Kafka Okur Sayı 30Kolektif

·
Okunma
·
Beğeni
·
867
Gösterim
Adı:
Kafka Okur Sayı 30
Yazar:
Baskı tarihi:
Ağustos 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148682004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafka Okur
Çokça zaman geçirdim, sanıyorum. Çokça haşır neşir oldum pazarımı kurduğum istemli yükümün altında. Kambur kıstas, elem falaka fakat netice tüm bıkkınlıkların üstünü tozla kaplayacak. Yine de hiçbir oluşum bunca zamanın tesirinin izleğinin hafızamda yerini mutlaka anımsatacak bir delik bulup içimde uyumasına mâni değil, bileceğim.

Uslanmaz delilikler efendilikle ulaşır aslıma, can damarıma. Ben senden ayrı gayrı akıbetler giyinsem ne fayda! Teslimiyetim mecburî mahkemem, kurduğun davada. Ben küflendikçe aklanmıyor, çirkinleştikçe güzelleşmiyor muyum narin nazarlarında? Yaşlandıkça etine değen masum kuvvette sonsuza yaklaşmıyor muyum? Kıvılcımın son durağını zaman tayin eder. Çileysen evime dar gelir sılan.

Çok güzelsin bu sayıya da işlenen ruh. Sen içimin refah katsayısını ışık hızıyla büyütüyorsun. Başka bir dünyanın varlığını muska yapıp salıncağımda taşıyorum. Sonra mı? Şimdi kayıplarda bir saygı, diz çöktüren bir metanet ve hicranla sarmaş dolaş bir bereket soluduğum. Aramak, mahşeri selama hazırlayan kısa notum. Uzasın da çoğalsın.
Bu sayı içerisinde çizer olarak ben de varım :) O yüzden benim için özel bir sayıdır. İkinci olarak da S. King'i sevdiğim için çok özel. Kalemi güçlü yazarlar ve başarılı çizerler ile dopdolu bir sayı oldu.
"Bir yazar düşünün. Yazdığı hemen her şey sinemaya uyarlansın. King; eserleri en çok sinemaya uyarlanan yaşayan yazar unvanına sahip."
Kuş sesi var parmaklarında, demişti
Müzisyen bir kadın,
Göğsünde köz, nefesinde kül.
Köz külü,
Kül özü yeniden doğuruyor sanki.."
Kolektif
Sayfa 22 - Bahri Bahtimur
"Garip matematiğidir bu sesin, fısıltılar dinlenir. Bağıranı duyarsın zaten, istesen de istemesen de! Ama fısıldayanı dinlemek gerektiğine bilmeden inanır insan.
Fısıltı, gürültüyü yener. "
Kolektif
Sayfa 16 - Ece Temelkuran

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kafka Okur Sayı 30
Yazar:
Baskı tarihi:
Ağustos 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148682004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafka Okur

Kitabı okuyanlar 56 okur

  • Merve
  • Meryem K
  • kült'ablası
  • Oğuzhan
  • Zeynep Yaren
  • Muammer Bostan
  • Krizantem
  • Elif ECVET
  • Yeliz Atum
  • Zeynep Yavuz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%56.5 (13)
9
%30.4 (7)
8
%13 (3)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları