Kafka Okur Sayı 31

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.052
Gösterim
Adı:
Kafka Okur Sayı 31
Baskı tarihi:
Eylül 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148682004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafka Okur
“Herkesin yalnızca günü yaşamak istediği, hiçbir şeyin anlam taşımadığı, bir kargaşa ve kaos döneminin içindeyiz. Etrafımızdakiler kolayca evleniyor, boşanıyor, aşık oluyor ve ayrılıyor.”

Agatha Christie
64 syf.
"....ben edebiyattan ibaretim. " yazar kapağında.
Kızımın sayesinde tanıştığım bir dergi, bağımlılık yaptı ben de. Şu ana kadar okuduklarıma hiç inceleme yazmamıştım.
Hoş ,uzun zamandır inceleme yazamıyorum ya.
Yeni görüntüsü ile guzel olmuş.
Dopdolu bir edebiyat dergisi, tekrar tekrar okudum bitirdiğim halde.
Agahta Chiristine tanıdım sayesinde.
Şiir, deneme, öykü, alıntı...
Dolu dolu bir dergi..
Tavsiye ediyorum okuyunuz.
64 syf.
·8 günde
KAFKA OKUR okuyucusu olmak ayrı güzel, dergi okurken okuma listenize yeni kitaplar, izlenemeniz gereken filimler ekleyebilirsiniz.
Farklı yazarların hikayesini derinlemesine okuyarak yazar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bu ayki ana yazar Agatha Christie idi.
Agatha Christie'yi yakindan tanıdık. Yazarın yazdığı eserlerin hayatıyla ilişkisinin hayat hikayesinin eserleri üzerindeki etkisini öğrenme şansımız oldu.
Bu sayıda yine birbirinden güzel deneme,öykü,şiir,incelemeleri bulunmaktadır.

