Kafka Okur Sayı 19Kolektif

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.045
Gösterim
Adı:
Kafka Okur Sayı 19
Yazar:
Alt başlık:
Eylül 2017
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
50
ISBN:
3990000032390
Kitabın türü:
Yayınevi:
Kafka Okur
Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin. Hem de öyle çocuklara kalır falan diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için
Tüm edebiyat dergilerinin ne popülerse ona yöneldiği şu dönemde keşfettiğim ve bunun için kendimi şanslı hissetmeme neden olan harika bir aylık fikir sanat ve edebiyat dergisi.

....ben edebiyattan ibaretim.
Kafka Okur bu kez farklı bir üslupla karşımızdaydı. Üslubu sen ya da benden ziyade biz ve siz üzerinde yoğunlaşmıştı. Özellikle öykülerde yaşanan olaylar öyküdeki karakterlerden çok okur yaşıyormuş gibi bir hava vardı. Bu hava daha çok benimseyerek okumamı sağladı. Bu Kafka da ben kafkanın bünyesinde olan biri olarak gördüm kendimi. Bu kez Kafka Okur yükü yalnız değil okurlarıyla taşımıştı.

Benzer kitaplar

Cizimler resimler harikaydi. Nazim hikmetin hayati ve alintilarda superdi. Ama hikayelerde o tadi pek alamadim. Popularite yazilardi. Ama sinema kitap incelemeleri farkli dallarla cesitli olmasi guzeldi...
Derginin içerisinden çıkan posterler bir yana seçilen konular her ay beni etkiliyor. Bu zamana dek içerisinde sıkıcı bulduğum bir konu da olmadı.
Kesinlikle edebiyat sevenlerin okuması ve takip etmesi gereken bir dergi olduğunu düşünüyorum. Nazım hikmet sayısından başladım ve diğer sayılarını heyecanla alıp okuyacagima inandığım dergi.
"Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin. Hem de öyle çocuklara kalır diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için..."
En güzel sayılardan biri önemli bir yazar şair mavi gözlü dev Nazım Hikmet konuk bu sayıya...her zaman ki gibi keyifle okudum ...
Ağaçlar gibi döktüm kuru yapraklarımı, yenilendim, tazelendim. Yeni köklenmiş bir fide gibi berrak, umutlu ve huzurlu şimdi zihnim. Ne öfkem kaldı, ne özlemim. Hepsi geçti. Hepsi geçti.
Yorumum çok uzun olduğu için blogumun linkini koymak zorundayım. Eğer okumak isterseniz linki aşağıya bırakıyorum.
https://fuldenufacik.blogspot.com.tr/...afkaokur-say-19.html
Kafka Okur bu kez okurlarına farklı bir üslupla hitap etmişti sanki, biz odaklı daha birliktelik odaklı bir öyküleme olmuş derginin bu sayısındaki öykülerde..Bu sayıda kapak konusu Nazim hikmetin hayati ve alıntılar da süperdi.
Özellikle öykülerde yaşanan olaylar öyküdeki karakterlerden çok okur yaşıyormuş gibi bir hava vardı. Bu hava daha çok benimseyerek okumamı sağladı. Ayrıca çizimler resimler harikaydı.
“Yeryüzünde hiçbir insan, hiçbir insana benim sana yaptığım kötülüğü yapmamıştır. Bütün bunlara rağmen gel. Sana ‘gel’ diyecek kadar yüzsüz ve alçaksam, ne halt edeyim, öyleyim işte. Fakat gel. Ve benden nefret ederek, beni hor hakir görerek de olsa, beni bir daha yalnız bırakma!”
Ailenin, beraberliğin , koşulsuz sevginin gücüne bir kez daha inandım.
Kolektif
Sayfa 14 - Hepsi Geçti

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kafka Okur Sayı 19
Yazar:
Alt başlık:
Eylül 2017
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
50
ISBN:
3990000032390
Kitabın türü:
Yayınevi:
Kafka Okur
Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin. Hem de öyle çocuklara kalır falan diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için

Kitabı okuyanlar 219 okur

  • pervin örgen
  • Fatma COŞKUN
  • Sevcihân
  • Zeynep Yavuz
  • Hümeyra Yazıcı
  • Bürçe
  • Burcu
  • çiğdem tunç
  • Rüveyde İnce
  • Harçiçeği

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.6
14-17 Yaş
%7.3
18-24 Yaş
%40
25-34 Yaş
%38.2
35-44 Yaş
%7.3
45-54 Yaş
%2.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%82.5
Erkek
%17.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (24)
9
%33.9 (19)
8
%12.5 (7)
7
%5.4 (3)
6
%3.6 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%1.8 (1)
1
%0