1000Kitap Logosu
Resim
KafkaOkur - Sayı 62 (Ocak 2022)

KafkaOkur - Sayı 62 (Ocak 2022)

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
8.2
10 üzerinden
38 Puan · 7 İnceleme
48 syf.
·
7 günde
·
8/10 puan
Kafkaokur
İlk defa bir edebiyat dergisi okudum. Dergide Dostoyevski başta olmak üzere birçok konu var. Bu dergi sayesinde Dostoyevski hakkında bi çok konuda bilgim oldu. Mesela Dostoyevski, hapise girmiştir, harp okulunda okumuştur... Dostoyevski dışında bazı yazarlar/şairlerin metinler var; şiir, öykü, karikatür... Eğer Dostoyevski ve onun eserlerini seviyorsanız bu dergiyi almayı öneririm :)
Okuyacaklarıma Ekle
48 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Merhaba sevgili okur, Ocak ayı Kafkaokur’un konusu Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Dostoyevski ve çağdaşları hakkında ilginç bilgiler var dergide. Bunun dışında çeşitli konularda öykü, inceleme gibi çalışmalar da var. Benim en sevdiğim çalışmalar Deprem ve Merhaba öyküleri oldu. Merhaba üzerine uzun uzun düşündüm. Sahi, insan bir kitaba neden gömülür? Derginin bir kısmını sevemedim. Beklediğim keyfi alamadım ama bazı çalışmalar öyle güzeldi ki günün sonunda baktığımda dergiyi genel olarak beğendim diyebilirim efenim. Edebiyat severlere tavsiye ederim.
Okuyacaklarıma Ekle
45 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Son günler de okumaya biraz ara vermiştim, bu sayı gerçekten çok iyi geldi. Dostoyevski'nin çalkantılı hayatını defalarca okumama rağmen sanki ilk kez okumuş gibi oldum, Yazarın gençliği, sürgün günleri ve sürgün sonrası yaşamı güzel anlatılmış. Kapağı, tasarımına diyecek söz yok fakat geçen sene bu aylarda 10TL'ye aldığımız dergi şimdi 18TL olması üzücü...
Okuyacaklarıma Ekle