Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
557 gösterim
Kadın, bedeniyle, zihniyle, ruhuyla bir bütündür. Yaradılıştan gelen bu bütünlük bozulduğunda ruhsal ve bedensel hastalıklar başlar. Mutsuzluk başlar. Bu kitapta beden-zihin-ruh tevhidini bozan bilinçaltı yazılım ve saplantıların, kadınların hayatını nasıl olumsuz etkilediği, hatta bazen nasıl kâbusa çevirebildiği anlatılıyor. Çözüm önerileri sunuluyor. Nefsin ve dünyevi koşullanmaların köleliğinden kurtuluş, kişinin en büyük özgürlük savaşıdır. Bu savaşı kazanan insan, "Size ruhumdan üfledim" ilahi kelamının anlamına da vakıf olarak yeniden doğar, özgürce tam ve bütün olarak. Kadınlığın Keşfi, kadınları, farklı dönem ve durumlarda (çocukluk, regl, ergenlik, evlilik, cinsellik, doğum, annelik, menopoz vb) yaşadıkları fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların kaynağını keşfetmeye çağırıyor. Onları farkında olmaya, idrak etmeye davet ediyor. Onlara, kendi bedenlerini okumaları için kılavuzluk yapıyor. Fizik bedeninizi idare eden yazılımları düzeltmek. Dönem dönem yaşadığınız ya da kronikleşmiş korkularınızdan kurtulmak. Değişim yetkisinin sizde olduğunu hatırlamak… Evliliğinizi mutlu ve neşeli hale getirmek. Yaratılış programınızı fark edip kadınlığınızdan memnun olmak istiyorsanız bu kitap tam size göre!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786055181567
 • Yayınevi:
  Hayykitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

Hilal Başak 
 16 Ağu 23:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Milyarlarca ışık yılı uzaklıktaki güneşin dünyamızda ne işi var demediğin gibi, kendi kadın bedenini eleştirme, yok sayma. Var olanı, verileni kabul et, bütünlüğünü yakala. Bedeninin bütünlüğünü, bu bütünlükteki müzikali duy...
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Hayykitap)Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Hayykitap)
Hilal Başak 
 16 Ağu 12:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Halkımız duygularını bastırmayı, kan kusup kızılcık şerbeti içtiğini söylemeyi, etrafın ne deyip ne demeyeceğine göre davranmayı, toplumun öngördüğü kriterlerle sevgi ve güvende kaldığını öğrenerek çocukluğunu geçiriyor. Bana sorarsanız 'heba' oluyor....
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Sayfa 95 - Hayykitap)Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Sayfa 95 - Hayykitap)
Hilal Başak 
 16 Ağu 23:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...egodan vazgeçebilme insan hayatının en büyük zenginliğidir.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Sayfa 172 - Hayykitap)Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Sayfa 172 - Hayykitap)
Hilal Başak 
 15 Ağu 18:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Aslında nefsin, beşeri şartlanmaların, 'medeni' koşullanmaların köleliğinden kurtuluş, kişinin en büyük özgürlük savaşıdır."
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe DumanKadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman
Hilal Başak 
 16 Ağu 19:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seneca
"Yaşam boyunca insan, yaşamayı öğrenmeyi sürdürmelidir. Ve daha şaşırtıcı bir şey var, o da insanın yaşam boyunca sürekli olarak ölmeyi öğrenmesi gerekir"
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Sayfa 134 - Hayykitap)Kadınlığın Keşfi : Ruh - Beden - Zihin Bütünlüğünde, Ayşe Duman (Sayfa 134 - Hayykitap)