Kadınlar Gülmemeli

6,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
303 gösterim
"Gelecek az sonra. Üstüne üstüne. Üstüne saldıracak. Az sonra. Az sonra bir et yığını, kokuşmuş soluğuyla ve ilkel hayvanların saldırısına benzer saldırısıyla, o yabanıl, o iğrenç elleriyle, şuracıkta, fark etmez, belki de başka bir köşede; yerde, kapının arkasında, odanın orta yerinde, ya da lavabonun önünde, hiç acımadan, duygusuzluk, bayağılık ve büyük bir bencillikle isteklerinde kullanacak seni. Gözleri dönmüşbir şekilde, bir tek şeyi, onu, o ânı yaşamak, yalnızca kendisi yaşamak için burada olacak."

Remzi Karabulut'un klasikleşmiş eseri Kadınlar Gülmemeli, bizleri hem iyi bir öykücüyle hem de sayfalara mahkûm olmayan, aklımıza bulaşan, tadına doyulmaz öykülerle tanıştırmıştı. Güçlerini yaşamın bencilliğinden, kaostan, çırılçıplak duygulardan alan bu öyküler ve kahramanları; tekrar tekrar okunmayı, üzerinde yeniden düşünülmeyi her zaman hak ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  138
 • ISBN:
  9786056404344
 • Yayınevi:
  Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

KADINLAR GUNU GERCEGI
Kadinlar gunu sanildigin aksina dunyadaki kadinlara verilmis ozel bir gun degildir ; Kadinlar gunun ortaya cikis hikayesi amerikada bir dokuma fabrikasinda calisan 1000 kadinin greve cikmasi ve polislerin kadinlara siddet uygulayarak fabrikaya kilitlemesi ve bunun uzerine cikan yangin sonucu 400 kadar kadinin can verdigi olayda. Kadinlarin cenazelerinin basina gelen tam 40.000 bayanin gorulmesi sonucu olusmus bir dusunce akimidir. BU ACI GUNU BIZ KUTLUYORUZ NE YAZIKKI

Kadınlar Gülmemeli, Remzi KarabulutKadınlar Gülmemeli, Remzi Karabulut
Aysgl acr 
07 May 12:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eso
Her zamanki gibi sessizdi,fakat yüzünden öfke okunuyordu.Kızın gülmesi belli ki rahatsız ediyordu onu.O an öküzün birinin altına teneke tutuyordu.Bunu gübre yığınına ayacağı yerde kıza doğru yürüdü, çekinmeden yüzüne savurdu.

Kadınlar Gülmemeli, Remzi KarabulutKadınlar Gülmemeli, Remzi Karabulut