Kafka Okur Dergisi Sayı 36

·
Okunma
·
Beğeni
·
511
Gösterim
Adı:
Kafka Okur Dergisi Sayı 36
Baskı tarihi:
Şubat 2019
Sayfa sayısı:
60
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000032390
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafka Okur Dergisi
60 syf.
·2 günde
Kafka okur edebi bir soluk benim adıma, kitap okumaktan ziyade ayrı bir keyf alıyorum içinde edebiyatın her türlü rengini gördüğümde..

Bu sayısının incelemesine de,
“Gitmeme izin verme. Benim gücüm sensin. Yoksan hiçim. Silinip kaybolmamı bekleme.”

Alıntısıyla başlamak istiyorum… Gitmene izin vermeyecek birine sahip olmak ne kadar şanslı ve ne kadar şansız bir durum ki gitme noktasına gelinen bir yerdesin..

İşte farklı duyguları yaşadığın sağanak bir yağmur gibi kafka okur okumak…

Bu sayısında Ursula K.Le Guin kapak yazarı ve ana yazar olarak ele alınmıştır. Ursula K. Le Guin, 1950'li yıllarda fantastik öyküler ve romanlar yazmaya başladı. 1962'de ilk bilimkurgu öyküsü yayımlandı. 1974 tarihli Mülksüzler’e kadar altı bilimkurgu romanı yazdı. Bu tarihten sonra zaman zaman bilimkurgu öyküleri yazmakla birlikte romanlarında daha ziyade yarı gerçekçi/yarı fantastik temalar işledi. 24 Ocak 2018 tarihinde yaşamını yitirdi.
Genel olarak bilimkurgu ve feminist yazar olarak bilinen Ursula K. Le Guin, bence bilimkurguya ayrı anlam katmaktadır. Şöyle ki, diğer yazarlar bilimkurguyu robot ve makinelerden ibaret görmekte ama yazar işin bilimsel yönüne fazla girmez, insanların ve onların değişimini anlatır.
Bu sayısından detaylı bir şekilde Ursula K.Le Guin’ı tanıma şansı bulacaksınız. Ayrıca bu sayıda yine özgün, güzel denemeler, öyküler ve harika çizimler bulunmaktadır.
Okumanızı tavsiye eder. İyi okumalar dilerim..
39 syf.
·4 günde·Beğendi·6/10
Ursula K.Le Guin adlı bir yazar varmış meğer, daha önce hiç duymadığım, sözde kitap okuyorum.Günümüz bilim-kurgusunun temellerini atan yazarlardan biridir kendisi, ki bilim- kurgu sevdiğim bir türdür.Neyse derginin bu sayısı sayesinde bunu öğrenmiş ve bu yazarın kitaplarını okumaya heveslenmiş oldum.
Dergide ufak ufak parçalar yer alıyor, tanınmamış yazıcıların elinden çıkmış, gerçi belki de ben tanımıyorum, baksanıza Ursula K. Le Guin' i bile duymamışım.
Az yapraklı oluşlarından ötürü dergi okumak zevkli bir uğraş bana göre, yazıları da beğendim.Çizimleri özellikle çok hoş.Bunun dışında Şehnaz Cırıl'ın Lanet adlı yazısı epey okunası.
Tavsiye ediyorum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kafka Okur Dergisi Sayı 36
Baskı tarihi:
Şubat 2019
Sayfa sayısı:
60
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000032390
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafka Okur Dergisi

Kitabı okuyanlar 54 okur

  • Uzlet Nişin
  • Hamdullah Aydın
  • Ertugrul Karoglu
  • Mavi Düş- Gezginokur
  • Şeyma Arıkan
  • Mükerrem Gülcan ARNAK
  • Nehir Özdemir
  • Wenda
  • IIsa mnkzn
  • Sultan Coşkun

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20 (2)
9
%10 (1)
8
%50 (5)
7
%0
6
%20 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları