Kadavra Mevsimi

·
Okunma
·
Beğeni
·
102
Gösterim
Adı:
Kadavra Mevsimi
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257099189
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Lütfen, önlüğünü giy, eldivenlerini ve maskeni tak.
Kadavra kesmek, pis bir iştir ve ortalık biraz kirlenecek.
Tedirgin olmanı anlıyorum.
Merakın, korkuna galip geliyor, değil mi?
Aksi takdirde burada olmazdın.

Çekinme, otopsi masasına iyice yaklaş.
Şşş! Ölülerin yanında yüksek sesle konuşulmaz.
Bu yüzden, beni can kulağıyla dinlemen gerek.
Çirkin şeyler duyacaksın, kötü şeyler.
İkimiz de biraz üşüyeceğiz çünkü bu…
İçimizi ısıtacak türden bir hikâye değil.
Huzurunu kaçıracak ayrıntılara,
Yerli yersiz korkulara hazır olmalısın.
Ve umarım miden sağlamdır.
Haydi, cesaretini topla ve sedye örtüsünü aç!
İnan bana, bunu yaptığına pişman olmayacaksın.
Sana unutamayacağın bir hikâye anlatacağım.
448 syf.
Önce ayakların ağırlaşır adım attıkça sonra bileklerin soğukla bütünleşir. Burnuna formaldehit çalındığında beyin damarlarında acı bir genişleme midende garip bir burkulma hissedersin. Eldiven içindeki parmaklar terlemeye avuçların nahoş bir kaşıntıya maruz kalır. Anlına biriken ter zerecikleri kalbinin çarpması sonucu görünür hale gelir. Göz odağın girişteki yazıya kilitlirdir artık.

"Burada ölüler, dirileri eğitir"

Neredesin? Kimsin? Ne amaçla buradasın? Ne yapmak üzeresin? Korku, endişe ve adrenalin işte bu üçlü seni ilk zamanlar yoklayacak olan olgular. İlk kez bir ölü görmek, üstelik yüzünün tanınmaz olduğu bir ölü ile çalışacak olman seni gergin bir ruh haline sokuyor olmalı.

Yeni başladığın tıp öğreniminde verilen kadavra sana garip ve olağandışı sanrılar yaşatacak. Mülteci bir kadın, okul duşluğunda intihar etmiş bir genç ve geçmişte unuttuğun çok önemli bir gerçek seni sona doğru götürüyor. Pisişik güçlerin ölüme yakınlaştıkça kuvvetlenirken seni rahat bırakmayan ruhlara her geçen gün bir yenisini daha ekleyeceksin. Ta ki sen geçmişin kapalı dehlizlerindeki sırrı tekrar hatırlayana dek!

Geçmişinde neyi unuttun genç? Beyninde büyüyen bir canlı bomba her geçen gün seni ölüme yaklaştırırken en yakın dostların Emre, Orkun ve Anıl tek tek senden alınıyor.

28 numaralı yurt odasına hoşgeldin okur! Burada o, Anıl, Emre ve Orkun aynı ranzaları paylaştı. İsmini henüz bilmemen gereken tıp öğrencimizin ruhani varlıklarla kapanmamış bir hesabı var. Bu kitabı okuduğunda kapalı olan kartlar tek tek açılacak. Dikkat et, blöf yapanlar seni fazlasıyla sarsabilir. Kozunu iyi kullan çünkü ondan uzak olmadıkça bu okuldan sağ çıkman söz konusu değil!

4 yıllık bir emeğe ayakta bir alkış! Tebrikler yazar Cuneyt , beni oldukça etkileyen bir kitap oldu. Buna resmen şahı mat etmek denir.

