Kağıt İnsanlar

6,0/10  (1 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
406 gösterim
Sıra dışı bir yazardan, oyuncaklı, dokunaklı ve fazlasıyla sıra dışı bir roman: KÂĞIT İNSANLAR. Yazarı roman karakterlerinin arasına, kâğıdı olay örgüsüne katan, yıkımı körükleyip küllerinden yeniden doğan, özgün ve çarpıcı bir metin. Alınyazısına karşı koymanın, kurmacanın ve başkaldırının, kayıplara rağmen ayakta kalmanın hikâyesi... Kâğıt kadar hassas, kâğıt kadar tanıdık.

Kâğıt İnsanlar, sizinle konuşacak. Öykülerini sütunlarla kuracak, mahrem hayatlarını gizlemeye çalışacak. Göğüs kafesinizin içine kâğıttan bir kalp yerleştirip defalarca yırtacak, sonra tekrar yamayacak... Ve siz, kağıdın üzerinde dile gelen sayfaları çevirirken kendi kaderinizi, kendi kâğıt insanlarınızı, kendi yaralarınızı nasıl yamadığınızı düşüneceksiniz.

Kelimeler birer yara izi gibi kâğıda tutunacak.

İnsanın canını en çok, ama en çok, kâğıt kesikleri yakacak.

Kâğıt İnsanlar kısmen gerçeklere, kısmen kurmacaya dayanan, kâğıdın olasılıklarını benzersiz bir biçimde öyküye karıştıran, yaprak yaprak çoğalan ve soluk alan bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055903398
 • Orijinal Adı:
  The People of Paper
 • Çeviri:
  M. Begüm Güzel
 • Yayınevi:
  Siren Yayınları
 • Kitabın Türü:
EdaY 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuması zor, kavraması zor ama ilginç bir kurguya sahip bir kitap. Kesinlikle okunmaya değer. Kitap içindeki karakterler yazarla konuşuyor bazen isyan ediyorlar.

Kitaptan 1 Alıntı

Ömer Faruk Erdoğan 
06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kâğıt İnsanlar sizinle konuşacak. Öykülerini sütunlarla kuracak, mahrem hayatlarını gizlemeye çalışacak. Göğüs kafesinizin içine kâğıttan bir kalp yerleştirip defalarca yırtacak, sonra tekrar yamayacak... Ve siz; kâğıdın üzerinde dile gelen sayfaları çevirirken kendi kaderinizi, kendi kâğıt insanlarınızı, kendi yaralarınızı nasıl yamadığınızı düşüneceksiniz. Kelimeler birer yara izi gibi kâğıda tutunacak. İnsanın canını, en çok ama en çok, kâğıt kesikleri yakacak.

Kağıt İnsanlar, Salvador PlascenciaKağıt İnsanlar, Salvador Plascencia