Kafesin İçerisindeki Hayat

8,7/10  (13 Oy) · 
47 okunma  · 
12 beğeni  · 
866 gösterim
Hayatınızda çaresizliği, güven eksikliğini ve korkuyu birçok kez hissettiniz. Bu hisler şimdiye kadar sizinle birlikte yaşadı. Yolculuğumuz, bunların üstesinden gelmenin yolculuğudur.

Daha iyi bir yaşama sahip olma arzunuzu sezebiliyorum. Daha büyük başarılar arzuluyorsunuz. Ama öte yandan, kendinizi bir çıkmazın içinde hissediyorsunuz. Geçmişiniz hayal kırıklıklarıyla dolu. 'Kaderim belki de bu.' diye düşündüğünüz zamanlar var. Anlamsızca uzun saatler televizyon seyrediyorsunuz. Sanki bir şeylerden kaçıyorsunuz. Kendinize saygınız azaldı. Nüfus cüzdanınız aksini iddia etse de, yaşlandığınızı hissediyorsunuz. Hiçbir şey yapmaya enerjiniz yok. Kendinizi eve zor atıyorsunuz. Kendinize kızgınsınız, hayata kızgınsınız. Bir ışık görseniz, peşinden gideceksiniz. Tutunacak bir dal bulsanız, bırakmayacaksınız. Bir çıkış noktası ya da bir başlangıç noktası arıyorsunuz.

Sizinle paylaşacaklarımın, hayatınızı değiştirme potansiyeli var. Bu yüzden zihninizi ve kalbinizi açmanızı istiyorum. Kalbinizi de açmanızı istiyorum, çünkü bazı mesajlar kalpten kalbe gidecek.

İyi kitaplar konusunda önemli olan, kaç tanesine ulaşabildiğiniz değil, kaç tanesinin size ulaşabildiğidir. Umarım benim yazarken aldığım keyfi, yaşadığım hazzı ve duygu yoğunluğunu, okurken siz de hissedersiniz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  370
 • ISBN:
  9789752701953
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Heidi 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçimizdeki zincirleri kırmak için; aklımızı, yüreğimizi sağlığa kavuşturmak için; çoook okumak ,çook gerçek dostlar edinmek çoook paylaşmak ve çoook üretmek gerek ...çoooklarımız bol olsun :)

fatma özdemir 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birbirinden farklı hikayelerle hayatın içinden birşeyler yaşatıyor....,bazı anlar hüzünlü bazı anlarda mutluluk yaşatıyor.iki defa okudum....

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap. Bazen okuduklarımızı öğrendiklerimizi unutuyoruz, kalıcı bir paradigma oluşturmak lazım. Cehaletin en kötü hastalık olduğunu anlıyorsun .Ne kadar okur ne kadar araştırırsan o kadar yetersiz olduğunu anlıyorsun .En büyük mutluluk kanaat, şükür, minnettarlık, iyimserlik ve sevgidir . Bunları yaşamayan bilmeyen insan dünyanın en fakir ve mutsuz insandır.

Kitaptan 36 Alıntı

Yasin Karabayır 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Olumsuz düşüncelerinizin sizinle kalmasına izin verirseniz, savaşı baştan kaybedersiniz.

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 22 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 22 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Düşünmeden harekete geçmek, her başarısızlığın sebebidir.

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 273 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 273 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
 22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne kadar zorlukla mücadele edersen, o kadar değerli bir insana dönüşürsün.

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 359 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 359 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sizin kendi hakkında düşündüğünüz, başkaların sizin hakkında ne düşündüğünden çok daha önemlidir.

[Seneca]

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 24 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 24 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Batan güneş için ağlamayın. Yeniden doğduğunda ne yapacağınıza karar verin.

Dale Carnegie

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 90 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 90 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hatalarımızı inkâr etmekle meşgul olmasak, hatalarımızdan daha çok öğrenebilirdik.

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 91 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 91 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatınızın keşkelerle mi, yoksa iyikilerle mi dolu olmasını istiyorsunuz?

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 206 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 206 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sorumluluğunun bilincinde olan insan her zaman geleceğe bakar, suçlayan insan her zaman geçmişe.

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 65 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 65 - Tutku Yayınevi)
Yasin Karabayır 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başarısızlığın umudunuzu ve geleceğinizi yok etmesine izin vermeyin.

Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 88 - Tutku Yayınevi)Kafesin İçerisindeki Hayat, Cengiz Erşahin (Sayfa 88 - Tutku Yayınevi)
4 /