#kadavramevsimi #cüneytcandaş #muptelayayinlari
448 syf.
·8/10
Evett kitabı bitirdim. Bu nasıl bir kitaptı böyleee. Ruhlar, hayaletlerrr. İtiraf edeyim bir ara musallat, cin, büyü tarzı bir yere gidiyor kitap kesin diye düşündüm ama yok alıştığımız dini korku unsurları yoktu. Daha çok Amerikanvari bir korku gerilim kitabıydı. Dili iyiydi, konusu iyiydi. Ne olay sahneler vardı öyle uuuuuuuu. Ara ara karaktere kızdığım ne yapıyorsun manyak dediğim oldu tabi. Ama beni en çok kızdıran karakter tabiki de Emre oldu. Salak arkadaşın sana bir şey anlatıyor dimi. Bir sıkıntısı var demekki. Bir kork, bir tırs, bir düşün yahu! Hemen başka şeye bağlıyorsun. Hiç mi içine şüphe düşmed? Hiç mi gece gözüne uyku girmedi? Hiç mi huzursuz hissetmedin be gamsız. Neyse iyi arkadaşsın sen bişi demiyorum.
Sonunu hiç beklemiyordum he ne yalan söyliyim. Bir ara her şey hastalığa bağlanacak konu kapanacak diye korkmadım değil ama neyseeeh. Uff çok iyiydi cidden.
448 syf.
·Beğendi·10/10
Tıp fakültesini kazanan bir gencimiz var. Ana karakterimiz olur kendisi. Annesi pek vurdumduymaz birisi. Okuluna doğru yola çıkıyor bu gencimiz. Okul ortamı yurt ortamı derken Emre adında sıkı bir dostu oluyor. Yalnız bu gencimiz pek gizemli hee.
.
.
Buraya kadar her şey çok güzel evet ama bundan sonrası ah ah...
Tıbba karşı aşırı ilgim var lâkin söz dönüp dolaşıp kadavralara geldi mi arkama bakmadan kaçasım geliyor be! Bu kitapta da her öğrencinin bir kadavrasi var üzerinde işlem yaptığı. Allah'm dehşet bir şeydi o bölümler.
.
.
Bu gencimiz gizemli demistim ya hani, psikolojik sorunları var bunun. Neler yaşıyor ve yaşatıyor ah ah, ah ki ne ah hem de. Ortalık birbirine karışıyor. Hangisi gerçek hangisi değil bir süre sonra karışıyor her şey.
.
.
Genel olarak kitabı aşırı sevdim ve korku gerilim türünde bu derece başarılı yerli bir yazarın kitabını okumak da ayrı mutlu etti beni. Sayfalar birbiri ardına giderken sanki bu türde kendini ispat eden yabancı bir yazarı okuyormuş gibi hissettim. Cuneyt 'ın daha ilk kitabı olmasına rağmen gayet başarılı idi. Ikinci kitap için beklentiler tavan olacak benden demesi.