İyi okumalar.
64 syf.
Bu ay çizer ekibinde yer almadım ama alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. başarılı işler çıkartmışlar. yazarlara da kalemlerine sağlık diyorum. Yenilenen görüntüsü ile dergiyi çok sevdim. saklama kolaylığı ile tel düşünülmüş olması harika olmuş.
64 syf.
·1 günde·9/10
Kafka Okur besinci yilinda seklini degistirmis. Değişen şekli ve dolu içeriğiyle yine çok güzeldi.. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir nede olsa..
64 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kafkaokur Dergisi ile çok gec taniştım ama kısa surede bağımlılık yapıyor diyebilirim. Her ay farklı yazarlar ve onların eserleri hayatıma giriyor. Bu ay Agatha Christie'yi yakindan tanıdım. Birbirinden güzel deneme,öykü,şiir,incelemeleri sayesinde bu ay da listeme bircok kitap,film vb. eklendi. Ve bana kattıkları...
64 syf.
·4 günde·8/10
Bu sayıda Agatha Christie'nin hayatını, eserlerini yakından tanıdım. Polisiye romana daha önce herhangi bir ilgim yoktu ancak, derginin bu sayısından sonra özelliklede önerilen kitap ve filmlerden sonra mutlaka okumam ve izlemem gereken kitaplar ve filmlerin olduğunu keşfettim.
Ayrıca dikkatimi çeken ve daha önce hiç bu açıdan düşünmediğim bir makaleye rastladım.Konusu; Polisiye romanlarda cinsiyetçilik. Romanlarda ve filmlerde, aslında erkek ve kadın üzerinden verilen toplumsal cinsiyet eşitsizliğini pekiştiren bir mesaj olduğunu bu makale ile keşfettim.
Genel olarak güzel bir sayıyı daha bitirdim ve herkese öneririm.
64 syf.
·Puan vermedi
Nedense 2,3 sayı arka arkaya dergi okuyunca dergilerden sıkılıp belli bir süre elime almıyorum. Belki bazı sayılardan sonra yazıla yazılar bir birinin tekrarı gibi geliyor.
Yine 2,3 ay sonra Kafka Okur un 31 inci sayısını elime aldım ve çok akıcı eğlenceli yazılar ile karşılaştımTabi bunda agatha christie nin olması da etkili .Bu sayı bu kadar güzel olunca bundan sonraki sayıyı da okuyacağım inşallah o da aynı zevki verir.
64 syf.
·16 günde·Puan vermedi
Sayıda Agatha Christie’nin hayatı,kitapları ve bu kitaplarda hayat verdiği karakterler hakkında çok fazla bilgi sahibi oldum.Genel olarak kitaplarına uyarlanan filmleri takip etmişliğim vardır,romanları hakkında oradan aşina olduğum kadarıyla yorumlardım yazarı da.Fakat mutlaka birkaç romanını okuyacağım.Sayıda ayrıca polisiye,korku,gerilim tüm konulara ve ilklere de değinilmiş.Beni sıkmadan ilgiyle okuduğum bir sayı oldu.Dergi boyut olarak da çantaya sığar vaziyete gelmiş.Yanımda taşımak daha kolay oldu böylece.Keyifli okumalar...
48 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Genel olarak beğendiğim bir dergi ama kendini küçültünce puntolar da çok zor okunur olmuş. Bu durum hoşuma gitmedi. Dergiye bunu bildirdim. Umarım dikkate alırlar. :)
64 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Benim gibi ilk defa alıp okuyacaklara tavsiyem; kuşkusuz alıp okumalısınız. Beklediğimden fazla içerikler, insanın içine içine işleyen cümleler ve kelimeler vardı.. Her ay çıkmasını bekleyeceğim dergilerdendi.
64 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Neden bir derginin her sayısı bu kadar mükemmel olmak zorunda ki ? En güzel konular , en güzel yazarlar ve muhteşem içeriği yetmez gibi birde Harika çıkartma , ayraç ve poster hediyeleri var kesinlikle vazgeçilmezim.
64 syf.
·Beğendi·10/10
Aylık olarak sürekli takip ettiğim bir dergi. Bu ay ki konusu Agatha Christie idi. Zevkle okudum. Ve tabiki içinden çıkan ayraçları da göz ardı etmemek gerek. Benim gibi kolleksiyon yapıyorsanız tam size göre bir dergi.
"Nasıl seveceğini bilmeden sevmek sevdiğimiz kişiyi yaralar. Beni anneni sevdiğin gibi sevme. Beni en yakın arkadaşını sevdiğin gibi de sevme. Beni eski sevgilini sever gibi sevme. Bana bir bak, gözleme ve unut tüm bildiklerini. Şimdi sıfırdan büyük bir merakla tanı beni."

Thich Nhat Hanh
Bir daha okudun değil mi? Beni annenin seni sevdiği gibi sevme. Beni en yakın arkadaşını sevdiğin gibi de sevme. Beni eski sevgilini sever gibi sevme. Bana bir bak, gözleme ve unut tüm bildiklerini.
Hani nerde bisikletinin tekerleklerinde, döndükçe tıkırdayan rengarenk boncukların yarattığı mutluluk hâli ?
Kolektif
Sayfa 23 - Deniz Barut
"Kuş uçtukça genişliyor gökyüzü," demişti Rilke. Belki hayat da yaşadıkça. Böyle şeyler düşün. Delirme. Kimse duymaz çünkü bu gürültüde.
"Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek değil ama
Acı su bedava;
Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava;
Bedava yaşıyoruz, bedava."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kafka Okur Sayı 31
Baskı tarihi:
Eylül 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
ISBN:
9772148682004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kafka Okur
“Herkesin yalnızca günü yaşamak istediği, hiçbir şeyin anlam taşımadığı, bir kargaşa ve kaos döneminin içindeyiz. Etrafımızdakiler kolayca evleniyor, boşanıyor, aşık oluyor ve ayrılıyor.”

Agatha Christie

Kitabı okuyanlar 225 okur

  • Merve BAŞ
  • bilge zengin
  • Orhan Zengizor
  • gece
  • Commuòvere
  • ayş3
  • Alihan Sarı
  • Zehra.
  • ️Yasemin Doğan️
  • Mehmet Zana Başkan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50.8 (32)
9
%19 (12)
8
%12.7 (8)
7
%7.9 (5)
6
%6.3 (4)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%1.6 (1)
1
%1.6 (1)