Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Kafa Dergisi - Sayı 106 (Temmuz 2023)

Kafa Dergisi

Kafa Dergisi - Sayı 106 (Temmuz 2023) Gönderileri

Kafa Dergisi - Sayı 106 (Temmuz 2023) kitaplarını, Kafa Dergisi - Sayı 106 (Temmuz 2023) sözleri ve alıntılarını, Kafa Dergisi - Sayı 106 (Temmuz 2023) yazarlarını, Kafa Dergisi - Sayı 106 (Temmuz 2023) yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Sen, seçmeden sana yüklenenlerin yerine seçtiklerini yerleştirmeyi öğreniyorsun. Zamanla, çabayla, umutla...
Sayfa 19
Reklam
Hayat kalabalığında kaçtığın her duygun, bir gün bir yalnızlıkta kalbinin üstüne çöker.
Sayfa 19
Anlatmaya inanmaktan vazgeçmekten çok korkuyorum.
Sayfa 17
Son birkaç ay bir biçimde geçti geçmesine fakat hayat bildiğimiz manasıyla akmadı. Akmakta uçuşkan bir hafiflik, ferah bir incelik vardır. Oysa yaşamsal bir şey, bir gece yarısı bir yerlerde parçalanıp kursakta taş, midede yumruk misali içimize oturdu kaldı. Bir süredir dünyaya o donmuş zamanın kırgın aralığından bakıyoruz. Ve belki hayat biraz...
Sayfa 17
Saniyeler saliseler hızla geçiyor. Kalbim ağzımdan çıkacak kadar korkuyorum, bir yandan sonsuz bir huzur. Demek böyle hiç beklemediğim bir anda, hiç hazır değilken aklımın ucundan bile geçmezken oluverecekmiş. Henüz ölümü ciddiye alıp düşünmemiştim bile. Öyle gerçek dışı, hiç akla gelmez bir uzak ülkeydi. Yirmi dört yaşında insan en çok yaşamayı düşünüyor. Onun hayhuyu, heyecanı, okulları, aşkı, geleceği, bir gelecek kurmak için yapması gerekenleri...
Sayfa 15
Reklam
Teoman'dan
Anılarımın hepsi bir bloğun içine tıkıştırılmış gibi. Güçsüzlüğün başı çektiği dopdolu bir blok bu hatırladığım. Ve kızgın bir blok. Meğer o zaman da şimdiki gibiymişim. Doğru veya yanlış bu anılarım, emin değilim, onlara da güvenmiyorum artık. Çok silikler.
Sayfa 11
Şimdi bu çatlamış dudaklarım hiçbir şeye seninki gibi merak dolu bir titremeyle açılmıyorsa, ağzımın içinde sadece düşünmenin ve anlamanın aynası buğulanıyor diyedir.
Sayfa 7
Sana baktım, evden eve çizilmeden taşınmış antika bir büfe gibiydin. Aldım seni salonun en güzel yerine koydum. Kalbimin en ışık alan yerine koydum.
Sayfa 5
Sen bana gelmiştin. Her şey ihtimaldi. Bütün problemleri çözülmüş bir matematiğin kesinliği vardı içimde. Sorularını yanıtlamış bir filozof, romanı yeni bitmiş bir romancı yahut kızını mezun etmiş bir baba gibi ferahtım.
Sayfa 5
389 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.