Kadınlara Göre Değil

7,3/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
190 gösterim
Kapıda durup kulak kabarttı. Bahçenin her yanında sesler geliyordu: gizemli hışırtılar, rüzgar estikçe kımıldayan yaprakların göğüs geçirircesine fısıldamaları, çalıların altında sinsice kıpırdayan yaratıklar, tedirginlik yaratacak kadar yakından gelen, yarasa sesini andıran bir çığlık... O, mürver çalılarına doğru giderken gece soluğunu tutmuş bekliyordu sanki.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 1992
 • Sayfa Sayısı:
  257
 • ISBN:
  9789751403100
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
DUA 
 01 Tem 2017 · Kitabı okudu

Spoiler İçerir
İlkin kanser olduğu icin intihar ettiğini düşündüğü ortağının aslında ihtihar etmeyip öldürüldüğü öğrenen bir dedektif kısıtlı delil ve imkanlarla katili bulmaya çalışıyor.üstunde fazla düşündürmeyen yalın bir anlatım.

Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Cordelia Gray, ortağı Bernie Pryde kanser olduğu için intihar ettikten sonra tek başına kalan bir özel dedektiftir. Bernie polis iken kendisine idol olarak Adam Dalgiesh adlı dedektifi alır ve Cornelia da bu yoldan ilerler. Sir Ronald Callader, Cornelia'ya bir iş verir. Oğlu Mark, Cambridge'i bırakıp bahçıvan olmuş ve sonrasında da intihar etmiştir. Neden intihar ettiğini öğrenmek isteyen babası da Cornelia'ya bu işi verir. Cornelia bu sırada üvey anne, dadı Pilgrim, sınıf arkadaşları Hugo, Sophie, Davie, İsabelle, Ronald'ın asistanı Lunn ve pek çok isimle karşılaşır. Mark aslında intihar etmemiştir, öldürülmüştür ve katil beklenmedik bir isimdir. Ancak deliller çok kısıtlı olduğundan farklı bir adalet anlayışı işler. Cornelia, idolü Adam Dalgiesh'in sorgusundan geçecektir. Acaba katil kimdir ve bu suçu neden işlemiştir? Cornelia bu dedektiflik işini devam ettirebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.