Kadını Yönetme Sanatı

8,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
354 gösterim
"Yönetmek" kelimesi ilk anda olumsuz anlamlar çağrıştırıyor olabilir. "Neden, erkek kadını yönetsin ki?" diye düşünmek mümkün!İnsanın bireyselliğini ortadan kaldıran, onu hiçleştiren bir yönetim anlayışı elbette ki kötü! Ama bir arada toplum halinde yaşamak her kademede "Yönetim İhtiyacı"nı ortaya çıkarır. Kişilikleri yok etmeye çalışmadan bireyi "Hiç"leştirmeden.!

Bireysel özgürlükleri koruyarak, yetenekleri köreltmeden, hatta gelişmesine imkân tanıyarak, hayatı iki taraf için de kolaylaştırmak üzere "Yönetmek!"Kadını Yönetmenin Püf Noktaları;I. Önce tanıyın!

II. Sonra mutlu edin! Kadın, mutlu edilerek yönetilir.

III. İstediklerini peşin verin, rahat olsun.

IV. Onu dinleyin ki, o da sizi içtenlikle dinlesin.

V. Ona önem verdiğinizi gösterin ki sizi saygıdeğer bulsun.

VI. Gelişmesine imkân hazırlayın, değeri artsın; değerli birine sahip olun.Elinizdekinin değerinin artması pek çok yönden size mutluluk olarak geri dönecektir. Yönetimde başarının ölçüsü de bu değil mi?etmenin, yani bir anlamda onu yönetmenin püf noktaları iyi bilinmeli.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  159
 • ISBN:
  9786056204739
 • Yayınevi:
  Yediveren
 • Kitabın Türü:
Ayşe Kahraman 
31 Mar 22:23 · Kitabı okudu · Beğendi

Kitabın ismini ilk duyduğumda bir kadın olarak itici buldum. Ancak içini okuyunca eğer erkekler uygularsa kadınların işine yarayacak güzel tavsiyeler verildiğini gördüm.