Kahin ve Anka (Armoni Elementleri Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.525
Gösterim
Adı:
Kahin ve Anka
Alt başlık:
Armoni Elementleri Serisi 1
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
518
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232951
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Kahin, Nemesis’e adım attığı andan itibaren kötülük onun peşini bırakmamıştı. Kendini sürekli yeni bir tehlikenin içinde buluyordu. Yanında onu korumaya ant içmiş Descartes varken, ne kadar güvendeydi? O, sevdikleri için canından bile vazgeçebilecekken sevdikleri onun için her şeyi yapar mıydı? Karanlık gecelerde, yanında emin adımlarla yürüyen yoldaşlarıyla her seferinde yeni bir maceraya adım atan Melany’yi ne gibi zorluklar bekliyordu?

Kahinin dünyaya gelmesiyle kötülük de yeniden ortaya çıkmıştı. Büyücüler ve element kullanıcıları arasındaki savaşsa çok yakındı. Kristaller gerçeği göstermişti. Kötülük ortadan kaldırılmalıydı yoksa felaket yaşanacaktı. Alınacak intikamlar, yapılacak büyüler, kurtarılacak kişiler ve verilecek kayıplar vardı. Peki aşk, insanın canını ne kadar yakardı?

Melany, kaderine yön verebilecek miydi? Yoksa yaşadığı her şey, kaderinin bir parçası mıydı?

Her ne şekilde olursa olsun: Bu bir elveda değil, bir başlangıçtı.
518 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Çok iyi bir son. Tabii ne kadar kitabın sonu olsada aslında bu bir başlangıç... Kitabı okurken Melany ne yaşadıysa o an bende o duyguyu içimde hissettim, beni çok etkiledi. Her an bir macera oluyor ve her dakika ters köşeleriyle şaşırtıyor. Özelliklede sonunda.
Fantastik kelimesini tam anlamıyla okurken yaşadım. Maceraların fantastik karakterlerle harmanlanması olayları daha çok ilginçleştiriyor. Özellikle kaderin bizim elimizde olduğunu söyleyen küçük mesajlar hoşuma gitti. Bazı olaylara sinirlenip hadi olsana artık diye söylendiğim oldu ve hızlı hızlı sonuna varmaya çalıştım. Ama siz hızlı okumayın çünkü biraz ağır geldi sanırım okurken dış dünyayla iletişimi kesip adeta olaylar olurken karakterlerin yanındaydım.
Ve konusu o kadar iyi ki..
Kitap güzel arkadaşlıklarla örnek olurken bir yandan da vazgeçmememizi ve istediğimizde her şeye ulaşabileceğimizi öğütlüyor.
518 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Küçük yaşta kaybettiği ailesinden habersiz yaşayan melany. Ansızın bir gün başka bir diyara başka bir yaşamın içine düşmüştü. Kimseyi tanımıyor ama bir o kadar da tanışmak istiyor.
Özel güçlere Hasip bir çok insan ile birlikte kalıyordu. Sorumlulukları gün geçtikçe daha fazla olmuştu. Ve normal hayatındaki sorumlulukları zorlukları hile özlemeye başlamıştı. Ve sonrasında mükemmel bir son sizi bekliyor benden bu kadar. Okumanızı tavsiye ederim
518 syf.
·1 günde·9/10
Kitap beklediğiğimden çok daha iyiydi. Bir Türk yazardan bu kadar iyi fantastik bir kurgu beklemiyordum. İlk defa yazarı Türk olmasına rağmen sonu ne olacak diye merakla okudum. Sonunun böyle bitmesi kalbimi kırdı. İkinci kitap için farklı tahminlerim var umarım gerçekleşir çünkü bu kitapta tahmin ettiğim hiçbir şey gerçekleşmedi. Sayfaları merakla çevirdim ve nasıl bittiğini anlamadım. Fantastik sevenlerin severek okuyacağı bir kitap yakın zamanda ikinci kitapla buluşma dileğiyle.
5183 syf.
·Beğendi·9/10
Her gece sabah kadar okuduğum bir kitap... Bittiği için ağladığım, okurken duygudan duyguya atladığım bir kitap.
Geçmişin izlerinin asla silinmeyeceğini hatırlatan, bunu yanında makamın büyüdükçe üstüne binen zorluğu anlayacağın bir kitap.
Kesinlikle okumalısınız. Yazarımız Buse PENDAZ harika bir iş çıkarmış.
518 syf.
·Beğendi·5/10
İlk yorum yazıma Tüyap fuarından aldığım tek roman ile başlamak istiyorum.

