üst düzey bir eğlence."
-Publisbers Weekly-

"Lindsey fantezi yaratma işinin ustası. Aradığınız romantizmi bulacaksınız!"
-Inside Books-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  450
 • ISBN:
  9789944827133
 • Orijinal Adı:
  Gentle Rogue
 • Çeviri:
  Funda Sularöz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Neşe McYksl 
 28 Nis 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · 10/10 puan

Bu kitabı çıktığı günden beridir merak ediyordum. Geçen sene fuarda indirimli olarak almıştım. Ancak okumak bugünlere kısmetmiş. İyi ki bu zamana kaldı. Çünkü seriyi sırasına göre okudum ve Malory ailesi . Anderson ailesinin abileri de ayrı alem yalnız demedi demeyin . Esas kızımız Georgina'nın ismi lazım değil nişanlısı bundan 6 yıl önce ABD - İngiltere savaşında İngilizler tarafından esir alınır ve bir daha haber gelmez 6 yıl boyunca. Neyse kızımız nişanlısını bulmak için ailece nefret ettikleri İngiltere'ye bir aile dostu ile beraber gider. Şanssızlık bu ya paralarını da çaldırırlar. Bir gece yine eski nişanlıdan haber almak için bir meyhaneye giden ikili ~tabi bu arada kızımız erkek kılığında~ saç rengi nedeniyle James ve Anthony ile biraz kavga etmek zorunda kalırlar ve sonra Anthony aradıkları kişinin Georgina ve aile dostu olmadığını görünce kavgayı bırakır. Fakat James kavga için Georgina'yı yakaladığında onun bir kadın olduğunu anlayıp üstüne de bir bağırınca apar topar meyhaneden hepsi beraber çıkarlar. Dışarıda da Georgina ve arkadaşı bir yolunu bulup James ve Anthony'den kaçar.
Aradan geçen birkaç gün sonra eski nişanlı bulunur. Evine gidilir. Ama o da nesi adam evli mutlu ve çocuklu modunda. Tabi Georgina yıkılır ve derhal Amerika'ya dönmek için bir gemi ararlar ve Amerika'ya yakın rotası olan ve ertesi gün kalkacak tek gemi eski korsan Kaptan Hawke olan James'in gemisidir. Tek sorun yolcuya değil mürettebata ihtiyaçları vardır. Ehh aileden gemici olan Georgina ve arkadaşı gemide çalışmaya karar vererek Marry Anne'de çalışırlar. Tabi kızımız yine erkek kılığında.
Meyhanedeki kavgadan sonra Georgina'yı bir türlü unutamayan James ise gemiye yeni mürettebat olarak alınanların ismini duyunca "ben istedim bir göz Allah verdi iki göz" diyerek sevinir. Çünkü Georgina onun kamarotu olacaktır. Ve Georgina'nın kılık değiştirdiğini anlamamış rolü yaparak kızı baştan çıkarmanın keyfine varacaktır. Gerisini de ben anlatmayayım da gidin okuyun değil mi