Kadın Öyküleri

6,0/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
699 gösterim
Çehov'un öykülerinde kadın karakterler; sosyolojik değişim dinamiğinin meydana getirdiği ekonomik güçlere sahip toplumsal bir yaşam değişikliğinin esin kaynağıdır.

Tıpkı hayatın kendisinde olduğu gibi, hayatın çelişkilerini yansıtır. Aynı zamanda; hayatın coşkulu, hoşgörülü, hayal kırıklığına uğramış, gerçekleri yansıtmayan ya da örtbas eden, gerçek anlamını yitiren, günleri anlamsız ve amaçsızca geçiştiren, yaşamın geçen günleriyle avunan ve geçmişleriyle yaşayan taraflarını verirler. Kadın karakterlerin kendi aralarında oluşan dramatik çatışma, sosyolojik çelişmenin tipik havasını yansıtır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  167
 • ISBN:
  9789944260817
 • Çeviri:
  Beyhan Asma
 • Yayınevi:
  İlya Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nevra Yıldız 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

Kitabın ismi kadın öyküleri olsa da bana daha çok erkekleri açı alan bir kitap gibi geldi. Çehov tarzı öykülerle tanışmış olduğum bir kitaptı ve beğendim.

Fadime YeŞİl 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine okuduğum bir kitaptı. Parça parça bir çok hikâyeden oluşuyor. Adından da anlaşılacağı üzere baş karakterler kadınlar. Belkide kitap için beklentim yüksek olduğundan mıdır bilmiyorum ama açıkçası beğenmedim. Yinede yanlış yönlendirmek istemem sizleri. Kısa bir kitap vakit kaybı olmaz☺

Anıl AKCAN 
 20 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kadının toplumdaki zayıflığını ve yaşanılan hayatın içindeki çelişkileri realist perspektifle ele alıp, yine kadının sosyolojik baskı ve erkek egomanyası sayesinde nihilist tavrını, hayatın doğal çelişkili trajikomedyasını ifade ediyor ÇEHOV. Anlatılanları damağınızda hissedebilesiniz :)

Kitapla ilgili 1 Haber