İsminden de anlaşılacağı gibi ortada bir element kontrolü mevzusu söz konusu. Günlük hayatını yaşayan bir kızın kendisini ansızın bambaşka yerlerde kendini bulması kitabımızın genel konusu. Görmeye sıksık alışık olduğumuz bir şey, rahatsız etmiyor.

Konumuz aşağı yukarı bu. Bunlar kitabın açıklamasında olan şeyler o yüzden spoiler sayılmaz. Kitabımızın başlangıcını ve ilk bölümlerin yazım kalitesini biraz ortalamanın altında buldum. Wattpad'de bulunmak için belki yeterli bir seviyede ancak bir editörün elinden geçmiş haliyle bile ilk bölümler biraz ortalamanın aşağısındaydı.

Seçilen konuya karşı genel olarak bir sıkıntım yok. Fantastik her zaman Türk yazarlarda görmeye alışık olmadığım bir şey. Konunun gelişimi ve kurgusu bakımından da büyük sıkıntılar içerisinde değilim. Birçok farklı olay birbirine güzel iliştirilmiş. Sadece bir kaç hayal kırıklığına uğradığım şey var.

Bunlardan ilki işin "element öğrenme" kısmının biraz arkaya atılmasıydı. Çok fazla bir eğitim sekansı görmüyoruz. Ben daha çok akademi kısımları görmek isterdim açıkçası. Onun dışında o diyardan olan kişilerin isimlerinin de Amerikan ismi olması biraz üzdü.

Karakterler arasından ise Kyne isimli karakter favorim oldu. Üzülerek söyleyeceğim ki ana karakterimize pürüzsüz bir sevgi besleyemedim. Hatta sanırım, bütün karakterleri karşıma aldığımda Melany benim için bayağı aşağılarda kalıyor. Üzgünüm.

Az önce bahsettiğim, ilk bölümlerde göz yumduğum yazı kalitesi gelecek bölümlerde de büyük bir değişime uğramıyor. Hep bir gelişme beklentisi ile okudum ancak istediğimi elde edemedim. Bir de sonu var ki, sonunu beğenemedim. Bence olması mümkün olmayan bir sonla bitti. Daha mantıklı bir son yazılabilirdi. En azından, bu sonun daha mantıklı olması sağlanabilirdi.