#parlakmeltemkitapligi
448 syf.
·9 günde·9/10
 Herkese Merhabalar, bugün size Cuneyt ın yazmış olduğu Kadavra Mevsimi kitabından bahsetmek istiyorum.  Cok başarılı bulduğumu, yazarın , kitabın okuyucuya yansıtmak istediği duyguları aktarmada cok başarılı olduğunu belirtmek istiyorum.  Üzerinde büyük emek harcadığı cok belli oluyor, özenilmiş işler her zaman kendini belli eder.
.
☠ Benim en korktuğum olaydır, başkalarının görmediği şeyleri görmek, duymadığı sesleri duymak. Başkalarına kendimi inandırmaya çalışmak.  Bu duygu bile insanı ürpertirken okuduklarımın yoğunluğu, gerginliğimi artırmaya yetti.
.
☠ Sorumsuz ve sorunlu bir anneye sahip olan karakterimiz tıp fakültesine gitmek için yola düştüğünde başına geleceklerden habersizdir.  Yurda gitmek için geçtiği ıssız yolda başlayan gariplikler,  konuşan kadavralarla devam ediyor. Gerilim ve aksiyon dolu sahnelere korku dolu anlar da eslik ediyor.   Iyi ki bu kitabı okulda anatomi dersi aldığım dönemde okumamışım, hepimizin ilgisini çeken kadavralardan kaçmak zorunda kalmak hoş olmazdı
.
☠ Kitapta adı geçen her karaktere dikkat edin , hiç birisi öylesine yazılmamış.  Kimin ne zaman nereden çıkacağı belli olmuyor.  Kitabın +18 okuyucu kitlesi için uygun olduğunu da buradan belirteyim.
.
☠ Kitaptaokuduğum ilk cümleden son cümleye kadar,  her bir  detayını ayrı sevdim ancak belli başlı sahneler hafızamın en derin yerine kazındı.  Banyo sahnesi , kamyon kazası sahnesi , off cok güzeldi.   Siz de okuyun, seveceksiniz.
.
.
440 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Öncelikle yazarımızı tebrik ederek başlamak istiyorum. Gerçekten çok sağlam bir kurgu ve inanılmaz bir sürükleyicilik... Kitabın çok övülmesi nedeniyle ve en sevdiğim türün de korku-gerilim olmasından dolayı merakıma yenilip hemen aldım kitabı. İtiraf etmem gerekirse olayların daha tam olarak başlamadığı ilk sayfalarda “çok tahmin edilebilir” bir kurgu olduğunu düşünmüştüm fakat öyle olmadığını çok geçmeden anladım. Kitabın bir yerinde çığlık attığımı hatırlıyorum (şaka değil)
Korku filmlerindeki “korku”yu hiçbir kitabı okurken yaşayamayacağımızı düşünüyorum çünkü aniden çıkan sahneler ve daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama sanırım “25. Kare” tekniği denen bir teknik kullanıldığı için daha fazla etkilenebiliyoruz. Fakat buna rağmen geceleri kitabı okuyamadım çok fazla çünkü kitaptaki sahnelerin rüyalarıma girmesini istemedim. Gerçekten gerilimi ve korkuyu iliklerinize kadar yaşatacak inanılmaz güzel bir kurguya sahip. Kitabın +18 olduğunu da unutmadan söyleyeyim. Umarım Cüneyt Candaş yazmayı bırakmaz biz de zevkle okuruz yine. Güzel bir gerilim, korku ve ya polisiye okumak isteyenler hiç tereddüt etmeden alıp okuyabilirler. Sürükleyiciliğiyle neredeyse tek nefeste okunabilecek kadar harika, kitabı elimden bıraktığım her an aklımda kitap vardı ve böyle sürükleyiciliğin hastasıyım! Israrla tavsiye edilir, lütfen okuyun
448 syf.
·Beğendi·8/10
