Kafka Okur Sayı 14 (Kasım - Aralık 2016)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.370
Gösterim
Adı:
Kafka Okur Sayı 14
Alt başlık:
Kasım - Aralık 2016
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
53
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148682004
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafkaokur
Kapak konusu: Salvador Dalí
53 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Dergiyi ilk defa okudum ve genel olarak beğendim. Eksik tarafları var mı var tabi mesela şiir azdı. 1-2 tane vardı yoktu. Hikaye, Öykü, Anlatı, Denemeler mevcut. Hepsi de samimi ve içtendi. Buraya kadar genel düşüncelerimi söyledim. Şimdi kapak konusu Dali ve Bulgakovdan bahsedelim kısaca. Dali gibi bir dahinin kısaca hayatı ve yaşadığı önemli olaylar anlatılmış 5-6 sayfalık uzun tutulmuş bir yazıydı. Bulgakov yazısını daha çok beğendim. Usta ile Margarita'yı anlatıyordu. Ama öyle yüzeysel değil. Usta kim Margarita kim Bulgakov'un hayatından izler taşıyan ve ölümünden 26 yıl sonra basılan bu baş yapıtını masaya güzelce yatırmışlar. Sevdim, keyif aldım okurken önemli yerlerin altını çizdim. Çizmeden yapamam. Sonra dönüp tekrar bakarsan çok işe yarar bu. Alın okuyun ufkunuz genişler.
53 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Geçen gün tamamen tesadüfen almış olduğum kafka okur fikir sanat ve Edebiyat dergisi hakikaten harika bir şey. Özelikle Salvador Dali'in hayatı, onun sıradışı eserler, surrealist'in anlamı ve surrealist olmak. Mihail bulgakovin "usta ile margarita" adlı kitap hakkında detaylar, kitabın yazılım tarihi ve bulgakovin hayat mücadelesi. Bir dergi ancak bu kadar zengin olabilir diye düşünüyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Artık sabırsızlıkla sonraki sayı bekliyorum.
53 syf.
·5 günde·9/10
Bu ayki sayı Salvador Dali ye uyarlanmış girişte hayat hikayesi eşiyle (gala) tanışması eserlerinin hikayesi yine doyurucu bir makale ile kapak yıldızını tanıtan bir giriş devamında ise derginin müdavimlerinin bildiği bir içerik mevcut.
53 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10
Bu güzel edebiyat dergisinin her sayısını itina ile takip ediyorum. 2 ayda bir çıkması beklerken yaşlanmanıza sebeb oluyor ama elinize geçtiğinde bu kadar beklediğinize değdiğini anlıyorsunuz. Salvador Dali harika sayılardan biri olmuş. Her sayıda yazılar , anlatılar, alıntılar güçleniyor sanki. Şiddetle tavsiye ediyorum.
D&R mağazalarında sürekli göze sokulmasındaki reklam başarısından mütevellit sanıyorum merakla alıp okudum. Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Amatör deneme ve hikayelere daha fazla yer vermeyi amaçlayan bir dergi anladığım kadarıyla. Güncel edebiyatla ilgili paylaşımlar, yazar ve kitap tanıtımları, farklı kategorilerde yazılar şiirler vs. içerirse daha geniş kitlelere ulaşabilir. Yaklaşık 20 yazıdan 7 tanesinin yazarlarını takip etmek üzere not aldım. Özellikle Dali ile ilgili yazıları çok başarılı buldum. Özellikle genç arkadaşlara tavsiye ederim.
53 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kafkaokur sevdiğim ve takip ettiğim bir dergidir.Salvador Doli ile ilk kez tanıştım ve ilginç bilgiler edindim.

1- UYKUYLA UYANIKLIK ARASINDA YAŞIYORDU:Uykuya dalar dalmaz hemen uyanabileceği bir düzenek hazırlamıştı.
Yattığı zaman elinde içinde anahtar bulunan küçük bir kase tutuyordu.
Uykuya dalar dalmaz kolu düşünce anahtar da başına düşüyor, böylece uykuya dalma aşamasında hayal ettiği ilginç görüntüleri kaydedebiliyordu.

2-Dali bir karıncayiyen sahibiydi.
3-PARKINSON HASTASIYDI
53 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kafkaokur'un bu sayısında salvodor dali vardı kapağında salvodor dalinin hayat hikayesi vardı artı denemeler şiirler anlatılar hediye olarak da küçük not defteri vermişlerdi
53 syf.
·1 günde
Bu sayı da asla kaçırmamam gerekn bir sayı idi. Dali, yaşamıma derin izler bırakan ve hala bırakmaya devam eden bir sanatçı. Onun evinde onun eserleriyle geçirdiğim günü asla unutmam. Dali, dergide anlatılanlar ile biraz kısıtlı kalmış Onu tanımak isterseniz kesinlikle Figueras'a gitmelisiniz.
53 syf.
·5 günde
Bu güzel edebiyat dergisinin her sayısını incelemek okumak ayrı bir heyecan benim için bu sayıda kapak konusu Dali ve Bulgakovdan olmuştur. Bu sayıda Dali gibi bir dahinin kısaca hayatı ve yaşadığı önemli olaylar anlatılmıştır. Usta ile Margarita'yı yüzeysel olmadan derinlemesine Usta kim Margarita kim Bulgakov'un hayatından izler taşıyan anlatımın olduğu güzel bir eser olmuş. Sevdim, keyif aldım okurken
İnsan göğsünün ortasına elleriyle bir boşluk açıp, sevdiğini ölüme kadar orada saklamak istiyordu.
Soytarı olan ben değilim, deliliğini gizlemek için ciddiyet oyunu oynayan şu aklın,mantığın alamayacağı ölçüde sinsi,bönlüğünden bile habersiz toplum.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kafka Okur Sayı 14
Alt başlık:
Kasım - Aralık 2016
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
53
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148682004
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafkaokur
Kapak konusu: Salvador Dalí

Kitabı okuyanlar 179 okur

  • Umut Can Kayadelen
  • Zehra.
  • Tuğçe Altın Atsan
  • Yener TAN
  • Filiz Akın
  • Hiç
  • Nüket Karaçizmeli Çalışkan
  • Adyali
  • Madak
  • Bu Adam

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%6.3
18-24 Yaş
%31.6
25-34 Yaş
%46.8
35-44 Yaş
%8.9
45-54 Yaş
%5.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%79.7
Erkek
%20.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%46.3 (19)
9
%26.8 (11)
8
%17.1 (7)
7
%7.3 (3)
6
%0
5
%2.4 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0