Yine de yazarı takdir ediyorum bir konuda. Bir kaç rezil konunun üstüne çıkamayan Wattpad kitaplarının arasında fantastik kitap yayınlayıp bir de kendisine aile diyebilecek kadar geniş bir kitle oluşturmak her yiğidin harcı değil. Bu yönünden yazara gerçekten tebrik mesajlarımı yolluyorum. Kitabın çıktığı ortama göre göz ardı edilmemesi gereken bir başarısı var.
518 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap gerçekten muhteşem. Melany adında bir kızın başka bir dünyada, özel güçlerine, gerçek ailesine ve prenses kimliğine alışmaya çalışırken bir yandan da kahinliğini gizleyip insanları korumaya çalışmasını anlatıyor. Bu maceralarda ona en yakın arkadaşı Astrid sevgilisi Mylo ve koruyucusu Descartes eşlik ediyor
518 syf.
·4 günde·10/10
Muhteşemdi. Ben bu kadar heyecan verici olmasını beklemiyordum. Yazarın kalemi harikaydı. Karakterleri tüm özelliklerini görüyorduk. Ve Melany ne hissettiyse direkt bizde hissedebildik. Kitapta bir karaktere güveniyorsun ama sonra güvenin yıkılıyor yani kimin iyi kimin kötü olduğu bazı durumlarda belli değildi. Bu kitabı daha bir heyecan verici yaptı. Ben son 3-4 bölümü soluksuz okudum. Son 3-4 bölüm aşırı iyi idi. Ama sonunu öyle beklemiyordum. Sonu beni üzdü. Herkese okumasını tavsiye ediyorum. Wattpad kitabı diye küçümsemeyin. Çünkü kitapta ne olacağı belli değil. Ama gerçekten bir wattpad kitabı olarak harika bir kitaptı. Şimdi sıra ikinci kitabında.
515 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Armoni elementleri'nin ilk kitabı olan kahin ve anka'yı bitirdim. Okuması gerçekten güzel yazarın dili çok ağır değil ferah bir dili var okurken insanı sıkmıyor ve ben fantastik evreni çok sevdim yazın bitirebileceğiniz çerezlik kitaplardan biri.
+13 yaş üzeri rahatlıkla okuyabilir
Guzel.iyi harikaolmus.cokguzelolmus devamini bekliyorum boyle devam gercekten boyle kitaplari cok severim benim icin cok iyi oldu dahada devamini bekliyorum en kisa zamanda bekliyorum.
518 syf.
·1/10
Öncelikle söyleyeceklerim sadece kötülemek için değil, yazarın da kendisine eleştirel bir gözle bakmasını sağlayabilmek içindir.
Kitap yazarken 100 kitap okuyup bir kitap yazarsınız, yazarsa sadece film izleyerek ve oradaki klişeleri yazarak birşeyler yapmaya çalışmış. Kitap büyük bir emek olsa da edebi eser niteliği taşımıyor maalesef. Bu ne demek; bu tür kitaplarda adeta gece gördüğünüz bir rüyayı birisine anlatıyor gibi anlatamazsınız. Tasvirlerle, cümlelere dans ettirerek ve okuru şaşırtarak yazmanız gerekiyor. Varoşlardaki bir insanın günlük kurduğu cümlelerden fazlası yer almıyor. Bu kitap baştan sona tamamen klişelerle dolu ve hiçbir şeye şaşırmıyorsunuz. Olay örgüsü olarak harry potter ve son hava bükücü avatar karışımı birşey. Olayların birinci ağızdan anlatılması ise kahramanın olmadığı yerlerde neler döndüğünü anlatılamamasına neden oluyor. Bazı şeyler sırf yazılmak için yazılmış, yani bir insanın başını kaşıdığının tasviri için "elini kaldırdı başına doğru götürdü, sonra parmaklarını başında ileri geri hareket ettirdi.." gibi bir şey çok saçma değil mi? Benim sadece hızlı okumamı ilerletmek için gözden çıkarabileceğim bir kitaptı. Hani türk yazarlara destek olayım, bizden de bir Tolkien'ler Rowling'ler çıksın diye aldım ama daha 400 fırın ekmeklik iş var, umuyorum yazarın da o kadar hamuru vardır.
518 syf.
·5/10
Armoni Elementleri Kahin Ve Anka genel olarak güzeldi ama eksikleri vardı. İlk olarak diyaloglar amatör ve klişeydi. Ve anlatım dili pekte akıcı değildi. Konusu temelde çoğu bükücü kitabıyla aynıydı ama olay örgüsü güzeldi. Yazar klişe bir konuya güzel eklemeler yapmıştı. Çok beğenmedim ama kötü değildi.
518 syf.
·Beğendi·10/10
Fantastik seviyor muyuz? SEVİYORUZ! Elementleri konu alan fantastik kitapları seviyorsanız. E daha ne duruyorsunuz? OKUSANIZA! Bayilmaktan ayılamadığım kitaplar kategorisinde.
İki element de sertçe bana çarpmıştı ve ben sadece ağaca çarptığımdan dolayı nefessiz kalmış ve bayılmıştım.Bu normal bir şey miydi ki?
Buse Pendaz
Ephesus yayınları
Neden kendi yatağında yatmıyorsun? -Melany
Senin yatağının daha yumuşak olduğunu fark ettim. Sus da uyuyalım -Astrid
Buse Pendaz
Ephesus yayınları
Doğa seninle bir uyum içerisinde. Ben doğanın öylesine yarattığı bir yaratığım ama sen doğanın yarattığı en güzel şeysin. Müzik gibisin. Müziğin beş elementi vardır: Melodi, armoni, ritim, zift ve tını. Bunların hepsi bir araya geldiğinde uyum içerisindedir. Senin elementlerin ise ateş, su, toprak, hava ve nadir görünen ağaç. Birbirine zır görünen elementleri zamanla öğrenerek onlara hükmedebilir ve elementlerinin armonisini yakalayabilirsin. Elementlerinin armonisini yakaladığında doğadaki her şey seninle hayat bulabilir. Eğer bunu başarabilirsen Nemesis'teki en güçlü kişi sen olursun. Zaten öylesin ama elementlerini kullanmayı bilmediğin için zayıf durumdasın. Senin dünyaya gelmenle birlikte kötülük de geldi. Şu an açık hedef gibisin, Melany ve kötülük sana doğru çekilecek. Bu yüzden seni herkesten ve her şeyden korumalıyım.
Buse Pendaz
Ephesus Yayınları
Bu senin kaderin...Sen yüzyıllardır doğan son kahinsin...Ve bizi başımıza gelecek kötülükten de ancak sen kurtarabilirsin.
Buse Pendaz
Ephesus yayınları
‘ Kaderine boyun eğemezsin. Gelecek yazılmış olsa bile değiştilebilir. Kaderin, senin hayatına yön vermek zorunda değil, sen onu kontrol edebilirsin.’