Talihsiz genç sevgi görmediği annesinden, evinden tıp fakültesini kazandığı için ayrılır. Yurda yerleşir ve burada kendisi gibi tıp öğrencisi arkadaşlarıyla tanışır. Kısa zamanda Emre ile yakın arkadaş olurlar. Emre burada benim için önemli bir detay dostluk kavramı iyi vurgulanmış. Koşulsuz, şartsız birine sırtını dayayabilmek Mehmet için mükemmel bir his olmalı. Neyse gelelim konusuna çok da detaya girmeden 400 sayfa nasıl girmeyeceksem. Genç arkadaşımız tuhaf sesler duymaya başlar ve ardından varlıkları görür. İstedikleri tek şey hatırlamasıdır. O unuttuğu şey’i hatırlamazsa belli ki canından olacak. Kitabı kesmeyen sebeplerden biri de karakterlerin kısır olmaması her bölüme bir misafir alınmış hepsinin hikayesi farklı. Bu da kitabı yeterince sürükleyici yapmış.
448 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
#kitapyorumu #kadavramevsimi
Merhaba cevizin müritleri. Canım arkadaşım cüneyt'in (Cuneyt ) ilk kitabının yorumu ile geldim bugün.Korku-gerilim okumayı bu kadar seven biri olarak korku yazan arkadaşlara sahip olmak beni ayrı mutlu ediyor. Öncelikle kitabın açılışını çok sevdim.uyarı önsöz ilk bölümde 2 değerli yazardan alıntı ile zaten bir korku beklentisine eyvah başıma ne gelecek düşüncesine giriyorsunuz. Karakterimiz kafasındaki seslerle üniversite yurduna girdiği anda en yakın arkadaşı olacak olan Emre ile tanışır. Daha sonra hikayede önemli rol oynayan Orkun ile ve Anıl ile de kaynaşırlar. Karakterimiz çok geçmeden bir şeylerin ters gittiğini fark etmeye başlar. Hem psikolojik sorunları hem uyum sorunu hem de kadarla yaşanan durum var olayın gerilimini daha da arttırır. Sayfalardaki formaldehit kokusu resmen burnuma geldi. Çeken bilir vallahi beni zorladı o derece.karakterimiz konuşan kıpırdayan kadavrası ve etrafta gördüğü gölgelerle başa çıkmaya çalışırken giderek daha da dibe batar ayrıca unuttuğu bir şeyler vardır. Garip çocuk Orkun da bu duruma epey katkıda bulunmaktadır.karakterimiz hayaletleri görebiliyor mu yoksa tüm bunların tıbbi bir açıklaması var mı? Okuyun ve görün diyorum.
Türk korku edebiyatına güzel bir katkı yaptığını düşünüyorum arkadaşımın. Karakterin yaşadığı korkunç sahneler ustaca yazılmış.Kamyon sahnesi mesela acayip iğrençti ve bu hoşuma gitti. Cüneyt kitap konusunda aşırı titizdi.yazım aşamasında olduğu kadar redaksiyon aşamasında da çok uğraşıp çok çalıştı. Emeklerinin karşılığını fazlasıyla aldığını düşünüyorum. Hekim olduğumdan bana aşırı tanıdık gelen mekanlarda geçiyor olması olayların benzerliği beni kitaba daha çok bağladı.yalnız bir eleştirim var o da masum hayat yaşamış ya da haksızlığa uğramış ne olursa olsun hayaletlerin edepsiz olması ve paso belalı sataşma cümleleri. ancak 7 kitap bir arada okumasaydım daha hızlı bir de bileceğini de ekleyeyim akıcılığı konusunda hiç sıkıntı yok. Arkadaşımın tebrik ediyorum
.
#cevizorumluyor #müptelayayınları #cüneytcandaş #1k1f #kitapsevgisi #kitaptavsiyesi #kitapayracı #bookstagram #okudumbitti #kitaplar #kitap #kitapkurdu #kitapaşkı #kitaplık
448 syf.
·3 günde·9/10
Kitabı bitirdim Kurgu harikaydı. Beklemediğim bir son oldu Katil uşak değildi Emre sen ne rahat adamsın, sinir oldum sana. Sen ölmeliydin Kitap okunmalı mı? Kesinlikle okunmalı #okudumbitti Kısa sürede okudum, çünkü bırakamadım.

