Giriş Yap

KafkaOkur - Sayı 59 (Mayıs-Haziran 2021)

Bir şaşkınlık şarkısı olarak besteliyorum aşkı Kaprisli notalar, huysuz sololarla Bekçisi olmayan geceler denk geliyor bana, Çaresiz bekliyorum, Düdük çalıyorum, İki el ateş ediyorum havaya. Gecenin bir yarısı oturup ağlıyorum bir çocuk parkında Ulumak gibi ağlıyorum Köpekler koşuyor sağımda solumda Tanrım! Diyorum sadece Başka bir şey diyemiyorum zaten o an. İyi niyetli ve sevimli bir kızdan kalanlar Sallanıyor durmadan boş salıncaklarda “Üzgünüm” diyor, Bir mutluluk şiiri yaşamam bu saatten sonra!
Reklam
Aşk hangi İstanbul’un Hangi bedeninde?
senin yüzün denizlere renk verince benim yüzüm maveyaza bürünüyor benim yüzümde kuşlar uçunca senin yüzünde denizler kuşlanıyor
Yaşanacak hayat damarda durmaz! Geride kalanlar bizi daha akıllı ve şefkatli yapmıyorsa işe yaramamış demektir. Dönüşüm büyük laf. “Son gününü görmeden kimseye mutluluğa erilmiş deme!” der ya Kral Oidipus’ta Sophokles, ben de ancak sona vardığımda neler yaşadım, kâmil olabildim mi, anlayacağım.
Reklam
Değerin kalbin kadardır. Ederin savaşın kadar. Ruhun kavgan kadardır. Daha fazlasını istemek hak, daha fazlasını beklemek haksızlık.
2
127
1.261 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42