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kahin ve Anka
Alt başlık:
Armoni Elementleri Serisi 1
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
518
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232951
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Kahin, Nemesis’e adım attığı andan itibaren kötülük onun peşini bırakmamıştı. Kendini sürekli yeni bir tehlikenin içinde buluyordu. Yanında onu korumaya ant içmiş Descartes varken, ne kadar güvendeydi? O, sevdikleri için canından bile vazgeçebilecekken sevdikleri onun için her şeyi yapar mıydı? Karanlık gecelerde, yanında emin adımlarla yürüyen yoldaşlarıyla her seferinde yeni bir maceraya adım atan Melany’yi ne gibi zorluklar bekliyordu?

Kahinin dünyaya gelmesiyle kötülük de yeniden ortaya çıkmıştı. Büyücüler ve element kullanıcıları arasındaki savaşsa çok yakındı. Kristaller gerçeği göstermişti. Kötülük ortadan kaldırılmalıydı yoksa felaket yaşanacaktı. Alınacak intikamlar, yapılacak büyüler, kurtarılacak kişiler ve verilecek kayıplar vardı. Peki aşk, insanın canını ne kadar yakardı?

Melany, kaderine yön verebilecek miydi? Yoksa yaşadığı her şey, kaderinin bir parçası mıydı?

Her ne şekilde olursa olsun: Bu bir elveda değil, bir başlangıçtı.

Kitabı okuyanlar 95 okur

  • Dila Nur tayar
  • Menekşe YAPRAK
  • sadeceleyla
  • Nisa Solak
  • Eslemnur Akbulut
  • A.Y.
  • alper ahmet bekcan
  • Ece ALDORA
  • Ay_booke
  • Şefika çakar

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.6 (16)
9
%17.8 (8)
8
%11.1 (5)
7
%17.8 (8)
6
%2.2 (1)
5
%6.7 (3)
4
%2.2 (1)
3
%4.4 (2)
2
%0
1
%2.2 (1)