Unuttuğunuz çok önemli bir şey olsa ve bunu size canlılar değil de ölüler hatırlatmaya çalışsa ne yapardınız ? Offf burada yazarken bile tüylerim ürperdi yeniden.Bir de yaşasam hık der giderdim galiba. Ben tıp falan okuyamazmışım
448 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Tüylerinizin ürpermesine,uykularınızın kaçmasına hazırsanız size harika bir öneri ile geldim bugün.Bir tıp öğrencisinin başından geçenleri okurken, hem fazlası ile korkacak hem de merakınız tavan yapacak.
.
Unuttuğunuz çok önemli bir şey olsa ve bunu size canlılar değil de ölüler hatırlatmaya çalışsa ne yapardınız ? Offf burada yazarken bile tüylerim ürperdi yeniden.Bir de yaşasam hık der giderdim galiba.
.
Korku izlemeyi çok severim.Çünkü korkmayı seviyorum.Ama bugüne kadar okuduğum az sayıdaki korku kitaplarından hiçbiri beni izlediklerim kadar germedi.Ta ki Kadavra Mevsimi’ne kadar.Çoğu yerinde ürkmeme rağmen meraktan kitabı elimden hiç bırakamadım.Asla bir mantık hatası yoktu kitapta.Yabancı bir yazarın kitabı diye size verseler kesinlikle yadırgamadan okurdunuz.Hem Türk hem korku diye önyargılarınız varsa eğer olmasın.Çünkü kitapta dört yıllık bir emek var.Zaten her sayfada da bu emeği görüyorsunuz.Korku-gerilim sevenlerin mutlaka bakın mutlaka diyorum okuması gereken bir kitap.Okuduktan sonra ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
448 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Kadavra Mevsimi-Cüneyt Candaş
Selamlar, bookstagram ortamından bildiğim, tanıdığım;kendi halinde, kitabını okuyan yorumlayan Sevgili Cuneyt 'ın kaleme aldığı Kadavra Mevsimi ile geldim. Öncelikle kitabın arasına şarkı sözleri katıştırmadığı için teşekkür ederim
Mehmet Emin adlı karakterimiz babasının ölümünden sonra 2.evliliğin arifesinde olan annesinden ayrılır. Baş kahramanımız Edirne'de tıp fakültesini kazanmıştır ve  dönem başladığında yurda gelir. Okul dönemi hiç de sıradan değildir. Eğer bir yakın arkadaşınız olacaksa Emre gibi olsun. Emre yurttaki oda arkadaşı. Baş karakterimizi yalnız bırakmayan diğer arkadaşları ise Anıl ve Orkun'dur. Anatomi pratiği için üniversite kadavralar getirtmiştir. Her öğrenciye bir kadavra veriliyor dönem sonuna kadar pratik yapılıyor. Bol formaldehitli maceraya hazır olun.
Kitap muhteşem akıcı. Başına oturduğunuzda sayfalar hızlıca ilerliyor. Kurgu da çok güzeldi. Bir devam kitabı bekledim sonuçta o 6 seneye ne hikaye sığdırılır bu karakterler ile dimiAma devamı olmayacakmış. Beni üniversite dönemindeki kampüs ve yurt anılarına getirdi. Bizde yurttan kaçmadık değil hani Kalemine sağlık daha nice güzel kitaplar yazabilmen dileği ile. 440 sayfalık bir okumanın daha sonuna geldik. Okuyun dünyanız değişsin. Sağlıcakla kalın
Korku, tatsız bir duygudur fakat her insan için bundan çok daha katlanılmaz olan bir his vardır: Merak. İşte bu, korkuya üstün gelebilen nadir şeylerden biridir.
Cüneyt Candaş
Sayfa 272 - Müptela
Göğsümün ortasında kalp ritmimin bozulduğuna işaret eden bir sarsıntı oldu. Daha önce hiç yaşamadığın kadar büyük bir korkuyla yüzleştiğinde genellikle olan budur.
Basit heyecanlar ve anlık korkularda kalp atışının hızlanması, adrenalin yüzünden gelişen doğal bir süreçtir.
Yok saydığınız gerçekler, bir köşede unutulan çöplere benziyor, zamanla kokmaya başlıyor, böceklenip kurtlanıyor, pis sularını etrafa sızdırıyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kadavra Mevsimi
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257099189
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Lütfen, önlüğünü giy, eldivenlerini ve maskeni tak.
Kadavra kesmek, pis bir iştir ve ortalık biraz kirlenecek.
Tedirgin olmanı anlıyorum.
Merakın, korkuna galip geliyor, değil mi?
Aksi takdirde burada olmazdın.

Çekinme, otopsi masasına iyice yaklaş.
Şşş! Ölülerin yanında yüksek sesle konuşulmaz.
Bu yüzden, beni can kulağıyla dinlemen gerek.
Çirkin şeyler duyacaksın, kötü şeyler.
İkimiz de biraz üşüyeceğiz çünkü bu…
İçimizi ısıtacak türden bir hikâye değil.
Huzurunu kaçıracak ayrıntılara,
Yerli yersiz korkulara hazır olmalısın.
Ve umarım miden sağlamdır.
Haydi, cesaretini topla ve sedye örtüsünü aç!
İnan bana, bunu yaptığına pişman olmayacaksın.
Sana unutamayacağın bir hikâye anlatacağım.

Kitabı okuyanlar 25 okur

  • Merve’nin kitaplığı
  • ceren demir
  • Hanife Örün
  • Nurdan Caglar
  • Kitapolog_
  • Elif Akgüner
  • Göknuradair
  • Eylül Güneşi
  • Sezen Yıldız
  • Arveninkitaplari

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%56.3 (9)
9
%25 (4)
8
%18.8 (3)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0